حالا نوبت استیضاح وزیر کشور است
۳۴۹۵
۰۱ تير ۱۳۹۰ - ۱۲:۵۴
۱۷۱۰۹
استیضاح وزیر خارجه منتفی شد
بیش از 30 نفر از استیضاح کنندگان وزیر امورخارجه، امضاهایشان را پس گرفتند.
استیضاح کنندگان با ارسال نامه​ای به رئیس​مجلس، درخواست استیضاح صالحی را پس گرفتند. این نامه از سوی امیدوار رضایی منشی هیات رئیسه قرائت شد که در آن آمده بود: چون استیضاح دکتر صالحی به دلیل نصب فردی فاقد صلاحیت از حلقه انحرافی بود، با تغییر مدیر مالی و اداری این وزارتخانه، موضوع استیضاح منتفی است.

به گفته وی، تا آخرین لحظه دیروز، 39 نفر خواستار استیضاح وزیر خارجه بودند اما امروز تعداد امضا کنندگان به کمتر از 10 نفر رسیده​است. چون 30 نفر امضای خود را پس گرفته​اند.

رضایی ادامه داد: استیضاح کنندگان در نامه شان خواستار فراخواندن وزیر امورخارجه به کمیسیون امنیت​ملی و سیاست خارجی شده​اند تا خطرات نفوذ جریان انحرافی در این وزارتخانه به وی یادآور شود.

رئیس​مجلس پس از قرائت این نامه تاکید کرد که استیضاح وزیر خارجه از نظر هیات رئیسه منتفی است چون امضاهای لازم را ندارد و کمتر از 10 نفر بر موضع خود باقی مانده​اند.

صبح امروز اختلاف نظر میان استیضاح کنندگان در خصوص اجرا یا توقف آن، بروز یافته بود.

پس از قرائت این نامه بود که جعفر قادری نماینده شیراز در تذکری از ارائه نامه استیضاح وزیر کشور به هیات رئیسه خبر داد و خواستار اعلام وصول آن شد. لاریجانی هم گفت: هنوز مراحل این درخواست کامل نشده که آن را قرائت کنیم.

منبع: خبرآنلاین

باز نشر: مجله اینترنتی Bartarinha.ir

برترین مجله اینترنتی ایران

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج