48 ساعت تا تعلیق ورزش اول ایران؟
۳۸۰۷۴
۲۳ آذر ۱۳۹۱ - ۰۹:۱۸
۲۳۳۳
اولتیماتوم فدراسیون بین المللی کشتی ( فیلا ) برای اصلاح اساسنامه فدراسیون کشتی ایران 72 ساعت دیگر (25آذر) به پایان می رسد.
تابناک: اولتیماتوم فدراسیون بین المللی کشتی ( فیلا ) برای اصلاح اساسنامه فدراسیون کشتی ایران 72 ساعت دیگر (25آذر) به پایان می رسد.

فدراسیون بین المللی کشتی ( فیلا) مانند برخی فدراسیون های بین المللی و جهانی دیگرو به تبعیت از کمیته بین المللی المپیک از فدراسیون کشتی ایران خواسته است در اسرع وقت اساسنامه خود را برمبنای منشور المپیک و رعایت استقلال اصلاح کرده و آن را به این فدراسیون ارسال کند.

اين در حالي است كه هنوز هيچ فعل و انفعالي در فدراسيون كشتي ايران براي حركت به سمت تغييرات مدنظر فدراسيون جهاني شكل نگرفته است.

 جالب این كه مسئولان فدراسیون کشتی همچنان اعلام مي‌كنند با تدبیر مسئولان وزارت ورزش وجوانان این موضوع مرتفع مي‌شود، موردی که دبیر فدراسیون کشتی هم با قاطعیت برآن تاکید دارند !

متاسفانه مسئولان وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک که باید این اساسنامه را اصلاح کرده و به فیلا ارسال کنند، این موضوع را چندان جدی نگرفته‌اند و اين بی تفاوتی بيش از هر چيز ریشه در اختلافات داخلی آنها دارد.

بعضی از مسئولان کمیته ملی المپیک از جمله دبیرکل این کمیته اعلام کرده‌اند، اساسنامه اصلاحی تا پایان آذرماه به کمیته بين‌المللی المپیک ارسال مي‌شود اما برخي ديگر از دست اندركاران كشتي ترديد ندارند كه فيلا پس از پايان ضرب الاجل تعيين شده بلافاصله كشتي ايران را تعليق خواهد كرد.

 به اعتقاد صدرالدین کاظمی کارشناس کشتی در اين ماجرا در واقع كاري از دست فدراسيون كشتي ساخته نيست و مادامي كه وزارت ورزش دخالت نكند گره كور اصلاح اساسنامه كشتي كشور باز نمي‌شود: «نه خطیب و نه هیچ کدام از دست‌اندرکاران فدراسیون نمی‌توانند راسا وارد کار شوند چون آنها قدرت اجرایی خاصی ندارند.

اکنون در سطح بالای مدیریتی ورزش اختلافات و کش‌و‌قوس های فراوانی وجود دارد که تا آنها حل نشود این مشکل هم برطرف نخواهد شد. متاسفانه از آنجایی که دست‌اندرکاران حال حاضر فدراسیون با اشاره مستقیم وزارت سر کار آمده‌اند فقط دست روی دست گذاشته‌اند و منتظر اشاره و دستورات وزارت ورزش هستند.

ضمن اینکه برای هیچ کدامشان مهم نیست چه شرایطی برای کشتی رقم بخورد، چراكه تفکر آنها این است که اگر قرار است خودشان نباشند، چه بهتر كه کشتی هم نباشد!

کارشناس کشتی تصریح کرد: چرا افشارزاده دبیرکل کمیته ملی المپیک چند روز پیش پس از 2 سال اعتراف کرد که کمیته بین المللی المپیک چند فدراسیون ورزشی را تهدید به تعلیق کرده است؟ چرا بعد از این همه مدت الان چنین نامه‌ای بر ملا شده است؟ باید قبول کنیم که خودمان شرایطی را پیش آورده‌ایم که به مرز انفجار نزدیک شده است.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج