افزایش بارش‌ها در سال جدید
۵۰۷۳۷۳
۱۵ فروردين ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۲
۸۹۵۴ 
بهار امسال با بارش‌های مناسبی در نقاط مختلف کشور آغاز شد و بر اثر این بارش‌ها آمار بارندگی از ابتدای مهرماه سال گذشته تا دوشنبه ۱۴ فروردین ماه جاری، به ۱۹۸ میلی‌متر رسیده است.
خبرگزاری ایسنا: بهار امسال با بارش‌های مناسبی در نقاط مختلف کشور آغاز شد و بر اثر این بارش‌ها آمار بارندگی از ابتدای مهرماه سال گذشته تا دوشنبه ۱۴ فروردین ماه جاری، به ۱۹۸ میلی‌متر رسیده است.

 میزان بارش‌های امسال در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۱۸۸ میلی‌متر، پنج درصد و در مقایسه با متوسط ۴۸ ساله ۱۸۴ میلی‌متر هشت درصد افزایش داشته است.

بر اساس آخرین آمار، بیشترین میزان بارش‌ها در حوضه‌های آبریز اصلی کشور مربوط به حوضه آبریز خلیج فارس و دریای عمان با ۳۴۰ میلی‌متر بارش ثبت شده که در مقایسه با مدت مشابه در سال آبی گذشته ۳۰۹ میلی‌متر، ۱۰ درصد و نسبت به مدت مشابه متوسط ۴۸ ساله ۳۰۴ میلی‌متر ۱۲ درصد افزایش داشته است.

همچنین در مدت زمان یاد شده، حوضه‌های آبریز دریای خزر ۲۵۹ میلی‌متر، قره قوم ۱۴۹ میلی‌متر، دریاچه ارومیه ۱۴۷ میلی‌متر، فلات مرکزی ۱۳۶ میلی‌متر و مرزی شرق ۵۶ میلی‌متر بارندگی داشته‌اند.

بیشترین ارتفاع بارش‌ها در کشور مربوط به ایستگاه چهلگرد در استان چهارمحال و بختیاری با ۱۲۳۰.۵ میلی‌متر و کمترین بارش‌های کشور مربوط به ایستگاه محمد آباد در استان یزد با ۱۷.۲ میلی‌متر بوده است.

بر این اساس، حجم بارش اول مهر تا پایان ۱۴ فروردین معادل ۳۲۶ میلیارد و ۳۰۹ میلیون مترمکعب برآورد شده است.
انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
15:53 - 1396/01/15
خدا را شکر و دیگر هیچ.....
Iran, Islamic Republic of
18:41 - 1396/01/15
الان اینو میگید 2روز دیگه ناشکری میکنید میگید خشکسالیه و کبمود آب...
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج