ساخت پارک ملی برای نجات ببرهای سیبری
۵۰۳۳۲۵
۰۸ فروردين ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۲
۴۷۲۳
چین به تازگی طرح های ساخت یک پارک جدید را اعلام کرده که 60 درصد بزرگ تر از پاک ملی یلوستون است. اگرچه این پارک به توسعه گردشگری کمک می کند، اما هدف بزرگتر و مهمتری دارد.
برترین ها: پارک های ملی ایالات متحده جاذبه های گردشگری بزرگ هستند و مردم از داخل و خارج از کشور از آن ها بازدید می کنند. پارک ملی یلوستون مکان چشمه های آبگرم قدیمی است که تقریبا 382 میلیون دلار تنها در سال 2014 سود اقتصادی تولید کرده است. درحال حاضر، چین به پیروی از ایالات متحده درحال توسعه سیستم پارک های ملی خود است. این کشور به تازگی طرح های ساخت یک پارک جدید را اعلام کرده که 60 درصد بزرگ تر از پاک ملی یلوستون است. اگرچه این پارک به توسعه گردشگری کمک می کند، اما هدف بزرگتر و مهمتری دارد.
 
احداث این پارک به نجات دو گونه در حال انقراض کمک خواهد کرد: ببرهای سیبری و پلنگ آمور. پیش بینی شده این پارک 14600 کیلومتر مربع را در جیلین و هیلونگجیانگ پوشش می دهد. در سال 1988 تنها شش تا نه ببری سیبری وحشی بین این دو استان زندگی می کردند. به لطف تلاش های حفاظتی در سال 2015 تعداد آن ها به 27 عدد رسید. اما زمین کنونی برای رشد ببرها به اندازه کافی بزرگ نیست. به همین ترتیب شمار پلنگ آمور نیز از سال 2007 تا 2015 دوبرابر شده است. بااین حال هنوز کار بیشتری باید انجام شود تا رفاه این موجودات تضمین شود. پارک های ملی در چین تلاش نسبتا جدیدی هستند، در سال 2013 بود که آن ها تصمیم به ساخت این پارک ها گرفتند. هرچند جزئیات زیادی از این پارک جدید در دسترس نیست اما انتظار می رود قبل از سال 2020 تکمیل شود.
 
ساخت پارک ملی برای نجات ببرهای سیبری 
 
ساخت پارک ملی برای نجات ببرهای سیبری 
 
ساخت پارک ملی برای نجات ببرهای سیبری 
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج