داستانک؛ معجزه اراده
۳۶۹۵۶
۱۳ آذر ۱۳۹۱ - ۰۹:۲۸
۹۵۶۱
ین داستان مربوط به نابغه مکانیک «هوندا» است؛ زمانی که هوندا دانش‌آموز بود از نظر فیزیکی بسیار ضعیف بود. یک روز به فکر آموختن شنا افتاد. همکلاسی او گفت: این که کاری ندارد، فقط یک ماهی مداکا ( ماهی سیاه و بدمزه که شبیه قورباغه است )

برترین مجله اینترنتی ایران

مجله سیب سبز:  این داستان مربوط به نابغه مکانیک «هوندا» است؛ زمانی که هوندا دانش‌آموز بود از نظر فیزیکی بسیار ضعیف بود. یک روز به فکر آموختن شنا افتاد. همکلاسی او گفت: این که کاری ندارد، فقط یک ماهی مداکا ( ماهی سیاه و بدمزه که شبیه قورباغه است ) را بگیر و قورت بده. آن وقت خودبه‌خود شنا یاد می‌گیری ! هوندا با ساده‌لوحی کنار رودخانه رفت و کورکورانه به راهنمایی عجیب و غریب همکلاسی‌اش عمل کرد. سپس به خیال اینکه دیگر غرق نخواهد شد در آب پرید. چند بار دست و پا زد و مقداری آب بلعید و سرانجام پذیرفت که معجزه‌ای در کار نیست.

هوندا آزرده‌خاطر بود اما تسلیم نشد. نزد پسرک رفت تا علت ناکامی‌اش را جویا شود. پسرک گفت: من فکر می‌کنم که علت آن، فیزیک بدنی توست. اگر یک بار دیگر کنار رودخانه بروی و یک ماهی بزرگ‌تر قورت بدهی موفق می‌شوی. سخن پسر چنان محکم و مطمئن بود که هوندا در آن تردید نکرد اما این بار هم تلاش او سودی نداشت.

 هوندا هرگز تسلیم این فکر نشد که نمی‌تواند شنا کند. دوباره شروع به دویدن در کنار رودخانه کرد. او هر بار با بلعیدن یک ماهی به درون آب می‌پرید. جریان پرقدرت و سریع آب، او را دستخوش امواج می‌کرد و تقریبا هر بار شکست می‌خورد. او بالاخره شنا کردن را یاد گرفت. هوندا بعدا در مورد آن روز گفت: چند سال بعد از آن دانستم که معجزه فقط در نیروی اراده و پشتکار من نهفته بود چون تصمیم گرفته بودم که اگر به قیمت بلعیدن تمام آب‌های رودخانه هم شده، شنا کردن را بیاموزم!
انتشار یافته: 3
در انتظار بررسی:1
UNITED KINGDOM
21:00 - 1391/09/13
عجب اراده ای
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
14:41 - 1391/09/14
ای ول دمش گرم.
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
20:10 - 1391/09/14
منم همیشه تو هاوایی که میرم شنا میکنم اونجا ماهی میدن تا قبل از شنا مردم بخورن از هوندا یاد گرفتن
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج