تبرئه اعضای شورای شهر از اتهام دریافت ملک
۴۹۶۰۴۱
۲۱ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۶:۴۳
۸۴۹۰
رئیس شورای شهر تهران گفت: دادستانی اعلام کرده است که موضوع دریافت املاک توسط هیچ یک از اعضای شورای شهر تهران صحت نداشته است و ۴۰ نفر دیگر که از آنها در این گزارش نام برده شده بود، ارتباطی با این موضوع نداشته و اسم‌شان بیخود مطرح شده است.
خبرگزاری تسنیم: رئیس شورای شهر تهران گفت: دادستانی اعلام کرده است که موضوع دریافت املاک توسط هیچ یک از اعضای شورای شهر تهران صحت نداشته است و ۴۰ نفر دیگر که از آنها در این گزارش نام برده شده بود، ارتباطی با این موضوع نداشته و اسم‌شان بیخود مطرح شده است.

مهدی چمران رئیس شورای اسلامی شهر تهران صبح امروز در آخرین جلسه فصلی خود به بیان عملکرد سال 95 شورای شهر تهران پرداخت.

وی در این جلسه با اشاره به اینکه شورای شهر در سال 95 تعداد 538 مصوبه را بررسی کرده است، گفت: از میان 538 مصوبه بررسی شده توسط اعضای شورای شهر تهران 101 مورد طرح و لایحه بوده است که 57 لایحه توسط شهرداری ارائه شده و توسط اعضای شورای شهر بررسی و به تصویب رسیده است.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران افزود: 34 مورد از این مصوبات مربوط به طرح‌هایی بوده است که توسط اعضای شورای شهر تهران مطرح شده و 10 مورد از مصوبات شورای شهر در سال 95 نیز پاسخ شورا به فرمانداری تهران بوده است.

چمران در خصوص مصوبات مربوط به حوزه باغ‌های شهر تهران نیز گفت: با توجه به اهمیت بالای حفظ درختان و باغ‌های شهر تهران تعداد 178 مصوبه در خصوص این موضوع در شورای اسلامی شهر داشته‌ایم.

وی همچنین به 259 مورد نامگذاری در صحن شورای شهر تهران اشاره کرد.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران در خصوص مصوبات شاخص سال 95 شورای شهر تهران نیز گفت: در 12 اردیبهشت‌ماه سال جاری موضوع ساماندهی اسناد و املاک و مستغلات شهرداری تهران و سازمان‌های تابعه به تصویب اعضای شورا رسید و این اسناد به صورت سیستماتیک در سامانه سازمان مستغلات شهرداری تهران موجود است.

وی در خصوص ضرورت ثبت مستغلات شهرداری در سامانه شخص گفت: سال اولی که به شورای شهر آمدم پس از مدت‌ها تنها توانستم یک لیست دستی از املاک و مستغلات شهرداری بگیرم و در برخی موارد شهرداری از وجود برخی مستغلات در مناطق خبر نداشت اما الان با ثبت سیستمی این مستغلات در سامانه املاک و مستغلات شهرداری دسترسی به آنها ساده گشته است.

چمران با تاکید بر اینکه شهرداری تهران را به ساماندهی و تفکیک ماموریت‌های مختلف در حوزه‌های اجتماعی، فرهنگی، ورزشی و هنری ملزم کردیم گفت: گاهی دیده می‌شود که معاونت اجتماعی، فرهنگی و سازمان ورزشی و دیگر سازمان‌های شهرداری فعالیت‌های مشترکی را انجام می‌دادند.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران همچنین در خصوص دیگر مصوبات شاخص شورای شهر در سال 95 گفت: در 21 مردادماه 95 تامین منابع پایدار سازمان آتش‌نشانی و ارتقای خدمات کیفی و کمی برای شهروندان تهرانی را به تصویب رساندیم. تامین منابع مالی براساس 3 درصد سهم آتش‌نشانی از عوارض شهر انجام می‌شود اما کار آموزش شهروندان نیازمند کار رسانه‌ای و دستگاه‌های درگیر دیگر است.

چمران همچنین به تصویب مصوبه خدماتی ایمنی و آتش‌نشانی شهرداری تهران در مردادماه جاری اشاره کرد و گفت: امسال در خصوص واکنش اضطراری و راهبردهای عملیاتی سازمان آتش‌نشانی مصوبه‌ای را به تصویب رساندیم.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران همچنین به موضوع تصویب مصوبه جهت فکر و حفظ درختان و جابه‌جایی درختان خیابان ولیعصر اشاره کرد و گفت: فرمانداری تهران در این خصوص ایراداتی به شورا گرفت که پس از رفع این مشکلات این موضوع به زودی اجرایی خواهد شد.

وی همچنین به لایحه دیگری در خصوص فعالیت آتش‌نشانان اشاره کرد و گفت: در تاریخ 27 مهرماه مصوبه‌ای برای جانباختگان حین عملیات آتش‌نشان به تصویب رساندیم.

چمران همچنین تصویب بودجه سال 96 شهرداری تهران را از دیگر مصوبات شاخص سال جاری اعضای شورای شهر تهران دانست.

الزام شهرداری به تهیه و تدوین برنامه سوم شهرداری در تاریخ 3 اسفند 96 دیگر مصوبه‌ای بود که چمران در خصوص فعالیت‌های سال جاری شورای شهر به آن اشاره کرد.

در ادامه مهدی چمران به مباحث مهم مطرح شده در شورا در سال 95 اشاره کرد و گفت: یکی از این مباحث موضوع واگذاری املاک شهرداری بود که متاسفانه به عنوان املاک نجومی مطرح شد و براثر درز نامه یکی از بازرسان سازمان بازرسی توسط یکی از اعضای شورا به رسانه‌ها، منتشر شد و خود سازمان بازرسی به این موضوع و انتشار آن ورود کرد و این یک سوال بود و نباید منتشر می‌شد.

وی ادامه داد: براثر انتشار این نامه موج بزرگی در شهر ایجاد شد و هنوز هم در خصوص املاک واگذار شده شهرداری از ما سوال می‌شود.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران تاکید کرد: دادستانی اعلام کرده است که موضوع دریافت املاک توسط هیچ یک از اعضای شورای شهر تهران صحت نداشته است و 40 نفر دیگر که از آنها در این گزارش نام برده شده بود، ارتباطی با این موضوع نداشته و اسم‌شان بی‌خود مطرح شده است.

چمران اظهار امیدواری کرد: امیدوارم نتایج این بررسی توسط دادستانی و دستگاه قضایی هرچه زودتر اطلاع‌رسانی شود و خود ما هم از این نتایج مطلع شویم.

برگزاری نمایشگاه‌‌ها در مجموعه نمایشگاهی شهر آفتاب دیگر موضوعی بود که رئیس شورای اسلامی شهر تهران به آن پرداخت و گفت: برای نخستین‌بار نمایشگاه کتاب در اردیبهشت‌ماه سال جاری به عنوان اولین نمایشگاه در مجموعه نمایشگاه شهر آفتاب برگزار شد و موجب شد که نمایشگاه‌های دیگر در این مجموعه برپا شود. با تعاملاتی که با سازمان نمایشگاه‌ها هم داشته‌ایم پیگیری شده است تا شاهد نمایشگاه‌های دیگر در این مجمع باشیم. همچنین وزیر ارشاد نیز نامه‌ای رسمی جهت برگزاری نمایشگاه‌ها در این مجموعه ارائه کرده و کمیسیون فرهنگی شورا نیز در این خصوص پیگیری‌های لازم را در دستور کار دارد.

در ادامه چمران به موضوع حادثه ساختمان پلاسکو پرداخت و گفت: آتش‌سوزی ساختمان پلاسکو و ریختن این ساختمان در 30 دی‌ماه سال جاری یکی دیگر از رخدادهایی که با آن مواجه شدیم، 16 نفر آتش‌نشان و 4 نفر در این حادثه جان باختند و حادثه‌ای بسیار دلخراشی بود که امیدواریم دیگر چنین حوادثی را شاهد نباشیم و تمهیدات لازم ایجاد شود که در صورت بروز این حوادث بتوان با آنها مقابله کرد.

 وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه تلاش در شورای شهر بر این بوده است که شورا تخصصی باشد و با اینکه مردان سیاسی در شورای شهر تهران حضور دارند، اما گاهی تنش‌ها و سروصداهایی در شورا اتفاق می‌افتد که چندان هم خوشایند نبود.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران ادامه داد: با توجه به اهمیتی که شورای شهر تهران دارد، توانسته‌ایم بیلان کار مورد قبولی ارائه دهیم.

چمران تاکید کرد: شوراها می‌توانند تحولات خوبی را در شهرشان ایجاد کنند و با کمترین تنش‌ها و حتی با امکانات کم مالی شهرها را اداره کند و تقویت شورا موجب آبادانی شهرها و روستاها خواهد شد.

در بخش دیگر از این جلسه رئیس شورای اسلامی شهر تهران در خصوص احداث برخی ساختمان‌ها در معابر باریک گفت: طرح تفصیلی تهران در سال 92 به تصویب رسیده است اما عموم ساختمان‌هایی که در سال‌های 92، 93 و 94 ساخته شده‌اند پروانه‌های ساختشان مربوط به سالهای قبل بود. در سالهای 94 و 95 پروانه‌ها هر سال به نسبت سال قبل نصف شده است.

وی تاکید کرد: خود من از منتقدین ساخت و سازهایی هستم که براساس ضابط‌ها ساخته نمی‌شود و خواسته‌اند که ساختمان‌هایی که بر این ضابطه ساخته می‌شوند را استخراج کنند اما برخی همکاران ما فقط انتقاد می‌کنند. من خود با این مسائل مخالفت داشته‌ام و حداقل 700 نامه برای شهردار و شهرداران مناطق و ... ارسال شده است و حتی در برخی موارد به دلیل تسریع در کار حتی نامه‌هایی را به صورت دست‌نویس نوشتم و پس از شماره شدن برای پیگیری از تخلفات احتمالی ارسال شده است.

چمران تاکید کرد: باید سیستم نظارتی داشت که تمام پروانه‌ها و تمام تصمیمات شورای شهرسازی در آن وارد شود.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران همچنین در خصوص رسیدگی به تخلفات برخی شهرداران مناطق گفت: در خصوص یکی از شهرداران مناطق 3 بار نوشته‌ام که به خاطر تخلفات باید به دادگاه سپرده شود، وی اگرچه آدم خوبی هم هست اما باید متوجه تخلفات خود هم باشد. ما به عنوان یک منشور محکم پای طرح تفصیلی ایستاده‌ایم.
برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
United States
16:55 - 1395/12/21
هر کاری کردید که محمد باقر قالیباف رو بزنید زمین نتونستید.ایشون رای نمیاره چون دنبال دوز و کلک نیست که مثل بعضی ها با بازی با کلمات که من سرهنگ نیستم و وزیر فرهنگ خودش سرهنگ رژیم قبل باشه یه مهره که برا مردم کار میکنه رو بزنه کنار.ولی تهرونی ها بدونن که خیلی قدرنشناسو بی مرامند.قالیباف بیاد اهواز حلوا حلواش میکردیم وولکای عزیز دل برادر
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج