وزیر ورزش: در مورد موی‌تای به زودی تصمیم‌گیری می‌کنیم
۴۳۴۸۲۸
۱۴ آذر ۱۳۹۵ - ۱۲:۵۷
۱۱۴۸ 
وزیر ورزش گفت: در حال حاضر چند فدراسیون ما با سرپرست اداره می‌شوند که می‌خواهیم تا پایان سال انتخابات آنها را برگزار کنیم که دیگر فدراسیونی بدون رئیس نباشد.
خبرگزاری تسنیم: مسعود سلطانی‌فر در پایان مجمع انتخاباتی فدراسیون ناشنوایان اظهار داشت: به آقای کریمی بابت انتخابش از سوی مجمع به عنوان رئیس این فدراسیون تبریک می‌گویم. این افرادی که امروز در مجمع حضور داشتند و به عنوان نامزدهای انتخابات بودند تا این لحظه با یکدیگر رقیب بودند اما از این لحظه به بعد با هم رفیق هستند.

وی ادامه داد: مهمترین برنامه ما در وزارت ورزش حضور مقتدرانه در بازی‌های المپیک ناشنوایان سال آینده که قرار است در ترکیه برگزار شود، است. این المپیک اهمیت زیادی برای فدراسیون ناشنوایان دارد و ما برای حضور مقتدرانه آنها حمایت و پشتیبانی لازم را خواهیم کرد.

وزیر ورزش و جوانان گفت: قرار است در 14 رشته شامل 2 رشته تیمی و 12 رشته انفرادی در این بازی‌ها شرکت کنیم و ما سازوکارهای لازم را در این راستا فراهم خواهیم کرد.

سلطانی‌فر گفت: در حال حاضر چند فدراسیون ما با سرپرست اداره می‌شوند که می‌خواهیم تا پایان سال تمامی انتخابات آنها را برگزار کنیم که دیگر فدراسیونی بدون رئیس نباشد.

وی خاطرنشان کرد: تا پایان ماه جاری ستاد بازی‌های آسیایی 2018 و همچنین المپیک 2020 توکیو را تشکیل خواهیم داد و هدفمان از این کار ایجاد مقدمات حضوری در شأن و پرافتخار برای کشورمان است. همچنین پشتیبانی و حمایت‌های لازم را از تیم ملی فوتبال کشورمان که در مرحله رفت صدرنشین گروه خود شد، خواهیم داشت تا در دور برگشت هم این تیم صعود بی‌دغدغه و مقتدرانه‌ای داشته باشد.

وزیر ورزش و جوانان سپس با حضور در جمع خبرنگاران در پاسخ به پرسش خبرنگاری مبنی بر موضوع اصلاح اساسنامه  و تبصره ذیل ماده جنجالی اساسنامه گفت: این دستور را داده‌ام که اقداماتی کارشناسی در خصوص این اساسنامه صورت بگیرد. فکر می‌کنم آن بندی که مورد انتقاد فدراسیون‌های جهانی است خیلی در برگزاری انتخابات داخلی تاثیری نداشته باشد اما این دستور را داده‌ام که طی اقداماتی کارشناسی این موارد مورد بررسی و اصلاح قرار بگیرد تا ما بتوانیم اصلاحات موردنظر را انجام دهیم و برای همیشه این مشکل رفع شود. مواردی که به اصلاح اساسنامه نیاز است، ارتباطی با انتخابات ندارد.

سلطانی‌فر در خصوص حضورش در مجمع انتخاباتی فدراسیون ناشنوایان و اینکه چون این انتخابات اولین انتخابات دوران وزارت او بود در آن حضور یافت و یا قصد دارد در تمامی انتخابات شرکت کند، گفت: تلاش می‌کنم متناسب با برنامه‌ها در مجامع انتخاباتی شرکت کنم در هر صورت این مسئولیتی است که برعهده وزارتخانه تا انتخاباتی قانونی و سالم برگزار شود.

وی در خصوص بازنشسته‌های شاغل در ورزش تصریح کرد: این قانونی است که در مجلس به تصویب رسیده است و محدودیت‌هایی را ایجاد می‌کند، البته تنها در مواردی خاص این اجازه داده شده که افراد بازنشسته در برخی از مسئولیت‌های در پست‌های  بالای کشور مثل وزیر یا استاندار به کار گرفته شود. همچنین افرادی که در حوزه تخصصی خود خبره و کارشناس هستند می‌توانند در این بخش به کار گرفته شوند، البته این شرایط به گونه‌ای است که پرداختی به وی یک سوم فرد بازنشسته باشد که در همان پست فعالیت دارد.

وزیر ورزش و جوانان ادامه داد: ما مصمم به رعایت قانون هستیم و در این خصوص به معاونت قهرمانی و توسعه منابع انسانی نکات لازم را تاکید کرده‌ام و قرار است در اسرع وقت در این راستا پیگیری‌های لازم گرفته و گزارشات ارائه شود.

سلطانی‌فر در خصوص بحث دوتابعیتی‌ها گفت: ما مصمم به اجرای قوانین هستیم البته بحث دوتابعیتی‌ها با بازنشسته‌ها کمی متفاوت است اما ملزم به اجرای قانون هستیم و در این کار مصمم هستیم.

وی خاطرنشان کرد: یکی از رویکردهای اصلی ما حمایت جدی از ورزش بانوان است و در این راستا تمام تلاش خود را به کار خواهیم بست.

وزیر ورزش و جوانان در خصوص سرانه فضای ورزش خاطرنشان کرد: فضای ورزشی در کشور زیاد هستند و هر بخش و نهاد مختلفی برای خود یک سرانه ورزشی دارد. در حال حاضر 10 هزار مکان ورزشی در اختیار وزارت ورزش و جوانان است و بخش‌های دیگر مانند شهرداری، نیروهای مسلح، دانشگاه و... فضاهای زیادی دارند که فکر می‌کنم در صورت تجمیع آنها سرانه ورزش بالای 3 الی 4 متر باشد البته آمار دقیقی در این موضوع وجود ندارد و طی 6 ماه اینده آمار دقیق آن به دست خواهد آمد چرا که یک تیم کارشناسی در این موضوع فعالیت می‌کند.

سلطانی‌فر در مورد حضور ورزشکار موی‌تای ایران کنار ورزشکار رژیم صهیونیستی روی یک سکو و اینکه چه اقداماتی در این مورد انجام شده است، گفت: در این باره منتظر نظر کارشناسی معاونت مربوطه هستیم و بر اساس آن به زودی تصمیم‌گیری خواهیم کرد.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج