انرژی تجدیدپذیر برای دیتاسنترهای مایکروسافت
۳۹۴۹۱۰
۰۵ مهر ۱۳۹۵ - ۱۶:۲۵
۱۳۱۶
شرکت‌های بزرگ تکنولوژی دنیا هر روز با افزایش درخواست برای سیستم‌های ابری مواجه می‌شوند و به همین دلیل باید دیتاسنترهای بیشتری در سرتاسر دنیا تاسیس کنند.
مجله دیجی کالا - مجید نوردوست: شرکت‌های بزرگ تکنولوژی دنیا هر روز با افزایش درخواست برای سیستم‌های ابری مواجه می‌شوند و به همین دلیل باید دیتاسنترهای بیشتری در سرتاسر دنیا تاسیس کنند.
 
 دیتاسنترهای مایکروسافت با انرژی تجدیدپذیر کار می‌کنند
 
این دیتاسنترها هم انرژی زیادی مصرف می‌کنند و به همین دلیل شرکت‌هایی مانند مایکروسافت، گوگل و اپل تصمیم گرفته‌اند از انرژی‌های تجدیدپذیر استفاده کنند. براساس جدیدترین اطلاعات منتشر شده، مایکروسافت قصد دارد تا سال ۲۰۱۸ بیش از ۵۰ درصد انرژی مورد نیاز خودش را از طریق انرژی‌های تجدیدپذیر تامین کند.

مایکروسافت قصد دارد تا پایان سال ۲۰۱۸ میزان استفاده‌ی خودش از انرژی‌های تجدیدپذیر را به ۵۰ درصد برساند و این آمار را تا سال ۲۰۲۰ به بالا ۶۰ درصد خواهد رساند.

در حال حاضر مایکروسافت انرژی مورد نیاز خودش را به شکل ترکیبی تامین می‌کند که ۴۴ درصد آن انرژی تجدیدپذیر و ۵۶ درصد آن از انرژی‌های مختلف تامین می‌شود. اکنون این شرکت قرار دادی جدید تنظیم کرده که به واسطه‌ی آن ۲۰ مگاوات انرژی خورشیدی به سیستم تامین انرژی این شرکت افزوده می‌شود.

مایکروسافت قصد دارد برای تامین انرژی دیتاسنترهایش از ترکیب انرژی‌های تجدیدپذیر با انرژی‌های مختلف استفاده کند که البته هر ساله سهم انرژی‌های تجدیدپذیر را افزایش می‌دهد.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج