شهاب حسینی و کسب و کارش در کافه هنر
۳۸۳۱۴
۲۷ آذر ۱۳۹۱ - ۱۸:۲۹
۲۷۹۴۳ 
کافه هنر برای شهاب حسینی مثل سینما جدی است. در خلق منو به کوچک ترین جزئیات هم توجه شده. طراحی فضای کافه هم کار خود اوست. با او درباره تمام این مسائل صحبت کرده ایم. صحبت هایی که خواندن آنها برایتان خالی از لطف نیست.

برترین مجله اینترنتی ایران

هفت صبح: قرارمان با شهاب حسینی بعد از یک روز سنگین کاری در کافه هنر صورت گرفت. جایی که مدت هاست محلی برای گذراندن ساعت های غیرسینمایی او شده. جایی که خودش می گوید دوست دارد محلی باشد برای رفت و آمد و گفت و گوی دوستدارانش هر چند از لحاظ مالی هم قطعا حساب و کتاب های خاص خودش را داشته، بخش اول ماجرا از هر چیز دیگری جدی تر است.

کافه هنر برای شهاب حسینی مثل سینما جدی است. در خلق منو به کوچک ترین جزئیات هم توجه شده. طراحی فضای کافه هم کار خود اوست. با او درباره تمام این مسائل صحبت کرده ایم. صحبت هایی که خواندن آنها برایتان خالی از لطف نیست.

شهاب حسینی و کسب و کارش در کافه هنر

ادای دین به مسئولیت اجتماعی

کافه هنر برای من به این خاطر به وجود آمد که محلی باشد برای گفت و گو. خیلی دوست دارم تا مخاطبانم را در اینجا ببینم و در مورد کارهایم با هم صحبت کنیم. البته این کار را به تنهایی انجام ندادم و برادر و همسرم در ایجاد این فضا خیلی به من کمک کردند. چون زندگی ام به دو بخش کار و زندگی خانوادگی تقسیم شده بود.

یک روز کسی به من گفت که تو یک مسئولیت اجتماعی هم داری و باید این مسئولیت را هم به خوبی انجام بدهی. من اینجا هستم تا جای خالی این قسمت را در زندگی ام پر کنم، در واقع کافه هنر محلی است برای گفت و گو و معاشرت و تلاش برای بهتر شدن در زمینه های مختلف.

کافه هنر را به کمک برادرم و همچنین همیاری همسرم اداره می کنم. معمولا زمان هایی که سر کار نیستم در کافه حضور دارم و چون منزلم هم نزدیک اینجاست سعی می کنم زمان بیشتری را در کافه بگذرانم. برای اسم کافه به این فکر کردیم که اسمی بگذاریم که دربرگیرنده همه وجوهات زندگی باشد و به «هنر» رسیدیم. هنر در معنای گسترده خودش؛ هنر زندگی، هنر ارتباط و هنر گفت و گو.

شهاب حسینی و کسب و کارش در کافه هنرفکر کردن به جنبه های مالی


خیلی ها از من می پرسند که آیا جنبه های مالی هم در به وجودآمدن این کافه نقش دارد؟ در جواب به این سوال باید بگویم چرا که نه! به هر حال اگر از لحاظ مالی بازده خوبی داشته باشد می توانیم به اهداف بلندمدت خودمان هم برسیم اما این همه ماجرا نیست و بیشتر جنبه ارتباطی کافه برای من اهمیت دارد؛ اینکه بتوانم رودررو با مردم صحبت کنم برایم مهم است.از چای دارچین تا پاستا


اعضای کافه که از همان اول شروع کار سعی کرده اند هر چیزی که در منو قرار می دهند باب میل مشتری باشد تا همه با رضایت خاطر اینجا را ترک کنند. غذاهای خوبی توسط خانم میرمهری تهیه می شود. قهوه های خوبی هم در منوی کافه داریم. در بین غذاها هم تا اینجا پاستاهایی که در منو داریم طرفدار زیاد دارد. البته خودم بیشتر دوست دارم اینجا چای دارچین بنوشم.

شهاب حسینی و کسب و کارش در کافه هنرطرحی که خودم زدم

طراحی کافه را خودم انجام داده ام و چیزی که در حال حاضر اینجا می بینید 70 درصد تصوری است که در ذهن من وجود داشته است. اگر این کافه بازده خوبی مداشته باشد آن را گسترش خواهیم داد و شعبه های بیشتری را ایجاد خواهیم کرد.

شهاب حسینی و کسب و کارش در کافه هنرجایی که دوستش دارم


قبل از اینکه اینجا باشم همیشه فکر می کردم فقط در فیلم ها و داستان هاست که ممکن است کسی به خاطر بیماری عصبی یا مشکلات حاد پزشکی برای ادامه زندنگی به خارج از تهران با شهر برود ولی کم کم خودم هم به این نتیجه رسیدم.

 به نظرم تهران شهر عجیبی شده و این برای من نگران کننده است. شما در تهران با مشکلات زیادی سروکار دارید. در مورد تراکم آدم ها، تراکم محلات، ترافیک، آلودگی هوا، حتی در مورد روابط بین آدم ها با مشکل مواجه هستید. شرایط زندگی در تهران واقعا سخت شده چون شهر گرانی است به خاطر همین برای زندگی کردن یک رقابت نه چندان سالم در حال وقوع است و آدم ها به نظر من دارند روی روحیات یکدیگر تاثیر می گذارند.

شهاب حسینی و کسب و کارش در کافه هنر

بودن در اوج این شلوغی را من بلد نیستم یعنی آماده زندگی در این شهر شلوغ نیستم به خصوص اینکه کاری دارم که نیاز به تمرکز و آرامش روحی دارد. وقتی درتهران بودم صبح که از خانه بیرون می آمدم تا فرمان را می پیچاندم در ترافیک بودم و وقتی می رسیدم سر کار ترافیک به قدرلی روی ذهنم تاثیر می گذاشت که ممکن بود دو سه تا سلام را درست جواب ندهم که همین ها خودش باعث سوءتفاهم می شد.

شب هم آن بار خستگی را با خودم به خانه می آوردم و کم حوصله و عصبی در برابر خانواده قرار می گرفتم. کار به جایی رسید که من فکر کردم از ایران مهاجرت کنم و خانواده ام در یک کشور دیگر زندگی کنند و خودم برای کار بیایم و بروم، تا اینکه لواسان را پیدا کردم. اینجا آنقدر مزایای بزرگی دارد که دوری راهش زیاد اذیتم نمی کند.محبت مردم

خاطره خیلی ویژه ای از دیدار با مردم در کافه هنر ندارم ولی هر چه بوده محبت بوده است. خیلی خوشحالم که توانستم موجی از کسانی را که پر از انرژی های مثبت هستندن ملاقات کنم. فضای خوبی که به من اجازته نمی دهد به مسائل ناامیدکننده و غمگین فکر کنم برایم خوشحال کننده است.هنرمندان و شغل دوم

فکر می کنم علت اصلی کشیده شدن هنرمندانبه سمت این شغل به عنوان کار دوم تعامل با مردم است. پشت هاله ای از ابهام قرار داشتن شاید دارای یکسری جذابیت های تبلیغاتی باشد اما اگر مدتش طولانی شود مخاطب را دلزده و دلسرد می کند چون مخاطب دوست دارد کسی را که کار هنری اش را دنبال می کند بشناسد و با روحیاتش از نزدیک آشنا شود و ببیند که این آدم بدون تصویر و دوربین چه شخصیتی دارد. روابط اجتماعی که برای من در اینجا شکل گرفته است به من کمک کرده است که بدنه اصلی خودم را فراموش نکنم و در روند کاری ام هم خیلی کمک کرده.

شهاب حسینی و کسب و کارش در کافه هنرعلاقه ام به نام آشپزی

آدم شکمویی نیستم اما به آشپزی علاقه مندم و از دنیای خوراکی ها لذت می برم. از کار آشپزی و اینکه محصولی را به کسی ارائه دهم و او آن را بخورد و ابراز رضایت کند خوشم می آید. در دنیای آشپزی شما با انوع نعمت هایی که خداوندآفریده آشنا می شوید و از اینکه از دل خاک این همه نعمت رنگارنگ برای ما فرستاده شده است لذت می برید.استاد پخت املت

بهترین غذایی که درست می کنم املت است (می خندد). باقی غذاها هنر برتری می خواهد که من از آن بی بهره ام. مثلا من بلد نیستم برنج دم کنم و در نهایت املت را از همه غذاها بهتر درست می کنم. خودتان تصور کنید که اگر با این توانایی ها بخواهم غذاهای آنچنانی درست کنم چه اتفاق هایی می افتد.

شهاب حسینی و کسب و کارش در کافه هنربرکت نان

عضو ثابت سفره غذای ما به دو دلیل نان است. دلیل اول برکتی است که نان با خود به همراه دارد و دلیل دوم خوش طعم بودن آن است. نان حتی با غذایی که خورش هم دارد جواب ویژه ای می دهد.هم سفره هم میز

سیستم ما اینجا به شکلی است که هم از سفره استفاده می کنیم و هم از میز غذاخوری. منخودم سفره را به خاطر اینکه همه را دور هم جمع می کند بیشتر دوست دارم اما وقتی سر سفره غذا می خورم پایم به شدت خواب می رود. البته بعضی از غذاها را نمی شود پشت میز خورد. مثلا خوردن آبگوشت روی میز لطفی ندارد.

شهاب حسینی و کسب و کارش در کافه هنررستوران سنتی را بیشتر دوست دارم

هم رستوران های سنتی جذاب است و هم رستوران های مدرن خوب است. معمولا رستوران های سنتی را ترجیح می دهم. البته خیلی وقت است که فرصت رفتن به رستوران را نداشتم. شما در رستوران های سنتی غذاهای خاصی پیدا می کنید که شاید در رستوران های مدرن کمتر دیده شود.خوشبختی در قناعت است

به نظرم نباید بگوییم خانواده خوشبخت یا زوج خوشبخت بلکه باید بگوییم خانواده موفق و زوج موفق. خوشبختی یک بار بی دغدغه ای با خودش به همراه دارد که انگار این آدم ها هیچ غصه ای در زندگی ندارند در حالی که باری که کلمه موفقیت دارد خالی از ترس و استرس و غصه خوردن برای رسیدن به اهداف زندگی نیست.

شهاب حسینی و کسب و کارش در کافه هنر

به موفقیت رسیدن در هر عرصه ای سخت است. به نظرم خوشبختی در گروی داشتن موفقیت در زندگی است. خوشبختی چیزی بیرون از آدم ها نیست و فکر می کنم که احترام به فردیت متقابل بین اعضای خانواده و بعد از آن به جامعه باعث می شود که انسان ها اعتماد به نفس پیدا کنند و کم کم به موفقیت برسند و در غالب آن موفقیت خودشان را انسان های خوشبختی ببینند.

خوشبختی در قلب و مغز انسان و در تعریف انسان از جهان آفرینش است و به قول حضرت علی (ع): خوشبختی در قناعت است. قناعت نه به معنای خساست بلکه قناعت به موقعیتی که در آن به سر می بری.
انتشار یافته: 24
در انتظار بررسی:1
Iran, Islamic Republic of
18:44 - 1391/09/27
خیلی خوشم میاد ازش یه بازیگر همه چی تماااااااااااااام ...
Iran, Islamic Republic of
20:54 - 1391/09/27
کاش ایشون پیام من رو می خوندند، من علاوه بر لذت از بازی بی نظیر ایشون (مخصوصا در فیلم پرسه در مه) ، همواره تلاش و کوشش ایشون رو سرمشق زندگی کاری خودم قرار داده ام، طی کردن مدارج پیشرفت با حوصله و درایت کمک زیادی به من در پیشرفت کاریم کرده، من هم از صفر شروع کردم بی هیچ پشتوانه، ممنون از حضور همیشه مثبت شما.
Iran, Islamic Republic of
09:21 - 1391/09/28
بازيگر دوست داشتني و انسان نازنيني هستش! موفق و سلامت باشه!
Iran, Islamic Republic of
10:14 - 1391/09/28
وای خیلی خوش قیافه استتتتتتت
این کافه هنر کجاست
Iran, Islamic Republic of
11:48 - 1391/09/28
مجله !!!!!!!!!!!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
16:18 - 1391/09/28
بازیگر نجیب سینمای ایران...
-
09:11 - 1391/09/30
باید به بهترین بازیگر بودنش باشخصیت بودنش رو هم بهش اضافه کرد...

با نظر دنا جان هم موافقم+++++
United States
22:52 - 1391/10/04
خیلی هنرمند محبوب و دوست داشتنی هستش
Iran, Islamic Republic of
21:41 - 1391/10/10
به قول دوستوان همه چي تمام
Iran, Islamic Republic of
09:52 - 1391/10/15
عاششششششششششششششقتم اقا شهاب کاربر جان آدرس کافه اقا شهاب تهران لواسان بلوار امام خمینی ره جنب پاساز هریش
پاسخ ها
پريسا
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۰۲ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۰
شما اونجا ديدين ايشونو؟
Iran, Islamic Republic of
20:51 - 1392/04/11
عاشقشم آرزو دارم یک بار ببینمش .
Iran, Islamic Republic of
16:00 - 1392/05/25
خیلی دوستش دارم.انشآلله موفق باشه.
Iran, Islamic Republic of
19:40 - 1392/09/19
محمد امین جون خدا شفا بهش بده
Iran, Islamic Republic of
17:36 - 1393/01/04
خیلی شهاب رو دوست دارم امیدوارم یک روز بتونم با هاش توی یک فیلم بازی کنم .خیلی حیف شد که ازدواج کرده
Iran, Islamic Republic of
19:25 - 1393/02/06
شهاب عزیز شما بی نظیری امیدوارم مردم قدر شما را بدانند . برایت همیشه ارزوی موفقیت میکنم طرفدار و دوستدارت شیرین
United States
21:02 - 1393/02/18
ای کاش بتوانم یک بار شما را از نزدیک ببینم.
Iran, Islamic Republic of
00:41 - 1393/03/18
حاضرم جونمو برای آقای حسینی بدم چون عزیز ترین کسم در این دنیا و در کل جهان هستش
Iran, Islamic Republic of
13:13 - 1393/09/30
عاشقتم شهاب عاشق میفهمی عاشق.
Iran, Islamic Republic of
16:38 - 1394/04/19
با عرض سلام خدمت بازیگر مورد علاقه خودم شهاب حسینی،اول با عرض تسلیت ب شما شهاب عزیز ب خاطر از دست دادن پدر عزیزتان
دوم شهاب جان رمز موفقیت شما در تواضع و نجابت شما در سینما هست ک ان شاالله ماندگار بماند.
Iran, Islamic Republic of
23:54 - 1394/08/25
من اکثرفیلمهاتودیدم.جای نقدوبحث نداره.انشاالله همیشه توی کارو خانه وخانواده ات سربلندباشی .عاشق تیپ وبازی هاتم.دوستت دارم. یاعلی
Iran, Islamic Republic of
11:50 - 1394/10/24
من نمی دونم کی این شهاب و زنش می خوان دست از خود نمایی بردارند؟؟؟؟؟؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
15:26 - 1395/08/08
من خیلی دوست دارم شما را ببینم وصدای تان را بشنوم اگر می شود شماره تلفن نتان را به 118 تهران دهید ولی من چند بار زنگ زدم به 118 و در خواست کرذم که شماره تان را به من دهندولی ندادند ولی اگر شما خواهش کنید به ما شماره تان را ذهند و تا بتوانم صدای شما رابشنوم و یا در اینترنت شماره تان را بگذارید خیلی ممنون اقای شهاب حسینی و من شما را خیلی دوست دارم
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج