شاهکار اتاق انتظار!
۳۸۷۳۶
۰۴ دی ۱۳۹۱ - ۱۹:۰۸
۲۳۳۴۵
نام «آرن یاکوبسن» (1902-1971) در زمره معماران و طراحان به‌نام قرار دارد. وی ابتدا قصد داشت نقاشی ماهر شود اما توسط پدرش از این تصمیم منصرف و به ادامه تحصیل در رشته معماری تشویق و ترغیب شد. به عنوان یک طراح، یاکوبسن نمونه‌های اولیه متعددی برای مبلمان، پارچه، کاغذدیواری، ظروف نقره و... ارایه داده است.


برترین مجله اینترنتی ایران

مجله منزل:  نام «آرن یاکوبسن» (1902-1971) در زمره معماران و طراحان به‌نام قرار دارد. وی ابتدا قصد داشت نقاشی ماهر شود اما توسط پدرش از این تصمیم منصرف و به ادامه تحصیل در رشته معماری تشویق و ترغیب شد. وی در مراکزی از جمله آکادمی سلطنتی دانمارک، دانشکده هنرهای زیبا و دانشکده معماری در کپنهاگ در این زمینه تحصیل کرد. به عنوان یک طراح، یاکوبسن نمونه‌های اولیه متعددی برای مبلمان، پارچه، کاغذدیواری، ظروف نقره و... ارایه داده است.

شاهکار اتاق انتظار

از جمله معروف‌ترین طراحی‌های او می‌توان به مبلمان با طرح‌ مورچه، که برای رستوران نووو نور دیسک (Novo Nordisk) در سال 1952، طرح سری 7 در سال 1955، طرح قو و تخم‌مرغ که در سال 1958 برای هتل سلطنتی اس‌ای‌اس (SAS Royal Hotel) طراحی شد، اشاره کرد.


شاهکار اتاق انتظار


شاهکار اتاق انتظار

طرح تخم‌مرغی (EGG)

آرن یاکوسبن صندلی تخم‌مرغی را برای لابی‌ها و فضاهای انتظار در هتل‌های مجلل در کپنهاگ طراحی کرد. صندلی‌های تخم‌مرغی از جمله طراحی‌های منحصر به فرد یاکوبسن محسوب می‌شود. این صندلی طرحی تندیسی دارد و پوسته تخم‌مرغ را تداعی می‌کند. خطوط منحنی و زیبایی که در طراحی آن به چشم می‌خورد این طرح را به یک شاهکار چشم‌نواز تبدیل کرده است.

شاهکار اتاق انتظارشاهکار اتاق انتظار

طرح مورچه (ANT) 

صندلی طرح مورچه در سال 1952 به عنوان یک صندلی سه‌پایه طراحی شد که در ابتدا محبوبیت چندانی نداشت. اما پس از مدتی با طراحی نشیمن‌گاه و تکیه‌گاهی یک تکه از جنس چوب با روکش لمینیت و 9لایه تخته سه‌لایی که دو لایه پشم‌شیشه نیز بین لایه‌های چوبی آن قرار می‌گرفت،‌ تحولی بزرگ در تولید این صندلی حاصل و در سال 1980 نوع چهار پایه این صندلی نیز طراحی و تولید شد. صندلی مورچه در حقیقت بر مبنای نیاز افراد به یک صندلی جمع و جور در آشپزخانه‌ای کوچک و در خانه‌ای نقلی و کوچک طراحی و تولید شد. این صندلی سبک، ظریف و ارزان یکی از بهترین طراحی‌های آرن یاکوبسن محسوب می‌شود که در رنگ‌های سفید و مشکی موجود است.شاهکار اتاق انتظار

صندلی‌های سری 7 (SERIES 7)

صندلی‌های سری 7 که توسط یاکوبسن طراحی و از تخته سه‌لایی‌ فشرده ساخته شده است در حقیقت انواع پیشرفته و توسعه‌یافته صندلی‌های کلاسیک مورچه به شمار می‌رود. این صندلی‌ها چهار پایه دارند و دارای طراحی ظریف هستند و طیف وسیعی از رنگ‌های متنوع را در برمی‌گیرند. این صندلی‌ها بدون دسته و بسیار سبک هستند و برای فضاهای کوچک انتخابی ایده‌آل محسوب می‌شوند. برای صرفه‌جویی در فضا می‌توان در مواقعی که به این صندلی‌ها نیازی نیست، آن‌ها را روی هم قرار داد، زیرا طوری طراحی شده‌اند که به خوبی در هم فرو می‌روند.شاهکار اتاق انتظار

طرح قو (SWAN)

آرن یاکوبسن صندلی قو را نیز مانند صندلی‌های تخم‌مرغی در سال 1958 برای لابی‌ها و سالن‌های انتظار هتل‌های مجلل طراحی کرد. طراحی صندلی با خطوط منحنی منحصر به فرد بدون وجود هیچ خط صافی در طراحی آن یک فن‌آوری نوآورانه و متمایز محسوب می‌شد. در این صندلی قسمت اصلی که از پوششی فومی با یک روکش پارچه‌ای و چرمی تشکیل شده است روی یک پایه ستاره‌ای گردان از جنس آلومینیوم قرار می‌گیرد. صندلی‌های قو برای سالن‌های انتظار و لابی‌ها و همچنین برای دکوراسیون داخلی خانه مناسب هستند و در انواعی مختلف روکش چرمی و روکش پارچه‌ای در رنگ‌های متنوع وجود دارند و می‌توان به راحتی آن را با دکوراسیون هماهنگ ساخت.


شاهکار اتاق انتظار

صندلی جایزه بزرگ (Grand Prix Chair)

صندلی جایزه بزرگ توسط آرن یاکوبسن طراحی و توسط فریتز هانسن در نمایشگاه طراحان بهاره در موزه هنر و طراحی در کپنهاگ دانمارک معرفی شد. در سال‌های بعد این صندلی توانست در نمایشگاهی در میلان جایزه بزرگ طراحی را دریافت کند. همین امر وجه تمایز این صندلی با بقیه طراحی‌های یاکوبسن و طراحان دیگر محسوب می‌شود و پس از آن این صندلی همه جا به عنوان صندلی «جایزه بزرگ» نامیده و شناخته شد. این صندلی دارای پایه‌ای چوبی و استیل است و در مکان‌های مختلفی از قبیل غذاخوری،‌ سالن کنفرانس و دفتر کار قابل استفاده است. ارتفاع مدل اصلی صندلی 46.5 سانتی‌متر است اما ارتفاع‌ 44 و 48.5 سانتی‌متری آن نیز ساخته شده و موجود است

شاهکار اتاق انتظار
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج