لعیا زنگنه: مخاطبان بهترین منتقدان هستند
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
دیاکو_موبایل F دومی
ایرانیان - F داخلی موبایل111
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - f تبلت1111
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
دکتر نداف کرمانی 1
فرش مرتضوی_1
دکتر نداف کرمانی 3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
فرش مرتضوی_3
دکتر نداف کرمانی 4
فرش مرتضوی_ 4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
فرش مرتضوی_2
دکتر نداف کرمانی 2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
دیاکو_F داخلی دومی
ایرانیان - F داخلی1111
۳۸۵۶۱
۲۹ آذر ۱۳۹۱ - ۱۴:۱۷
۴۹۸۸
برایم دیده شدن، نقد منفی و مثبت آنقدر اهمیت ندارد زیرا در اکثر موارد این نقدها آکادمیک و منطقی نیست و از دیدگاه من بهترین منتقدها همان مخاطبان تئاتر هستند که بسیار منصفانه برخورد می‌کنند.
خبرگزاری مهر:  لعیا زنگنه بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون که این روزها بعد از سال‌ها دوری از صحنه تئاتر با نمایش "شب به خیر کوچولو" به کارگردانی فرشاد منظوفی‌نیا به این عرصه بازگشته با اشاره به علاقه خود به تئاتر گفت: دوست دارم به صورت مستمر در تئاتر حضور داشته باشم.

لعیا زنگنه از هنرمندان شناخته‌شده و فعال عرصه سینما و تلویزیون است که طی سال‌های گذشته یکی از چهره‌های مورد توجه مخاطبان و علاقه‌مندان مجموعه‌های تلویزیونی و سینما بوده است.

وی که دارای مدرک کارشناسی تئاتر است فعالیت خود را نیز در این عرصه آغاز کرد و حضور در نمایش "یادگار سال‌های شن" به کارگردانی علی رفیعی یکی از تجربیات حرفه‌ای و قابل توجه زنگنه در عرصه تئاتر است.

او در دهه 70 با حضور در مجموعه تلویزیونی "در پناه تو" به کارگردانی حمید لبخنده به عنوان یک چهره بازیگری معرفی و شناخته شد. حضور موفق در مجموعه مذکور باعث شد تا حضور زنگنه در عرصه تصویر پررنگ‌تر از عرصه تئاتر باشد.


این بانوی هنرمند در عرصه تصویر تجربه همکاری با کارگردان‌های شاخصی در عرصه سینما نظیر مسعود کیمیایی، کمال تبریزی، محمدعلی سجادی، داریوش فرهنگ، سیروس الوند و رضا کریمی را در کارنامه کاری خود دارد. وی در اوایل دهه 80 بار دیگر حضور بر صحنه تئاتر را با نمایش "مرا ببوس" به کارگردانی علی روئین‌تن تجربه کرد ولی این حضور و تجربه استمرار نیافت و زنگنه باز هم فعالیت خود را در عرصه تصویر متمرکز کرد.

این روزها خبر حضور لعیا زنگنه بر صحنه تئاتر با نمایش "شب به خیر کوچولو" به کارگردانی فرشاد منظوفی‌نیا بهانه‌ای شد تا در تمرین این اثر نمایشی پیش از اجرا در مرحله بازبینی سی و یکمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر گفتگویی کوتاه را با این بانوی هنرمند داشته باشیم.

 
بازیگر شناخته‌شده بیشتر بر صحنه تئاتر حضور پیدا کنید. این حضور کم آیا به دلیل شرایط و وضعیت تئاتر بود یا تمایل نداشتن خودتان؟

- لعیا زنگنه: نه، فرصت نشد تا بر صحنه تئاتر حضور پیدا کنم.

* شرایط حضور مجددتان بر صحنه تئاتر چگونه فراهم شد؟


- یکسال بود که منتظر فرصتی بودم تا در تئاتر حضور پیدا کنم. پیشنهادهای زیادی داشتم و دوستان به من لطف داشتند. وقتی بازی در نمایش "شب به خیر کوچولو" پیشنهاد شد در درجه اول شرایط مناسب زمانی برای تمرین این نمایش، در درجه دوم انسانیت، شرافت و اخلاق فرشاد منظوفی‌نیا به عنوان کارگردان و در درجه سوم گروه نمایش و حضور هنرمندانی حرفه‌ای چون محبوبه بیات و امید زندگانی نیز در انتخاب من تأثیرگذار بود. البته کمی با متن نمایش مشکل داشتم ولی تغییراتی در اثر ایجاد شد.* آیا حضور در نمایش "شب به خیر کوچولو" می‌تواند آغازگر استمرار حضور شما بر صحنه تئاتر باشد؟

- دوست دارم در تئاتر حضور مستمر داشته باشم زیرا به نوعی یک پوست‌اندازی و تقابل با خود من بازیگر است. تمرینات تئاتر می‌تواند قوت‌ها و ضعف‌های من را به خودم نشان دهد. بعد از سال‌ها فعالیت به عنوان بازیگر، شرکت در تمرینات و حضور بر صحنه تئاتر نشان می‌دهد که چه تغییراتی کرده‌ام و در کجا ایستاده‌ام.

* به نظر شما آیا امنیت شغلی برای بازیگران وجود دارد و با در نظر گرفتن شرایط موجود، امنیت شغلی برای بازیگران تئاتر را چگونه می‌بینید؟


- به هیچ‌وجه امنیت شغلی برای بازیگران وجود ندارد. وضعیت تئاتر در این زمینه غم‌انگیز است. در سینما نیز غم‌انگیزتر است. به طور کلی من به عنوان بازیگر امنیت شغلی ندارم.

* بعد از سال‌ها دوری از صحنه تئاتر چرا تصمیم گرفتید که با اثری متقاضی حضور در جشنواره تئاتر فجر به تئاتر بازگردید؟ این سؤال را به این دلیل می‌پرسم که تمرینات فشرده تئاتر و قطعیت نداشتن حضور اثر در مرحله نهایی جشنواره شرایط مناسبی را فراهم نمی‌کند.


- این موضوع برای من دغدغه خاصی نیست. دغدغه اصلی و مهم برای من حضور در یک  تئاتر خوب بود. بعد از حدود 10 سال وقتی بار دیگر روی صحنه تئاتر رفتم بسیار هیجان زده بودم و باورم نمی‌شد که تا این حد می‌توانم تئاتر را دوست داشته باشم. من به عشق تمرینات در سالن حاضر می‌شوم و این هیجان تئاتر را دوست دارم. تئاتر را دوست دارم چون تئاتر فقط عشق است و هیچ چیز دیگری نیست و گروه بدون هیچ چشم‌داشتی سعی می‌کنند یک اثر نمایشی را به صحنه ببرند. به همین دلیل تماشاگران، بازیگران و پشت صحنه متفاوتی دارد.

* بازگشت مجدد بر صحنه تئاتر برای چهره‌های بازیگری همیشه با دغدغه انتخاب اثر همراه است. اینکه اثری را برای حضور مجدد انتخاب کنند که در بازخورد با مخاطبان و منتقدان مثبت باشد. آیا این دغدغه برای شما هم وجود داشت؟

- نسبت به کارهایی که پیشنهاد شد با در نظر گرفتن شرایط زمانی این انتخاب را انجام دادم. اگر از احترام و علاقه به کارگردان و گروه به کفه متن نیز اضافه کنیم، مجموعه بسیار درست و مناسبی برای من وجود دارد. من زیاد با عقل و منطق و محاسبه کردن انتخاب‌هایم را انجام نمی‌دهم و بسیار حسی برخورد می‌کنم و 99 درصد از انتخاب‌هایم خوشحال می‌شوم.

برایم دیده شدن، نقد منفی و مثبت آنقدر اهمیت ندارد زیرا در اکثر موارد این نقدها آکادمیک و منطقی نیست و از دیدگاه من بهترین منتقدها همان مخاطبان تئاتر هستند که بسیار منصفانه برخورد می‌کنند. مهم برایم این است که دریافت کنم در کجای زندگی بازیگری‌ام قرار گرفته‌ام. در واقع با حضور در تئاتر خودم را قضاوت می‌کنم.


در پایان از آقای فرشاد منظوفی‌نیا به عنوان کارگردان تشکر می‌کنم زیرا هنرمندی شریف و با اخلاق است و زحمت فراوانی می‌کشد و در عین حال بلندپرواز است. خوشحالم با این کارگردان تئاتر کار می‌کنم. از اینکه با این گروه همکاری می‌کنم بسیار خوشحالم و از اینکه بعد از 10 سال دوری از تئاتر با این نمایش به تئاتر بازگشتم احساس بسیار خوبی دارم. از تک تک بازیگران نمایش "شب به خیر کوچولو" سپاسگذارم.
برچسب ها:
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:1
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
12:17 - 1392/04/17
سلام لعیا جون من شما رو خییییییییییییلی دوست دارم وواقعا ارزومه که شما روببینم!من درسریال تولدی دیگر با شما آشنا شدم!ومن به بازیگری علاقه زیادی دارم واهل اصفهانم هستم میخوام تلاشمو بکنم ویه بازیگر موفقی مثل شما بشم امیدوارم کمکم کنید!قربونت
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
فرش ریحان 1
فرش تارنگ_1
شیرآلات زمانی_1
اپیلاسیون نانا 1
اپیلاسیون نانا 3
شیرآلات زمانی_3
فرش تارنگ_3
فرش ریحان 3
فرش تارنگ_4
اپیلاسیون نانا 4
شیرآلات زمانی_4
فرش ریحان 4
فرش تارنگ_2
فرش ریحان 2
شیرآلات زمانی_2
اپیلاسیون نانا 2
کالابرد_فوترموبایل
فرش تارنگ_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
ایرانیان- فوتر موبایل222
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
سفیر بار ساقدوش_فوتر موبایل
استیل رگال_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
دکتر قدیمی_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
دیاکو_فوتر موبایل داخلی
بانک کتاب پایتخت_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوتر2
دکتر قدیمی_فوتر
استیل رگال_فوتر
شفا_فوتر
فرش تارنگ_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
بانک کتاب پایتخت_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
فنی آتل_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
دیاکو_فوتر داخلی
قالیشویی نوین_فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
سفیر بار ساقدوش_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
کالابرد_فوتر