تغییرات باورنکردنی دنیای خودپردازها
۳۶۶۷۲۰
۱۹ مرداد ۱۳۹۵ - ۰۹:۵۶
۱۷۹۵
امروزه تکنولوژی بسیار سریع در حال پیشرفت است. بعضی از این تغییرات بسیار جالب و البته بعضی از اوقات بسیار تکان دهنده است.
وب سایت برسام: امروزه تکنولوژی بسیار سریع در حال پیشرفت است. بعضی از این تغییرات بسیار جالب و البته بعضی از اوقات بسیار تکان دهنده است. افرادی هستند که از وسایل اطرافشان ایده های جالبی می گیرند و همگان را به وجد و نوآوری تشویق می کنند. همین خودپردازی که ما فقط از آن برای کارهای بانکی استفاده می کنیم، کاربرد دیگری هم داشته باشد.

 تغییرات باورنکردنی دنیای خودپردازها

خودپردازهایی در فرانسه هستند که بجای پول، داستان های کوتاه به مشتریان خود می دهد. این خودپردازها برای اولین بار در شهر گوینول فرانسه نصب شد. هدف این خودپرداز قصه گو تشویق کردن مردم به مطالعه است، آنها را در جاهایی نصب کردند که مردم زمان زیادی باید منتظر بمانند تا از این مدت نهایت استفاده را ببرند و یک داستان جالب و کوتاه بخوانند. این تنها کاربرد جالب برای خودپردازها نیست بلکه جدیدا در دانشگاه زویر در ایالت اوهایو از این دستگاه استفاده متفاوتی می کنند آن هم تهیه ی پیتزا است، بله پیتزا!

دانشگاه زویر سینسیناتی در ایالت اوهایو با یک شرکت فرانسوی اولین ATM پیتزا را ساخت. این خودپرداز در یک مرتبه می تواند ۷۰ پیتزا را آماده کند. عملکرد آن بسیار راحت است با لمس صفحه نمایش می توانند پیتزای ۱۰ دلاری سفارش بدهند. پس از چند دقیقه پیتزا گرم می شود و داخل یک جعبه مقوایی تحویل مشتری داده می شود. عمر این گونه دستگاه ها در اروپا ۱۴ سال است . بیشتر در ایستگاه های گاز و شهرهای کوچک و پیتزا فروشی ها استفاده می شود. باید منتظر ایده های جالب دیگری هم باشیم.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج