حکم بازداشت دمیرتاش تمدید شد
۵۰۸۳۱۵
۱۷ فروردين ۱۳۹۶ - ۰۱:۵۱
۷۰۶۹ 
شعبه هشتم دادگاه جرائم سنگین دیاربکر روز چهارشنبه حکم تمدید و ادامه بازداشت صلاح الدین دمیرتاش رهبر حزب دموکراتیک خلق های ترکیه را صادر کرد.
خبرگزاری ایرنا: شعبه هشتم دادگاه جرائم سنگین دیاربکر روز چهارشنبه حکم تمدید و ادامه بازداشت صلاح الدین دمیرتاش رهبر حزب دموکراتیک خلق های ترکیه را صادر کرد.

بر اساس رای صادره، دمیرتاش که به 142 سال زندان محکوم شده، همچنان در زندان محبوس خواهد ماند.

حکم زندان 142 ساله وی که از چهارم نوامبر 2016(14 آبان ماه 1395) در بازداشت به سر می برد، هنوز قطعی نشده است و به همین علت در دوره های مشخص حکم بازداشت وی تمدید می شود.

شعبه پنجم کیفری دیوان عالی کشور ترکیه اخیرا به خاطر مسائل امنیتی دستور انتقال پرونده محکومیت صلاح الدین دمیرتاش به آنکارا را صادر کرده است.

به گزارش ایرنا، صلاح‌الدین دمیرتاش رهبر زندانی حزب دموکراتیک خلق ها(ح.د.پ) و رئیس سومین حزب مجلس ترکیه، هفته گذشته اعلام کرد که در اعتراض به بازداشت خود و روند سیاسی جاری در این کشور، اعتصاب غذا می کند.

دمیرتاش از 14 آبان ماه سال گذشته به همراه فیگن یوکسک داغ دیگر نماینده و رهبر شاخه زنان حزب دموکراتیک خلق های ترکیه(ح.د.پ) و 9 نماینده دیگر این حزب بازداشت شده و در زندان به سر می برد.

دمیرتاش که نماینده مجلس ترکیه از استان حکاری ترکیه است، اوایل اسفند ماه گذشته نیز در جریان رسیدگی به پرونده ای دیگر، به اتهام تحقیر ملت ترک، اهانت به دولت و نهادهای حکومتی از سوی دادگاه کیفری شهر دوغوبایزید در شرق ترکیه به تحمل پنج ماه حبس محکوم شد.

وی که هم اکنون با اتهاماتی دیگر در زندان ادرنه در بازداشت است، در پی لغو قانون مصونیت قضایی و سیاسی نمایندگان مجلس و به اتهام همکاری با گروه های تروریستی و پ.ک.ک دستگیر و زندانی شده و به تحمل 142 سال حبس محکوم شده است.

تعداد اعضای حزب دموکراتیک خلق های ترکیه(ح.د.پ) در مجلس این کشور در پی سلب عضویت یوکسک داغ که هم اکنون در زندان کوندرای کوجاعلی زندانی می باشد، به 58 نفر کاهش یافته است.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج