خطر حرکت علم به سمت غیر قابل اعتماد شدن
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
لایکو_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
سمپاشی امحا_1
سمپاشی امحا_3
لایکو_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
سمپاشی امحا_4
لایکو_4
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
لایکو_2
سمپاشی امحا_2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۳۹۳۳۱۴
۰۳ مهر ۱۳۹۵ - ۱۵:۴۴
۱۲۴۰
هشدارهایی از سوی جامعه علمی منتشر شده است که نشان می دهد علم تحت تاثیر فشار تجاری و سازمانی قرار دارد و این موضوع منجر به انتشار مقالات در مجله های با ضریب تاثیر بالاتر می شود.
وب سایت کلیک: مطالعات نشان می دهند که علی رغم تکاملی که در علم مشاهده می کنیم، علم غیر قابل اعتماد است. هشدارهایی از سوی جامعه علمی منتشر شده است که نشان می دهد علم تحت تاثیر فشار تجاری و سازمانی قرار دارد و این موضوع منجر به انتشار مقالات در مجله های با ضریب تاثیر بالاتر می شود. اکنون یک شبیه سازی جدید نشان می دهد که علم در حال زوال است.
 
 کارشناسان جهانی از خطر حرکت علم به سمت غیر قابل اعتماد شدن می گویند

پژوهشگران دانشگاه کالیفرنیا یک مدل کامپیوتری برای شبیه سازی آنچه در حال رخ دادن است ساخته اند که در آن رقابتی که دانشمندان و محققان برای افزایش اعتبار علمی انجام می دهند شبیه سازی شده است.

در این شبیه سازی، همانطور که در دنیای واقعی اتفاق می افتد، دانشمندان اگر یافته های نوآورانه تری را به چاپ برسانند، پاداش بیشتری دریافت می کنند. همچنین دانشمندان زمان بیشتری برای دقت در روش های خود صرف می کنند که کیفیت پژوهش خود را بهبود بخشند، اما این مسایل کیفیت خروجی علمی را کاهش می دهد.

در نتیجه، با گذشت زمان، تلاش ها به کمترین حد ارزشی خود پایین می آید و نرخ اکتشافات نادرست سر به فلک می کشد. همچنین مدل به ما نشان می دهد که اگر افراد به دانشمندانی که در یک آزمایشگاه کار می کنند بپیوندند و بخواهند ادامه کار آن ها را انجام دهند، در واقع آن عمل را تکامل دهند، این انتقال علم اگر از سوی دانشمندان خوبی نباشد منجر به انتخاب نادرست علم برای نسل بعدی می شود. این انتخاب نادرست به صورت طبیعی رخ می دهد.

تا زمانی که افراد برای پاداش انتشار نوآوری انگیزه کافی داشته باشند، نتایج مهیجی در مجله های با ضریب تاثیر بالا منتشر می کنند. این امر باعث شایع شدن این رویکرد در علم می گردد و در نتیجه ممکن است روش های نامرغوب در مجله های پربازدید منتشر شود.

انتشار نتایج نامطلوب در مجله های سطح بالا، باعث می شود که دیگر افراد بدون اطلاع یک رویه نادرست را در پیش بگیرند.

 کارشناسان جهانی از خطر حرکت علم به سمت غیر قابل اعتماد شدن می گویند

اکتشافات نادرست، یا نتایجی که به سختی در علم تولید می شوند، مانند یک نویز در داده های علمی است. اما دانشمندان به دلیل اینکه این نتایج جدید است به صورت احساسی با آن برخورد می کنند و این نتایج به نحوی برای آن ها شگفت انگیز است.

این نتایج سخت به دلیل اینکه تازگی دارند مورد علاقه ما هستند، اما اعتبار علم را در معرض خطر قرار می دهند. مخصوصا زمانی که دانشمندان تحت فشار هستند که از مقالات آن ها چنین برداشت هایی بشود.

در این چرخه معیوب، با انجام این نوع از مطالعات، تعداد قابل توجهی از محققان به انتشار مقالات نوآورانه می پردازند تا بتوانند برای انجام تحقیقات کمک های مالی بسیاری از موسسات دریافت کنند.

همیشه دانشمندان به روش دقیق و کامل متعهد هستند، اما زمانی که سخن از انگیزه های نهادی و پاداش های مادی می شود، دقت کاهش می یابد و میزان "علم بد” افزایش خواهد یافت.

یکی از بحث های گمراه کننده این است که با استفاده از معیارهای کمی طراحی شده، اهمیت محققان و مقالات آن ها ارزیابی شود. یکی از این معیارها که بسیار بحث برانگیز است، P-value است که باعث سردرگمی افراد می شود و در نهایت به علم آسیب می رساند.

راه حل چیست؟!

برای حل این مشکل به روشی نیاز داریم که دانشمندان را براساس معیارهای کمی ارزیابی نکنیم.

متاسفانه، در بلند مدت استفاده از معیارهای کمی برای ارزیابی شایستگی افراد، هزینه های زیادی به همراه خواهد داشت. بسیاری از محققان در مقالات خود اظهار کرده اند که اگر علم معنادار و تکرارپذیر است، پس موسسات باید این علم را تشویق کنند و صرفا به دنبال نتایج ناباورانه نباشند.
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
استخدام_1
اپیلاسیون نانا 1
شیرآلات زمانی_1
استخدام_3
اپیلاسیون نانا 3
شیرآلات زمانی_3
اپیلاسیون نانا 4
شیرآلات زمانی_4
استخدام_4
اپیلاسیون نانا 2
شیرآلات زمانی_2
استخدام_2
دکتر عارفی - موبایل فوتر
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
ایرانیان- فوتر موبایل222
فنی آتل_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
ایرانیان-فوتراصلی222
موسسه خیریه زهرا_فوتر
کیان برنا_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
فنی آتل_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
شفا_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
قالیشویی ادیب_فوتر