برگزاری دومین جلسه دادگاه پرونده «کهریزک»
۳۸۶۲۹۱
۲۱ شهريور ۱۳۹۵ - ۱۶:۲۰
۱۶۹۳
دومین جلسه رسیدگی به پرونده «سعید مرتضوی» در ارتباط با حادثه کهریزک صبح امروز - 21 شهریورماه - برگزار شد.
خبرگزاری ایسنا: دومین جلسه رسیدگی به پرونده «سعید مرتضوی» در ارتباط با حادثه کهریزک صبح امروز - 21 شهریورماه - برگزار شد.

این جلسه صبح امروز در شعبه 22 دادگاه تجدیدنظر استان تهران برگزار شد.

در جلسه امروز سعید مرتضوی دادستان سابق تهران با ارائه نامه‌ای به دادگاه رسیدگی کننده به پرونده کهریزک از وقایع پیش‌آمده در تیر ماه سال ۸۸ ابراز شرمندگی کرد.

بر اساس این گزارش، جلسه نخست رسیدگی دادگاه تجدیدنظر به پرونده سعید مرتضوی در ارتباط با حادثه کهریزک، 9 شهریور ماه در شعبه 22 دادگاه تجدیدنظر استان تهران برگزار شد.

میرمجید طاهری وکیل مدافع اولیای دم روح‌الامینی 8 شهریور سال جاری به ایسنا گفته بود: سعید مرتضوی دو پرونده داشت؛ یکی مربوط به تامین اجتماعی و دیگری در مورد حادثه کهریزک است. از آنجا که  سعید مرتضوی در پرونده کهریزک که با شکایت اولیای‌دم روح الامینی تشکیل شده بود، تبرئه شد، با اعتراض ما این پرونده به شعبه 38 دیوان عالی کشور ارجاع شد. دیوان عالی هم این پرونده را برای رسیدگی مجدد به شعبه 22 دادگاه تجدیدنظر استان تهران ارجاع داده است.

سعید مرتضوی دادستان سابق تهران از سوی شعبه 9 دادگاه کیفری یک استان به ریاست قاضی محمدی‌کشکولی در رابطه با اتهام «معاونت در قتل» (شکایت جدید روح الامینی) و «معاونت در تنظیم گزارش خلاف واقع از طریق امر یا ترغیب ماموران مربوطه به تنظیم گزارش خطاب به خود« )بخش نقض شده رای شعبه 76 در دیوان عالی کشور) تبرئه شده بود.
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج