کارگردان «12 سال بردگی» بیوه ها را می سازد
۴۳۶۲۰۰
۱۶ آذر ۱۳۹۵ - ۱۱:۰۷
۱۶۰۳
استیو مک کویین بریتانیایی که چهار سال پیش با فیلم دراماتیک و تاریخ نگر «۱۲ سال برده بودن» جایزه اسکار برترین فیلم را برد، اینک یک فیلم جنایی- پلیسی خیالی به نام «بیوه ها» را در دست ساخت دارد.
روزنامه بانی فیلم: استیو مک کویین بریتانیایی که چهار سال پیش با فیلم دراماتیک و تاریخ نگر «۱۲ سال برده بودن» جایزه اسکار برترین فیلم را برد، اینک یک فیلم جنایی- پلیسی خیالی به نام «بیوه ها» را در دست ساخت دارد. مک کویین پس از تشریح شرایط سخت برده ها طی دهه ۱۸۴۰ در آمریکا مجری تبعیض نژادی در فیلم اسکاری مورد بحث، این بار داستان ۴ زن را تشریح می کند که در همکاری با یکدیگر دست به یک سرقت حساب شده می زنند.
 
داستان بیوه ها و سرقت ناتمام فیلم جدید مک کویین 
 
سناریوی این فیلم را مک کویین در معیت جیلیان فلین نوشته است و دومی کسی است که فیلمنامه یک کار جنایی مشهور و پرفروش سال ۲۰۱۴ جهان با نام آشنای «دختر گمشده» را هم نگاشته است. با قلم او و کارگردانی مک کویین ما چهار زنی را مشاهده می کنیم که وقتی همسران شان طی یک سرقت کشته می شوند، تصمیم می گیرند چند ماه بعد کار ناتمام آنها را تمام کنند!

یکی از بازیگران اصلی فیلم ویولا دیویس سیاهپوست و آمریکایی است اما جالب ترین مسئله جدا شدن مک کویین از روند دلخواه کاری اش با ساختن این فیلم تازه است زیرا این هنرمند بریتانیایی تا به حال فقط کارهای عمیق و تاریخی و معناگرا می ساخت و اگر هم به مسایل روز سر می زد و به دنیای کنونی ورود می کرد، در خصوص مسایل عمیق بود و چنین رویکردی بود که سبب شد او در ۱۰ سال اخیر فیلم های «شرم» و «گرسنگی» را هم بسازد که نوعی کنکاش در سرگشتگی های فاقد منطق مردم در جهان غرب و راه گم کردن های تأسف آور آنها است.
 
اما نکته اینجاست که «بیوه ها» براساس یک سریال تلویزیونی محبوب دهه ۱۹۸۰ بریتانیا ساخته خواهد شد و مک کویین که در خردسالی اش آن سریال را می دید، آن را بسیار دوست داشت و فیلم فعلی را هم به یاد آن روزهای خاص و دور و خاطرات شیرین آن خواهد ساخت. از طرف دیگر چون این اولین فیلم بلند مک کویین بعد از غوغای اسکاری وی در «۱۲ سال برده بودن» به شمار می آید، از حالا مشخص است که استقبال قابل توجهی از آن انجام خواهد شد و همگان می خواهند ببینند وی در این فیلم تازه چه چیزهایی برای گفتن دارد.
 
البته مک کویین در متن قصه سریال بیوه ها از برخی جهات دست برده و اضافه بر بعضی به روز سازی ها محل وقوع اتفاقات را از نقطه ای در انگلیس به شهری در آمریکا منتقل کرده تا جذابیت فیلم برای دوستداران سینما در این کشور و به واقع کل آمریکای شمالی بیشتر شود. در همین ارتباط قرار است از چهار زن حاضر در ماجرا یک نفر سفیدپوست، دو نفر سیاهپوست و یک تن هم لاتن تبار باشد. تهیه فیلم به ایان کانینگ و امیلی شرمن سپرده شده که پیشینه تولید فیلم چند اسکاری «سخنرانی پادشاه» در سال ۲۰۱۰ را هم دارند.
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج