تظاهرات چینی های ساکن در پاریس
۵۰۶۳۹۵
۱۴ فروردين ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۸
۲۴۱۱ 
با گذشت چند هفته از کشته شدن یک مرد چینی به ضرب گلوله پلیس فرانسه، هزاران تن در پاریس با برگزاری تظاهراتی خشم خود را ابراز داشتند.
ایسنا: با گذشت چند هفته از کشته شدن یک مرد چینی به ضرب گلوله پلیس فرانسه، هزاران تن در پاریس با برگزاری تظاهراتی خشم خود را ابراز داشتند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، این راهپیمایی اعتراضی که با حضور حدود ۶۰۰۰ تن برگزار شد، توسط اقلیت چینی ساکن فرانسه سازمان دهی شده بود.

همچنین به گفته شاهدان عینی میان معترضان و پلیس و نیروهای امنیتی نیز درگیری به وجود آمد.

برخی از معترضان به سوی پلیس و نیروهای امنیتی بطری، تخم مرغ و میوه پرتاب کردند و پلیس نیز با استفاده از گاز اشک‌آور در جریان این اعتراضات که روز یکشنبه صورت گرفت، به معترضان واکنش نشان داد.

این تظاهرات بیش از یک ساعت طول کشید.

در ۲۶ مارس سال جاری میلادی، "لئو شائویو" ۵۶ ساله و پدر پنج فرزند در جریان ورود پلیس به آپارتمانش در شمال شرق پاریس به اتهام یک درگیری خانگی به ضرب گلوله کشته شد.

مقام‌های پلیس پاریس می‌گویند این مرد با یک چاقو به یک افسر حمله و وی را مجروح کرد و پلیس دیگر برای دفاع از خودش به این مرد چینی شلیک کرد و وی را کشت.

اما خانواده این مرد چینی می گویند که پلیس پاریس اوضاع را به نفع خود تغییر داده و به گونه‌ای دیگر بازگو کرده است و هیچ درگیری خانگی وجود نداشته و پلیس بدون اخطار یا هشدار و پس از تماس تلفنی یکی از همسایگان درباره سر و صدا از خانه این مرد چینی به آپارتمان وی رفته و شلیک کرده است.

پلیس در حال بررسی این وضعیت است و دولت پکن نیز از پاریس خواسته تا امنیت و حقوق مدنی و قضایی شهروندان چینی را در فرانسه تضمین کند.

حدود ۲۰۰ هزار شهروند چینی در پاریس زندگی می‌کنند.
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج