«رئیسی» میثاق‌ نامه جمنا را امضا نکرده است
۵۰۸۰۳۴
۱۶ فروردين ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۲
۵۸۱۶ 
«یک مکانیزمی مطرح شده بود که افراد باید به صورت کتبی یا شفاهی متعهد شوند که به جمنا و میثاق نامه وفادار هستند. آقای رئیسی هم این میثاق نامه را امضا نکرده اند اما شفاهی متعهد شده اند.»
فرارو: «یک مکانیزمی مطرح شده بود که افراد باید به صورت کتبی یا شفاهی متعهد شوند که به جمنا و میثاق نامه وفادار هستند. آقای رئیسی هم این میثاق نامه را امضا نکرده اند اما شفاهی متعهد شده اند.» این را حسین کنعانی مقدم فعال سیاسی اصولگرا می گوید.
 
وی معتقد است اصولگرایان باید برای جلوگیری از شکست سنگین در انتخابات، اختلافات موجود را حل کنند تا هیچ کاندیدایی مستقل شرکت نکند و به سبد رای این جریان آسیب نزند
 
این فعال سیاسی اصولگرا به سوالات ما درباره اختلافات و شرایط این جریان سیاسی پاسخ داده است که در ادامه می خوانید:

حال جریان اصولگرایی خوب است؟
 
بله شرایط خوب است و قرار است که فردا یک نشستی برگزار شود تا کاندیداهای نهایی جمنا که 5نفر هستند، مشخص شوند. این پنج نفر در انتخابات نام نویسی خواهند کرد و در نهایت چهار نفر آنها به نفع یک نفر کنار می روند.

ولی اصلا اینگونه به نظر نمی آید. موتلفه‌ای ها قصد دارند جداگانه شرکت کنند. سعید جلیلی ائتلاف قبول نکرده است، مهرداد بذرپاش از ائتلاف جدا شده است...
 
این افراد و احزاب میثاق نامه را امضا کرده اند و باید در چارچوب آن عمل کنند و  کسانی که ساز و کار جمنا را قبول کرده اند باید به آن پایبند باشند. هرچند این افراد می توانند در انتخابات شرکت کنند اما مورد حمایت این تشکل نخواهند بود.

ولی با حضور آنها از سبد رای کاندیدای نهایی جمنا کم می شود و این آسیب بزرگی است؟
 
بله به همین دلیل هم هست که باید صحبت کنند و مشکلات موجود را حل کنند. این افراد باید توجه داشته باشند که اگر قرار باشد همه با هم در انتخابات حضور داشته باشند و هیچ کدام هم انصراف ندهند نمی توانند رای قابل توجهی کسب کنند. بنابراین بهتر است اختلافات کوچک را کنار بگذارند و با اتحاد و انسجام وارد انتخابات شوند.

یک سری صحبت مطرح شده که حجت الاسلام رئیسی هم میثاق نامه را امضا نکرده‌اند، آیا این صحت دارد؟
 
ببینید یک مکانیزمی مطرح شده بود که افراد باید به صورت کتبی یا شفاهی متعهد شوند که به جمنا و میثاق نامه وفادار هستند. آقای رئیسی هم شفاهی متعهد شده اند.

پس میثاق نامه را امضا نکرده اند؟
 
خیر

اصلا به طور کلی چقدر احتمال دارد ایشان در انتخابات حضور داشته باشد؟
 
اول اینکه صحبت درباره حضور ایشان بیشتر بین خودشان و آیت الله موحدی کرمانی صورت می گیرد و من خیلی در جریان نیستم. اما مشخصا حضور ایشان برای جریان اصولگرایی بسیار مهم است. زیرا یک کاندیدای قدرتمند  و تاثیرگذار هستند. با این وجود هنوز حضور ایشان قطعی است یا خیر، مشخص نیست.

پرویز فتاح هم از گزینه‌هایی است که اصولگرایان تمایل زیادی به او دارند. با توجه به اینکه حجت الاسلام رئیسی میثاق‌نامه را امضا نکرده اند و نام فتاح هم به عنوان یکی از گزینه های 5نفره مطرح است، حضور هر دوی این دونفر آسیب جدی به سبد رای اصولگرایان نمی زند؟
اولا که ما امیدواریم آقای رئیسی اگر تمایل به حضور دارند در چارچوب جمنا شرکت کنند اما اگر اینگونه نشود قطعا این جریان اصولگرایی است که متضرر می شود و هیچ یکی از این دو کاندیدا نمی توانند طعم پیروزی را بچشند.
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
17:07 - 1396/01/16
هیچ کس حریف روحانی نمیشه با 26میلیون رای برنده میشه
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج