اینجا شهر خیالی کوتاه قامتان چین است
۴۹۵۹۸۹
۰۱ فروردين ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۵
۱۰۵۳۰
روستای یانگسی سیچوان که به شهر کوتاه قامتان شهرت دارد در «یون نان» چین قرار دارد. این شهر در سال ۲۰۰۹ میلادی از سوی کوتاه قدهایی تأسیس شد که ساکن کوه های کنمینگ بودند. اغلب آنها و جمعیتی بیش از صدها تن در این منطقه از سندرم کوتاه قدی هیپوفیز رنج می بردند.
وبسایت تابناک باتو: با شهر کوتاه قامتان در چین آشنا شوید. آدم هایی که تصمیم گرفتند تا با روش خاص خود با جهان پیرامون روبرو شوند و از دنیایی که بعضی با تمسخر به آنها می نگریستند خارج شده و قدم به دنیای دیگری بگذارند. گروهی از کوتاه قامتان در چین شهر مخصوصی برای خود تأسیس کرده اند و در آرامش و به دور از آدم هایی که اغلب به طرز ناشایستی با آنها برخورد می کنند، زندگی می نمایند.
 
 اینجا شهر خیالی کوتاه قامتان چین است
 
این شهر یک شهر عادی نیست، بلکه یک شهر سیاحتی معروف است که گردشگران بسیاری از سراسر دنیا برای دیدنش راهی چین می شوند. هر شهری در دنیا زیبایی ها و جذابیت های خاص خودش را دارد و ویژگی شهر کوتاه قدان چینی این است که وقتی پا به شهر می گذاری  به سرعت احساس می کنی که قدم در یک شهر خیالی گذاشته ای که در نهایت جذابیت و زیبایی است. در این گزارش به شهر کوتاه قامتان چینی سفر کنید.
 
اینجا شهر خیالی کوتاه قامتان چین است

جغرافیای این شهر خاص

روستای یانگسی سیچوان که به شهر کوتاه قامتان شهرت دارد در استان «یون نان» جنوب غربی چین قرار دارد. این شهر در سال ۲۰۰۹ میلادی از سوی کوتاه قدهایی تأسیس شد که ساکن کوه های کنمینگ بودند.  اغلب آنها و جمعیتی بیش از صدها تن در این منطقه از سندرم کوتاه قدی هیپوفیز رنج می بردند. این حالت زمانی رخ می دهد که هیپوفیز قادر به تولید مقدار کافی هورمون رشد در دوران کودکی نباشد. سن اغلب آنها از ۲۸ تا ۵۰ سال است و قد آنها هم بیش از ۱۳۰ سانتیمتر نیست.
 
اینجا شهر خیالی کوتاه قامتان چین است
 
شهر چه شکلی است؟

شهر از همه امکانات رفاهی و خدمات عمومی برخوردار است. همه امکانات در این شهر وجود دارد از مغازه ها و رستوران گرفته تا اداره ی بهداشت و روابط عمومی، مدارس و بیمارستان ها. نمای خانه های شهر متفاوت است. خانه های کوچک قارچ شکل که با جثه ساکنانش تناسب دارد، چیزی شبیه خانه اسمورف ها. این خانه ها به شهر شکلی خیال انگیز و جادویی داده اند که هر بیننده ای را به خود جذب می کند.

سیستم زندگی در شهر کوتاه قدها

ساکنان شهر به نمایش های آکروباتیک، موسیقی، رقص، ورزش و...مشغول هستند تا گردشگرانی هم که به آنجا می روند بتوانند با تماشای هنرمندی آنها در زمینه های مختلف تجربه های متفاوت و جالبی به دست آورند. ساکنان شهر چهره ای خندان دارند و با دسته گل به استقبال مهمانان شهر می روند. آنها لباس های عجیب و غریب پوشیده اند، لباس هایی شبیه قهرمانان داستان های کهن که قدرت های مافوق طبیعی داشتند. آنها یک امپراتور هم دارند که خودشان انتخاب کرده اند که نگهبانانش از او محافظت می کنند. شهر عجیب پلیس و آتشنشانی هم دارد.

هدف از تأسیس شهر کوتاه قامتان

پر واضح است که هدف از بنای شهر کوتاه قامتان جذب گردشگر بوده است، اما بسیاری از افرادی که در آنجا زندگی می کنند می گویند که هدف اصلی از این کار، متوقف کردن تبعیض و ظلمی است که با زندگی در میان افراد با قد طبیعی به آنان روا می شود. با وجود این که گزارش های مختلف ساخت شهر را در ضمن برنامه های سیاحتی و گردشگری برمی شمرد، مردم شهر می گویند که با ورود به شهر خودشان از تبعیض و تمسخر فرار کرده و به جایی آمده اند که بتوانند با طیب خاطر و با آرامش و بدون حتی یک نگاه معنادار زندگی کنند.
برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 3
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
14:41 - 1396/01/01
چجوری میتونم به نظراتون مثبت یا منفی بدم....لطفا بگین خواهش خواهش خواهش هرکی بگه به نظراتش مثبت میدممم
Iran, Islamic Republic of
15:51 - 1396/01/01
عزیز من،با گوشی یا تبلت که برنامه هاشون اندروید نمیشه.با لب تاب میشه
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج