هشدار در مورد افزایش زوال عقل در کشور
۵۰۶۵۵۴
۱۴ فروردين ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۲
۳۳۱۳ 
رئیس کنگره بین المللی نورولوژی و الکتروفیزیولوژی در مورد افزایش انواع زوال عقل در کشور هشدار داد.
خبرگزاری میزان: بابک زمانی در آستانه بیست و چهارمین کنگره بین المللی نورولوژی و الکتروفیزیولوژی بالینی اظهار داشت: انجمن در بهار هر سال کنگره نورولوژی برگزار می‌کند و هدف این گردهمایی سالیانه، بازآموزی همکاران مغز واعصاب بوده که تعداد آن‌ها رو به افزایش است.

وی ادامه داد: برقراری ارتباط بین المللی پزشکان بخش‌های مختلف مغز و اعصاب با سخنرانان و پزشکان کشورهای مختلف دنیا و کشورهای همسایه محدود است و رفع این مشکل از دیگر اهداف برگزاری کنگره است.

این متخصص مغز و اعصاب در پاسخ به اینکه چه تعداد مهمان خارجی جهت شرکت در کنگره حضور می‌یابند، گفت: علاوه بر اساتید و صاحبنظران داخلی همکارانی از آمریکا و اروپا نیز شرکت می‌کنند.

رئیس کنگره بین المللی نورولوژی و الکتروفیزیولوژی بالینی تصریح کرد: این همایش امکانی را جهت حضور صاحبنظران مقیم ایران، اروپا و سایر کشورهای خارجی فراهم می‌کند، تا همکاران ایرانی بتوانند اطلاعات خود را در مورد بیماری‌های مختلف همچون سکته مغزی روز آمد کنند و با همکاران خارج از کشور ارتباط نزدیک تری داشته باشندهمچنین می‌توان گفت؛ جدیدترین دستاوردهای علمی در این کنگره ارائه خواهد شد.

زمانی با اشاره به اینکه تعداد شرکت کننده خارجی در کنگره‌های برگزار شده در ایران بسیار کمتر از این تعداد در کنگره‌های خارج از کشور است، گفت: تلاش می‌کنیم با برگزاری کنگره‌های سالیانه در این زمینه اقدامات لازم را جهت به روزرسانی اطلاعات همکاران خود و فعالیت بیشتر در بخش بین المللی انجام دهیم.

وی در ادامه عنوان کرد: از شایع‌ترین بیماری‌های مغز و اعصاب در ایران و جهان سکته مغزی است، که دومین علت مرگ و میر در ایران و مهمترین علت ناتوانی به شمار می‌رود؛ همچنین سردرد بیماری بسیار شایع در تمام جوامع و به خصوص در کشور ما است که این موضوعات در کنگره مطرح خواهد شد.

زمانی با بیان اینکه در بعضی درمان‌ها مثل درمان سکته مغزی در کشور ما آنطور که باید و شاید پیشرفت نکرده است، گفت: البته طی سال‌های اخیر تلاش‌های زیادی در این زمینه شده و تلاش می‌کنیم با ارتقاء آگاهی مردم نیز به کاهش آمار سکته مغزی در جامعه دست یابیم.

رئیس کنگره بین المللی نورولوژی و الکتروفیزیولوژی بالینی ادامه داد: ام اس نیز از بیماری هایی بوده که شیوع آن در کشور ما مثل کشورهای اروپایی و امریکای شمالی است و انواع دمانس یا زوال عقل نیز با توجه به افزایش طول عمر و بهداشت عمومی کشور رو به افزایش است.

زمانی خاطرنشان کرد: از اهداف این کنگره این است که درمان‌های داخل کشور در همه زمینه‌ها مثل ام اس را با تمام مشکلاتی که وجود دارد، روز آمد کنیم و امیدواریم امسال هم کنگره موفق و سخنرانی‌های قابل استفاده برای همکاران، پزشکان و دستیاران جوانی که روز به روز تعداد آن‌ها زیاد‌تر شده و از شهرهای مختلف می‌آیند، فراهم کنیم.

بیست و چهارمین کنگره بین المللی نورولوژی و الکتروفیزیولوژی بالینی ۱۲ تا ۱۵ اردیبهشت در هتل المپیک برگزار می‌شود.
برچسب ها:
انتشار یافته: 3
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
12:46 - 1396/01/14
آلزایمر تو ایران کاملا مفیده،چون اینطوری گرانی و بی پولی و بیکاری خیلی زود فراموش میشه
Iran, Islamic Republic of
14:02 - 1396/01/14
از بس فشار رو مردمه . فشار و استرس طولانی مدت نتیجه ش میشه همین
Iran, Islamic Republic of
00:27 - 1396/01/15
چرا هر اتفاقی افتاد میندازین سر گرانی
اگر یاد خدا تودلها باشه اگر نماز روزه خمس زکات و ....... هیچ زوال عقلی نیست..☺
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج