استقبال از موسیقی ایرانی در مقدونیه
۴۸۵۹۹۹
۰۶ اسفند ۱۳۹۵ - ۰۳:۱۴
۷۵۵۵
موسیقی اصیل ایرانی که در مجموعه باشکوه تئاتر ملی اسکوپیه پنجشنبه شب توسط سه استاد ایرانی به اجرا درآمد مورد استقبال شهروندان مقدونیه ای قرار گرفت.
خبرگزاری ایرنا: موسیقی اصیل ایرانی که در مجموعه باشکوه تئاتر ملی اسکوپیه پنجشنبه شب توسط سه استاد ایرانی به اجرا درآمد مورد استقبال شهروندان مقدونیه ای قرار گرفت.

برنامه در دو بخش و در مایه های بیا ت ترک و راست پنجگاه اجرا شد و تصنیف ها و قطعات برنامه از ساخته های اردشیر کامکار و تصنیف بهارا اثر استاد فقید پرویز مشکاتیان بود که به یاد او اجرا شد.
 
شهروندان فارسی زبان مقدونیه که در ایران تحصیل کرده اند، ایرانیان مقیم این کشور، هنر دوستان، نمایندگان کشورهای خارجی در اسکوپیه، مدیران عالیرتبه از وزارت امورخارجه و دیگر نهادهای مقدونیه و 'حسین کریمی' سفیر کشورمان در اسکوپیه در برنامه ای که توسط هنرمندان ایرانی اجرا شد، حضور داشتند.
 
استقبال پر شور و تشویق های ممتد در پایان این مراسم حکایت از جذابیت موسیقی ایرانی و اجرای خوب هنرمندان کشورمان در مقدونیه است.
 
یکی از علاقه مندان به فرهنگ و موسیقی اصیل و محلی ایرانی به خبرنگار ایرناگفت: سال ها بود می دانستم کمبودی دارم که با شنیدن موسیقی ایرانی توسط هنرمندان و اساتید موسیقی این کشور پی به نیاز خود بردم.
 
شایان ذکراست هنرمندان ایران در دانشکده موسیقی دانشگاه اسکوپیه نیز کارگاه موسیقی را برای استادان و دانشجویان و علاقه مندان اجرا خواهند کرد.
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج