سیر نزولی آلبوم های موسیقی آغاز شده
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
کلینیک فرشته_موبایلf
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
اپیلاسیون نانا 1
سفیر بار ساقدوش_1
لاله زار مال_1
ریزخور_1
کلاسینو_1
لاله زار مال_3
کلاسینو_3
اپیلاسیون نانا 3
ریزخور_3
سفیر بار ساقدوش_3
اپیلاسیون نانا 4
سفیر بار ساقدوش_4
ریزخور_4
کلاسینو_4
لاله زار مال_4
سفیر بار ساقدوش_2
ریزخور_2
اپیلاسیون نانا 2
کلاسینو_2
لاله زار مال_2
مجتمع فنی تهران_F
کلینیک فرشته_f
۳۵۹۲۰۸
۰۵ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۳:۳۲
۳۷۷۱
رونمایی از آلبوم «سیاه مشق» عبدالحسین مختاباد
نشست خبری و مراسم رونمایی از آلبوم «سیاه مشق» به آهنگسازی بهزاد خدارحمی و خوانندگی عبدالحسین مختاباد با حضور تعدادی از هنرمندان و مسئولان در خانه هنرمندان ایران برگزار شد.
خبرگزاری مهر: نشست خبری و مراسم رونمایی از آلبوم «سیاه مشق» به آهنگسازی بهزاد خدارحمی و خوانندگی عبدالحسین مختاباد با حضور تعدادی از هنرمندان و مسئولان در خانه هنرمندان ایران برگزار شد.

نشست خبری و مراسم رونمایی از آلبوم «سیاه مشق» به آهنگسازی بهزاد خدارحمی و خوانندگی عبدالحسین مختاباد دوشنبه چهارم مرداد ماه با حضور تعدادی از هنرمندان و مسئولان در  تالار امیرخانی خانه هنرمندان ایران برپا شد.

سیر نزولی آلبوم های موسیقی آغاز شده است

محمد سریر آهنگساز و عضو شورای عالی خانه هنرمندان ایران در ابتدای این برنامه ضمن ابراز خرسندی از انتشار این اثر موسیقایی بیان کرد: در حالی شاهد رونمایی از یک اثر ارزشمند هنری هستیم که این روزها شاهد انتشار آثار خوبی در حوزه موسیقی نیستیم و متاسفانه شاهد روند نزولی در کیفیت کارها هستیم که موضوع ناراحت کننده ای است.

وی افزود: عبدالحسین مختاباد از جمله هنرمندانی است که در این سی سال همیشه گزیده کاری را سرلوحه فعالیت های خود قرار داده است. در زمانه ای که کپی کاری زیاد و باعث تقلید های نا به جا از آثار ناخالص شده، انتشار چنین آلبومی باعث افتخار است.

این آهنگساز پیشکسوت موسیقی کشورمان توضیح داد: لزوم بازگشت به گذشته موسیقی یکی از مهم ترین ضروریاتی است که باید به آن توجه بیشتری کنیم و به اعتقاد من کارهای آقای مختاباد هنوز آن طراوت گذشته را دارد. عبدالحسین مختاباد از جمله خوانندگانی است که کارهای او از نظر کیفیت هم  ویژگی های منحصر به فردی  دارد و هم موسیقی را به موسیقی فولکلور نزدیک می کند و اتفاقا به همین جهت است که در دل و جان ما می ماند و طیف گسترده ای از مخاطب را سیراب می کند. خیلی خوشحالم که این هنرمند در عین گرفتاری در حوزه موسیقی حضور فعالی دارد و باعث می شود موسیقی به آیندگان معرفی شود.

محمود صلاحی رییس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران ضمن تبیین ابعاد هنری عبدالحسین مختاباد گفت: مختاباد برای همه ما فرد شناخته شده ای است و همه ما با آثار او خاطرات زیادی داریم و من به سهم خودم از این هنرمند تشکر می کنم که در این مدت با انتشار آثارش فضای موثری را در حوزه موسیقی خلق کردند. به هر حال همه ما باید تلاش کنیم به سهم خودمان در گسترش و معرفی آلبوم به مخاطبان بیشتر تلاش کنیم.

احمد مسجد جامعی عضو شورای اسلامی شهر تهران نیز در بخش دیگر این مراسم رونمایی گفت: برخی از کارهای آقای مختاباد وِرد زبان ها شده است. این هنرمند کارهایی را تاکنون انجام داده که نگاه موثر به ترکیب شعر و موسیقی او را بیش از هر مساله دیگر معرفی کرده است. مختاباد در دو حوزه شعر و موسیقی تجربه های زیادی دارد که می تواند مورد توجه بیشتری قرار گیرد.  

عبدالحسین مختاباد هم در این مراسم رونمایی ضمن قرائت بخشی از یادداشت خود برای آلبوم «سیاه مشق» گفت: امیدوارم این جمع هنرمندانه ای که امروز در کنار هم هستیم فقط به مراسم بزرگداشت و درگذشت هنرمندان منتهی نشود. به هر حال بنده خودم را در شان این تعریف و تمجید دوستان نمی دانم فقط امیدوارم مخاطبان نیز این کارها را بشنوند تا من بتوانم بازخورد کارها را ببینم. بنده ضمن آرزوی سلامتی برای استاد محمدرضا شجریان و استاد فرهنگ شریف این امید را دارم که جامعه موسیقی روزهای شادی را پشت سر گذارد.

در یادداشت عبدالحسین مختاباد آمده است: «اثر سیاه مشق مجموعه ای از ترانه های قدیمی و معاصر موسیقی ایران را به محضر شما دوستداران و حامیان هنر اصیل تقدیم می کنم. این که چرا یک ملودی و یا ترانه مرز زمان را در می نوردد و در ذهن و جان نسل ها می نشیند و زمزمه می گردد لطیفه ای است نهانی که عشق از آن خیزد. در ذهن و جان من ملودی های جاودانه موسیقی ایران به مفهوم عام اعم از سنتی، پاپ، محلی و ترانه های عامیانه همواره موج می زند و باید بگویم که در بیش از سه دهه از حضورم در عرصه موسیقی صدها ملودی از ژانرهای مختلف موسیقی ایرانی و غیر ایرانی را در ذهن سپرده ام و با بسیاری از آنها صرف نظر از نوع  و دسته بندی اش زندگی کرده و نیز برای ساخت آهنگ هایم الهام مستقیم و غیرمستقیم گرفته و می گیرم.

انتخاب این مجموعه نیز بیان و تکرار خاطرات شخصی ام از ترانه هایی است که در طی سالیان دراز با خود نجوا می نمودم و انیس خلوت و جلوتم بوده اند. بسنده است از هنرمند گرامی جناب بهزاد خدا رحمی برای تنظیم زیبای قطعات انتخابی و نیز از انجمن موسیقی به سبب نشر این اثر سپاسگذاری نمایم. درود و سپاسم را نثار هنرمندان و استادانی می نمایم که در ساخت و اجرای این اثر از دل و جان و روح عمیق هنرمندانه شان مایه گذاشته و به مصداق «سخن کز دل برآید لاجرم بر دل نشیند» روح و جان چند نسل را با این آثار تسخیر نموده اند. باور قلبی ام این است که این آثار توسط خوانندگان بزرگ تاریخ موسیقی ایران که شوربختانه بسیاری از آنها روی در نقاب خاک کشیده اند به استادانه ترین وجه اجرا شده و اینجانب با الهام و سرمشق از صداها و اجراهای جاودانه و بی بدیلشان تنها سیاه مشقی ارائه نموده ام. تا چه قبول افتد و چه در نظر آید.»

حجت الاسلام نقویان، علی پویان کارگردان و مدرس تئاتر، همایون رحیمیان نوازنده و کنسرت مایستر، فاضل جمشیدی خواننده، منوچهر صهبایی آهنگساز و رهبر ارکستر، صدر الدین حسین خانی مدیر موسسه ایران گام، بهرام جمالی مدیرعامل انجمن موسیقی، مجید رجبی معمار مدیرعامل خانه هنرمندان ایران، علی عبدالحسینی معاون هنری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، ولی الله شجاع پوریان عضور شورای اسلامی شهر تهران، فرزاد هوشیار از جمله مهمانان ویژه مراسم رونمایی آلبوم «سیاه مشق» بودند.
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شیرآلات زمانی_1
عارفی_1
دکتر نائبی_1
ادیب_1
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
سوییچ ایران_1
خرید باکس 1
ادیب_3
عارفی_3
شیرآلات زمانی_3
خرید باکس 3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
سوییچ ایران_3
دکتر نائبی_3
عارفی_4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
شیرآلات زمانی_4
ادیب_4
سوییچ ایران_4
دکتر نائبی_4
خرید باکس 4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
سوییچ ایران_2
عارفی_2
دکتر نائبی_2
ادیب_2
شیرآلات زمانی_2
خرید باکس 2
شاخه نبات_ فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
آیلین_تزریق چربی موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
تنورستان_فوتر موبایل
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
کالازم_فوتر موبایل
انجمن پرستاری ایران_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
پارسیس_فوتر ساختمان
رستوران پارسیان_فوتر
شفا_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
انجمن پرستاری ایران_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
تدبیرکالا_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
آیلین_تزریق چربی
کلینیک النا_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
کالازم_فوتر
فنی آتل_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
تنورستان_فوتر
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر
شاخه نبات_ فوتر