گفتگوی جولیانی با اردوغان درباره ی رضا ضراب
۵۰۶۸۷۲
۱۴ فروردين ۱۳۹۶ - ۲۳:۴۰
۵۹۱۵ 
دادستان دادگاه فدرال منهتن از سفر رودولف جولیانی، شهردار سابق نیویورک به ترکیه و دیدار با اردوغان در جهت گفتگو بر سر پرونده رضا ضراب خبر داد.
خبرگزاری مهر: به نقل از دیلی صباح، مقام های دادگاه فدرال منهتن که رسیدگی به پرونده قضایی رضا ضراب را بر عهده دارند از سفر «رودولف جولیانی» شهردار سابق نیویورک به ترکیه و به منظور دیدار با رئیس جمهوری این کشور بر سر پرونده مذکور خبر داد.

بر اساس این گزارش، «جون کیم» دادستان دادگاه منهتن در نامه ای به «ریچارد برمن» قاضی این پرونده با اشاره به انجام شدن این سفر از سوی جولیانی آورده است: جولیانی و «موکاسی» در حال انجام تلاش جدی آن هم بیش از حدی که وظیفه آنها بوده در جریان این پرونده هستند.

گفتنی است «موکاسی» نیز از قضات دادگاه فدرال آمریکا بوده که اکنون به همراه جولیانی هر دو به عنوان وکیل این پرونده در حال فعالیت هستند.

«رضا ضراب» تاجر ایرانی تبار اهل ترکیه که در ماه مارس سال جاری میلادی در فلوریدا دستگیرشد، هم اکنون در آمریکا تحت محاکمه است. جلسه بعدی دادگاه وی نیز قرار است ۲۳ ژانویه ۲۰۱۷ (۴ بهمن ۱۳۹۵) برگزار شود.

رضا ضراب متهم است که از طریق یک شبکه بانکی در ترکیه و امارات، به دور زدن تحریم های آمریکا علیه ایران کمک کرده و کوشیده تا بانک های آمریکایی را به مبادلاتی وادار کند که در یک سوی آنها ایران قرار دارد؛ اتهاماتی که از طرف وی قویاً رد شده است. هستند.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج