اشتباهات جیمز باند در رژیم غذایی!
۳۷۶۷۷
۲۶ آذر ۱۳۹۱ - ۱۸:۰۷
۱۵۳۷۳
بسیاری از افراد تصور می‌کنند آقای باند با خوردن غذاهای خاص به این فرم بدنی رسیده است، بنابراین فکر می‌کنند با تقلید از رژیم غذایی مامور 007 می‌توانند مانند او اندامی متناسب داشته باشند. اما آیا واقعا جیمز باند درست غذا می‌خورد؟

برترین مجله اینترنتی ایران


مجله سیب سبز:  یکی از پرطرفدارترین قهرمانان فیلم‌های سینمایی از 50 سال پیش تا کنون مامور ارشد اطلاعاتی یعنی «جیمز باند» است. باند برای انجام هر کدام از عملیات‌های خود نیاز به انرژی زیادی داشت، به همین دلیل رژیم غذایی او بسیار پرانرژی و سرشار از پروتئین و کربوهیدرات بود. در حقیقت شخصی مانند باند تقریبا به اندازه یک افسر نیروی زمینی ارتش انرژی مصرف می‌کرد که میزان آن در حدود 6 هزار کالری در روزمحاسبه شده است.  بعضی‌از افرادی که تاکنون یکی از فیلم‌های مامور 007 را تماشا کرده‌اند، آرزو داشتند بدنی عضلانی و کاملا متناسب مانند جیمز باند را داشته باشند. بسیاری از این افراد تصور می‌کنند آقای باند با خوردن غذاهای خاص به این فرم بدنی رسیده است، بنابراین بعضی از علاقه‌مندان به اینگونه فیلم‌ها فکر می‌کنند با تقلید از رژیم غذایی مامور 007 می‌توانند مانند او اندامی متناسب داشته باشند. اما آیا واقعا جیمز باند درست غذا می‌خورد؟

اشتباهات جیمز باند در رژیم غذایی!

اشتباه اول: خوردن گوشت

قطعا همه علاقه‌مندان به جیمز باند می دانند که او عاشق گوشت قرمز است و همیشه روی میز او غذاهایی مانند استیک، همبرگر و... به چشم می‌خورد. در یکی از جلدهای سری کتاب‌های جیمز باند با نام «از روسیه با عشق» عنوان شده است که جیمز باند یکی از طرفداران پروپاقرص کباب ترکی است. اما اگر یک انسان معمولی به اندازه جیمز باند گوشت قرمز مصرف کند چه خطرهایی، سلامت او را تهدید می‌کند؟ محققان معتقدند، افرادی که در مصرف غذاهای گوشتی و محصولات پروتئینی که معمولا با سرخ کردن تهیه می‌شوند زیاده‌روی می‌کنند، باید در مرحله اول منتظر ابتلا به سرطان باشند. قرار دادن گوشت در معرض حرارت بالا باعث تولید مواد شیمیایی خطرناک در آن می‌شود که به DNA بدن آسیب وارد می‌کند. با این کار مواد شیمیایی خاصی در گوشت تولید می‌شود که به اختصار HCAها و PAH ها نامیده می‌شوند. HCAها زمانی تولید می‌شوند که پروتئین موجود در گوشت برای مدت طولانی در معرض حرارت قرار می‌گیرد و PAH ها زمانی ساخته می‌شوند که چربی موجود در گوشت روی شعله آتش می‌افتد و دود تولید شده ناشی از آن مواد شیمیایی سرطان‌زا را روی گوشت پراکنده می‌کند.

چه میزان مجاز به مصرف گوشت هستیم؟


جیمز باند در هر وعده غذایی مقدار زیادی گوشت می‌خورد، اما واقعا یک انسان معمولی تا چه حد مجاز به مصرف گوشت است؟

دانشمندان در آخرین تحقیقات خود اعلام کردند، هر فرد در طول هفته حداکثر می‌تواند 500 گرم گوشت قرمز مصرف کند تا از بیماری‌هایی مانند سرطان در امان باشد. با اینکه گوشت قرمز یکی از مهم‌ترین منابع آهن است، اما مصرف بیش از حد آن می‌تواند باعث ابتلا به بیماری‌های قلبی و سرطان شود. سرطان روده بزرگ یکی از شایع‌ترین عوامل مرگ و میر در جهان است و تحقیقات نشان می‌دهد، افرادی که بیش از اندازه از گوشت قرمز و محصولات مشتق شده از آن مانند سوسیس و کالباس استفاده می‌کنند بیشتر از دیگران به این سرطان دچار می‌شوند.

اشتباه دوم:  وعده صبحانه

 صبحانه مهم‌ترین بخش از رژیم غذایی جیمز باند را تشکیل می‌داد که معمولا شامل تعداد زیادی تخم‌مرغ و سوسیس بود. این صبحانه سنگین و سرشار از پروتئین مامور 007 را تا فرا رسیدن وعده ناهار سیر نگه می‌داشت و موتور او را برای انجام عملیات دشوار روشن می‌کرد. جیمز باند با این نوع غذا خوردن آهن زیادی را وارد بدن خود می‌کرد و با مصرف تخم‌مرغ هم نیازش به پروتئین برطرف می‌شد. اما به گفته دکتر «کاترین کالین» از سازمان رژیم غذایی انگلستان، این صبحانه مخصوص یک مرد بسیار فعال و پرتحرک است. این در حالی است که حداکثر تحرک بدنی که مردان امروز هنگام صبح دارند آن است که پشت فرمان ماشینشان بنشینند و خود را به محل کارشان برسانند. اگر شخصی به اندازه جیمز باند هنگام صبح تخم مرغ بخورد باید منتظر بیماری قلبی باشد. تحقیقات نشان می‌دهد، مصرف زرده تخم مرغ باعث پر شدن دیواره داخلی رگ‌ها با پلاک‌هایی می‌شود که از کلسترول انباشته شده‌اند. تشکیل پلاک یکی از دلایل شایع حملات قلبی و سکته به شمار می‌آید و سالانه جان تعداد زیادی از مردم را می‌گیرد.

چه میزان مجاز به مصرف تخم مرغ هستیم؟


تخم مرغ یکی از بهترین غذاها برای وعده صبحانه است. پروتئین‌ موجود در تخم‌مرغ، به‌خصوص در سفیده آن، به ما در بیدار ماندن و به دست آوردن حس هوشیاری هنگام صبح کمک می‌کند. این غذا مغز را وادار می‌کند کالری بیشتری بسوزاند و به این ترتیب به حفظ تناسب اندام هم کمک زیادی می‌شود. اما دانشمندان مصرف زیاد زرده تخم مرغ را اصلا به صلاح نمی‌دانند.

تحقیقات نشان می‌دهد، افرادی که در هفته بیش از 3 بار زرده تخم مرغ می‌خورند، بسیار بیشتر از افرادی که حداکثر 2 زرده تخم مرغ مصرف می‌کنند دارای پلاک‌ در رگ‌های خونی و قلبی خود هستند. زرده تخم‌مرغ یکی از منابع بسیار غنی از کلسترول است و می‌تواند به جمع شدن کلسترول در رگ‌ها کمک کند.

اشتباه سوم:  خوردن فست‌فودها

جیمز باند هنگام انجام عملیات‌ در کشورهای مختلف، سعی می‌کرد سراغ غذاهای خاص آن کشور هم برود. برای مثال در سفر به ترکیه حتما کباب این کشور را هم امتحان می‌کند و در رستورانی در فرانسه یک نوع غذای دریایی خوشمزه به نام «bouillabaisse» را سفارش می‌دهد. در این بین فست‌فودها جایگاه ویژه‌ای در نظر مامور 007 داشتند.  اما اگر فردی در مصرف غذاهای آماده زیاده‌روی کند، ممکن است برای همیشه از نعمت پدر شدن محروم شود. انجام مطالعات گسترده در کشورهای اروپایی و آمریکایی نشان می‌دهد، مصرف زیاد سوسیس به شدت روی قدرت باروری مردان تاثیر منفی می‌گذارد و هرقدر میزان چربی‌های اشباع شده که در طول روز وارد بدن می‌شوند بیشتر باشد، به همان اندازه شانس باروری کاهش پیدا می‌کند.

چقدر مجاز به مصرف فست‌فود هستیم؟


فست‌فودها آنقدر مضر هستند که حتی یک بار استفاده از آنها به هیچ کس توصیه نمی‌شود. به گفته دانشمندان افرادی که بیش از 13 درصد از کالری روزانه خود را از چربی‌های اشباع شده دریافت می‌کنند بالاترین میزان مصرف این محصولات را دارند و باید در مورد رژیم غذایی خود تجدید نظر کنند.از مهم‌ترین مضرات مصرف فست‌فود، ابتلا به دیابت نوع دوم است. در گذشته معمولا انسان‌ها بعد از 40 سالگی به دیابت دچار می‌شدند، اما زیاده‌روی در استفاده از غذاهای آماده باعث شده این بیماری در بین کودکان شیوع پیدا کند.تخمین زده می‌شود حدود 2.8 میلیون نفر در انگلستان مبتلا به دیابت باشند که این آمار نسبت به سال 2007 رشد 75 درصدی را نشان می‌دهد.

اشتباه چهارم: نخوردن میوه و سبزی

نکته منفی دیگر در رژیم جیمز باند کمبود میوه و سبزی است و ما به ندرت روی میز مامور سری، این غذاهای سالم را می‌بینیم.

دکتر «بیدالف» از سازمان تحقیقات غذایی‌انگلستان معتقد است، عادت‌های غذایی اشتباه جیمز باند بسیار زیاد بوده‌اند و در موارد بسیاری شیوه غذا خوردن او با معیارهای مدرن و استانداردهای امروزی مطابق نیست. تاثیر شخصیت‌هایی مانند مامور 007 باعث شده کودکان امروزی علاقه بسیار کمی به مصرف این نوع مواد غذایی داشته باشند.

چندی پیش یک سازمان خیریه مربوط به بیماری سرطان هشدار داد که حدود 80درصد از کودکان به اندازه کافی در طول روز میوه و سبزی مصرف نمی‌کنند و به این ترتیب درصد زیادی از جمعیت آینده با مشکلات زیادی از جمله سرطان روبه‌رو خواهند شد.

صندوق جهانی تحقیقات سرطان هم چندی پیش اعلام کرد، اکثر کودکان به اندازه کافی ویتامین‌های بسیار ضروری و مواد مغذی لازم که در میوه‌ها و سبزیجات وجود دارد را دریافت نمی‌کنند و به این ترتیب تا چندسال دیگر تعداد زیادی از آنها به دلیل ابتلا به سرطان روی تخت‌های بیمارستان بستری خواهند شد.

آمارهای رسمی در کشور انگلستان نشان می‌دهد، از هر 14 پسر و از هر 25 دختر، یک نفر هرگز میوه و سبزی نمی‌خورد و در مجموع فقط یک پنجم کودکان به میزان توصیه شده میوه و سبزی می‌خورند.

چه میزان میوه بخوریم؟


کارشناسان تغذیه معتقدند، در یک رژیم‌غذایی متعادل باید 5 قسمت میوه و سبزی در طول روز گنجانده شود تا ویتامین‌های مورد نیاز بدن تامین شوند. کاهش ویتامین‌ها و مواد معدنی در بدن باعث کاهش قدرت سیستم ایمنی، ضعیف شدن مغز و افزایش احتمال ابتلا به بیماری‌های قلبی و سرطان می‌شود. این مواد برای بازسازی بدن و تکثیر سلول‌ها اهمیت بسیار حیاتی دارند و در صورتی که بدن نتواند نیاز خود به آنها را فراهم کند، اندام‌های حیاتی به سرعت فرسوده شده و بیماری‌های مرتبط با افزایش سن زودتر از موعد طبیعی خود را نشان می‌دهند.

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج