دلایلی خوب برای ازدواج نکردن!
۳۶۵۷۸
۰۷ آذر ۱۳۹۱ - ۱۷:۲۷
۱۵۸۱۴
اگر شما با این 8 بهانه می‌خواهید به خواستگارتان جواب مثبت دهید، كمی صبر كنید. ممكن است بعد از ازدواج با چنین دلایلی، آینده خوبی در انتظار‌تان نباشد.

برترین مجله اینترنتی ایران

مجله ایده آل: شاید عاشق نشده باشید اما در ذهن‌تان دلایلی داشته باشید كه شما را به سمت ازدواج هل می‌دهد. اتفاقاتی كه دور و بر‌تان افتاده یا حرف‌هایی كه می‌شنوید، شما را از دوران مجردی دلزده می‌كند و فكر می‌كنید وقت آن رسیده كه رنگی به زندگی‌تان بدهید و پوشیدن یك لباس سفید رویایی را تجربه كنید. نه گمان می‌كنید كه نیمه گم‌شده‌تان پیدا شده و نه در مقابل خودتان  مرد رؤیاهایتان را می‌بینید. اما باز هم احساس می‌كنید كه باید به تنهایی پایان دهید و با گفتن یك بله، زندگی‌تان را زیر و رو كنید. اگر شما با این 8 بهانه می‌خواهید به خواستگارتان جواب مثبت دهید، كمی صبر كنید. ممكن است بعد از ازدواج با چنین دلایلی، آینده خوبی در انتظار‌تان نباشد.


اگر برای ااگر برای ازدواج‌تان این دلیل‌ها را دارید  دست نگه دارید

  از این خانه خسته‌ام

نظارت‌ها و سختگیری‌های پدر و مادر‌تان یا اختلافی كه با یكی از اعضای خانواده دارید آزار‌تان می‌دهد؟ گمان می‌كنید اگر ازدواج كنید، از شر این حرف و حدیث‌ها راحت می‌شوید و خودتان برای زندگی‌تان تصمیم می‌گیرید؟ دعواهای همیشگی پدر و مادرتان شما را كلافه كرده و دوست دارید از این خانه پر از آشوب بیرون بیایید؟ فشار مالی‌ای كه خانواده را درگیر كرده نمی‌گذارد به آرزوهایتان برسید و می‌خواهید از زیر این فشار فرار كنید و فرد دیگری را مسئول زندگی خود كنید؟ اگر چنین دلایلی باعث شده به ازدواج فكر كنید دست نگه دارید. ازدواجی كه انگیزه‌اش بیرون آمدن از خانه پدری باشد، بیشتر از هر شكل دیگری از ازدواج احتمال دارد به شكست ختم شود. روانشناسان می‌گویند، اگر می‌خواهید یك ازدواج موفق داشته باشید، باید بدون چنین محرك‌هایی برای تشكیل زندگی قدم بردارید و درواقع هدف شما از این شروع تازه، تنها عشق‌تان به همسر آینده‌تان باشد وگرنه از چاله به چاه می‌افتید.

  می‌ترسید بهتر از او پیدا نکنید


بعد از مدت‌ها یك موقعیت خوب ازدواج پیدا شده و گمان می‌كنید اگر به او نه بگویید، دیگر نمی‌توانید با فرد بهتری آشنا شوید؟ هیچ حسی نسبت به او در دل‌تان نیست اما وقتی دو دو تا چهارتا می‌كنید، می‌بینید كه او بهترین گزینه برای ازدواج است؟ اگر با چنین دلایلی به سمت ازدواج می‌روید، دست نگه دارید؛ شاید حق با شما باشد و نتوانید دیگر به چنین موقعیتی برسید اما آیا ارزش دارد كه یك عمر بدون عشق زندگی كنید؟ گمان نكنید خواستگار امروز‌تان، آخرین فردی است كه به شما پیشنهاد ازدواج می‌دهد. شاید بخت بهتری برای شما وجود داشته باشد و از آن بی‌خبر باشید.

  شناسنامه آزارتان می‌دهد؟


به سنی رسیده‌اید كه دوستان‌تان سر خانه و زندگی‌شان رفته‌اند و گمان می‌كنید اگر مجرد بمانید، از قافله آنها عقب می‌مانید و دیگر جایی در جمع‌شان ندارید؟ از قضاوت دیگران می‌ترسید و اینكه در این سن هم به چشم یك فرد مجرد دیده شوید آزار‌تان می‌دهد؟ اگر پایان دادن به مجردی تنها انگیزه شما برای ازدواج است، باید بگوییم كه در اشتباهید. ترس از تنهایی و نگرانی نسبت به نگاهی كه جامعه به شما دارد، دلیلی منطقی برای ازدواج نیست. شاید شما با این انتخاب، به جمع متاهل‌ها وارد شوید اما ازدواجی كه پشت آن انگیزه احساسی دیگری وجود نداشته باشد یا انتخاب فردی كه با معیار‌های‌تان همخوانی ندارد و تنها قرار است نقش همسری را برای‌تان ایفا كند، نمی‌تواند به خوشبختی شما بینجامد.

باید این ارتباط را به جایی برسانم


شاید در دوره نامزدی به سر می‌برید اما هنوز ذهن‌تان پر از شك و تردید است؟ یك دنیا اختلاف كوچك و بزرگ دارید كه هنوز نتوانسته‌اید حل‌شان كنید اما از طرف دیگر، گمان می‌كنید حالا كه حرف‌تان همه جا پیچیده و همه انتظار دارند شما را زیر یك سقف ببینند، باید به ازدواج تن بدهید؟ احساس می‌كنید مدت طولانی‌ای نامزد بوده‌اید و دیگر نمی‌توانید بدون او زندگی كنید اما از طرف دیگر تصمیمی كه برای ازدواج گرفته‌اید شما را هیجان‌زده و خوشحال نمی‌كند؟ اگر شما با چنین بهانه‌هایی برای برگزار كردن جشن عروسی‌تان تدارك می‌بینید، صبر كنید. دوره نامزدی دوره شناخت است و تنها مقدمه‌ای برای ازدواج نیست. حالا كه این دوره را پشت سر گذاشته‌اید، باید بتوانید به این سؤال‌ها پاسخ بدهید: آیا شناختی كه از او به دست آورده‌اید، به شما می‌گوید كه همسر ایده‌آلی برای‌تان نخواهد بود؟ آیا هنوز به زمان بیشتری برای شناختنش نیاز دارید و فكر می‌كنید این دوره برای نامزدی‌تان كوتاه بوده‌است؟ اگر پاسخ شما به این دو سؤال مثبت است، قبل از آنكه فاجعه‌ای بیافرینید، در تصمیم‌تان تجدید نظر كنید.

می‌خواهم انتقام بگیرم


یك نامزدی شكست خورده را پشت سر گذاشته‌اید یا از مردی كه چند سال با او زیر یك سقف زندگی كرده‌اید طلاق گرفته‌اید؟ یعنی جدایی تلخ و آزاردهنده‌ای را پشت سر گذاشته‌اید و می‌خواهید با ازدواج با فرد دیگری، به این شریك قدیمی نشان دهید كه هیچ نیازی به او ندارید و كسی هست كه در زندگی شما را شاد كند؟ اگر دلایل شما برای بله گفتن به خواستگار جدید‌تان اینهاست، بیشتر فكر كنید. لجبازی با فردی دیگر یا انتخاب یك شریك تازه برای فرار از تنهایی، هرگز نمی‌تواند به خوشبختی شما منجر شود.

 چشم دیگران را خیره می‌كنم


خواستگاری با ویژگی‌های ظاهری خوب، شرایط مالی مناسب برای‌تان پیدا شده و احساس می‌كنید اگر با او ازدواج كرده و در جمع‌ها حاضر شوید، حسادت همه آدم‌های جمع را متوجه خود می‌كنید و چشم‌شان را با این انتخاب شایسته خیره می‌كنید؟ شما دوست دارید دیگران با دیدن همسرتان یك آه بكشند و به توانایی‌های‌تان در انتخاب چنین همسری احسنت بگویند؟می‌خواهید دیگران را شگفت‌زده كنید اما هنوز آن حسی كه باید را به این خواستگار جدید ندارید و در شخصیتش ویژگی‌هایی می‌بینید كه شما را آزار می‌دهد؟ اگر شما به خاطر شرایط اجتماعی، ظاهری، خانوادگی و شغلی یك فرد می‌خواهید با او ازدواج كنید و برای خودتان در كنارش اعتباری بخرید، باید بیشتر حواس‌تان را جمع كنید. درست است كه دیگران همسرتان را با این شرایط می‌بینند اما آنچه در زندگی مشترك شما را راضی نگه می‌دارد، خود این فرد است كه فارغ از شغل،خانواده و پولش در كنار شما می‌نشیند.

 باید جای خالی او را پر كنم

كسی كه برای‌تان بسیار عزیز بوده را از دست داده‌اید و احساس می‌كنید دنیا شما را تنها گذاشته؟ از اینكه هر روز به یك خانه بدون او وارد شوید عذاب می‌كشید و هیچ كس شما را آنطور كه می‌خواهید تسلی نمی‌دهد؟ فردی پیدا شده كه می‌خواهد در این غم از دست دادن با شما شریك باشد و اجازه دهد كه غصه‌های‌تان را با او قسمت كنید؟ شاید شما این احساسات را با عشق اشتباه گرفته باشید و فكر كنید هركه می‌تواند شریك خوبی برای غم‌های‌تان باشد، شریك خوبی هم برای زندگی‌تان خواهد شد؟ اشتباه می‌كنید! شما در زندگی تنها به كسی احتیاج ندارید كه این درد از دست دادن را برای‌تان تسلی دهد. اگر این احساسات دلیل شما برای انتخاب یك فرد است، باید كمی بیشتر به موقعیتی كه دارید فكر كنید و نگذارید كه غم‌های‌تان شما را به زندگی‌ای وارد كنند كه تضمینی برای دوامش وجود ندارد.

 فکر می‌کنید بعدا درست می‌شود؟


نامزد یا خواستگار شما ویژگی‌هایی دارد كه نمی‌توانید با آنها كنار بیایید؟ برای‌تان تصمیم می‌گیرد و شما را به اجرای‌شان مجبور می‌كند؟ عقاید‌تان را نادیده می‌گیرد و می‌خواهد مثل او فكر و زندگی كنید؟ شما را از آرزوهایی كه دارید محروم می‌كند و برای‌تان خط و نشان می‌كشد؟ بددهن است و حرمت‌ها را نگه نمی‌دارد؟ خسیس است یا باتنبلی فرصت‌هایش را از دست می‌دهد؟ اگر نامزد شما این ویژگی‌ها را دارد و گمان می‌كنید كه بعد از ازدواج می‌تواند آنها را تغییر دهد اشتباه می‌كنید. شما باید همسر آینده‌تان را همانطور كه هست ببینید و احساس كنید با همین ویژگی‌ها و شرایطی كه دارد برای‌تان قابل پذیرش است. باور كنید بعد از ازدواج معجزه نمی‌شود و همسر بدخلق شما، یك‌شبه به یك فرشته تبدیل نمی‌شود.
انتشار یافته: 16
در انتظار بررسی:1
اینجا با تاسف ناشناس ببخشید
Iran, Islamic Republic of
20:23 - 1391/09/07
سلام من پسرم ولی دختر عمویم اومده خواستگاریم نمیدونم چی جواب بدم
البته باید بگم خیلی پولداره باباش و داداش هم نداره
ولی من حس عشق بهش ندارم به مادرم میگم نه میگه تو غلط میکنی میگی نه از این بهتر گیرت نمیاد زندگیت تامین میشه با این دختر
الان من موندم توی دو را هی
پاسخ ها
سحر 1
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۲۰ - ۱۳۹۱/۰۹/۰۸
سلام دوست خوبم. مادرت درست میگه ، زندگیت تامین میشه ولی آیا جای خالی عشق و دوست داشتن با پولهای دختر عموت پر می شه ؟ یه وقتایی هیچ چیزی جای خالی عشق رو پر نمی کنه عشقی که معنای واقعی زندگی رو بهت هدیه کنه ، عشقی که اگه باشه همه مشکلات زندگی رو دوتایی و با هم پشت سر بذارید... خوب فکر کن ببین این دختر خانم استعداد اینو داره که بتونی عاشقش بشی.. و بخاطرش همه ی سختی ها رو تحمل کنی ؟ زندگی اونقدر سخت هست و اونقدر حاشیه داره که حتما باید یک عاشق مثل کوه پشتت واسته تا بهت انرژی بده ... باهاش حرف بزن ، زمان بذار و امتحانش کن ، اگه می تونه اینطور باشه که حرف مادرت درست ... ولی اگه فقط پول پیوند شما دوتا میشه باید قید زندگی با لذت رو واسه همیشه بزنی
در هر صورت برات آرزو می کنم هرچی خیره پیش بیاد.
راشين
-
۱۵:۳۲ - ۱۳۹۱/۰۹/۰۸
هيچ وقت به خاطر پول عشق و احساستو نفروش.
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۳۸ - ۱۳۹۱/۰۹/۰۸
چند سالته؟
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۴۴ - ۱۳۹۱/۰۹/۰۸
حتما که نباید عاشق زنت باشی!! اگه اخلاقا مورد تایید هست شک نکن و برو...
خانمی
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۳۴ - ۱۳۹۱/۰۹/۰۸
اگر میتونی یک مدت شش ماهه نامزد کن ببین اخلاق و رفتارش چطوریه؟ به دلت میشینه؟
یادت نره بین عادت کردن و دوست داشتن فاصله زمین تا آسمانه
حتما هم از تصمیمیت مردونه بهش بگو/که با احساسش بازی نشه
sahar
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۵۲ - ۱۳۹۱/۰۹/۰۹
سلام خوبیٰ دوستانه بهت میگم بخاطر دیگران ارامشتو بهم نزن و با پول ازدواج نکن چون نمیتونی اون عشق را به طرف مقابلت بدی.پس اینکارو اصلا نکن به نفع جفتتون نیست.
مهدی
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۴۶ - ۱۳۹۱/۰۹/۱۰
عجب خالی بندی هستی ها...... همه ی این بنده خدا ها رو سرکار گذاشتی....من از لحن نوشتن خیلی چیزها رو فهمیدم....کلک!!!!!!
Switzerland
09:03 - 1391/09/08
وای مرسی از این مطالبی ارزنده واقعاً عالی بود
Iran, Islamic Republic of
14:06 - 1391/09/08
مجله داری با این کارات آمار طلاق رو هم بالا می بریااااا
Iran, Islamic Republic of
12:07 - 1391/09/11
اینا چی که تو مجله میگید. همرو ناامید میکنید. ... با این طرز تفکرت!
Iran, Islamic Republic of
16:19 - 1391/09/11
ببخشید اگر نخوایم به خاطر هیچ کدوم از این دلایل ازدواج کنیم، دیگه دلیلی واسه ازدواج کردن وجود نداره!! نگید عشق و عاشقی که اینا همش مزخرفه.
پاسخ ها
حسین
-
۲۱:۳۸ - ۱۳۹۱/۰۹/۱۱
یعنی موارد بالا دلایل خوبی اند واسه ازدواج؟
این همه هدف زیباا تر واسه ازدواج وجود داره
Iran, Islamic Republic of
16:19 - 1391/09/11
ببخشید اگر نخوایم به خاطر هیچ کدوم از این دلایل ازدواج کنیم، دیگه دلیلی واسه ازدواج کردن وجود نداره!! نگید عشق و عاشقی که اینا همش مزخرفه.
Iran, Islamic Republic of
00:26 - 1391/09/13
من قصد ازدواج دارم الان کجا باید برم؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
09:54 - 1397/09/22
ازدواج مزخرف ترین چیز دنیاس.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج