میرسلیم: به نفع کسی کناره گیری نمی کنم
۵۱۹۴۳۵
۰۴ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۸:۴۵
۲۰۷۴۶
نامزد موتلفه در انتخابات ریاست‌جمهوری گفت:‌به نفع کسی از انتخابات کناره‌گیری نمی‌کنم زیرا معتقدم مردم برنامه‌ها را می‌بینند و بعد رای می‌دهند قطعا کسانی که به قالیباف رای می‌دهند به من رای نمی‌دهند و بالعکس زیرا من به رفتار قالیباف در شهرداری انتقاد دارم.
خبرگزرای ایلنا: نشست تببین برنامه‌ها و جلسه پرسش و پاسخ دانشجویان دانشگاه مازندران با حضور مصطفی میرسلیم نامزد انتخابات ریاست جمهوری دوره دوازدهم عصر امروز در دانشگاه مازندران برگزار شد.

 میرسلیم با اشاره به وضعیت امروز کشور و اهمیت نیروی انسانی گفت: یکی از مشکلاتی که امروز داریم این است که می‌بینیم نرخ رشد جمعیت سیر نزولی پیدا کرده و نسل ما به سمت پیری حرکت می‌کند اما از طرف دیگر متوجه می‌شویم که فارغ التحصیلان و دانشجویان جوان ما بعد از پایان دوران سربازی و تحصیل و در آستانه ۳۰ سالگی هیچ شغل و درآمدی ندارند.

او  با اشاره به اینکه اشتغال و تشکیل خانواده مکمل یکدیگر هستند، گفت:‌ ما به نیروی انسانی ماهر نیاز داریم و باید برای رسیدن به چشم‌انداز و اهداف ما در بخش‌های اقتصادی به این مساله توجه کنیم.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: متاسفانه در ۱۲ سال گذشته ما از لحاظ اقتصادی به سمت معکوس حرکت کرده‌ایم و نتیجه آن امروز رکود و بیکاری و تعطیل شدن تولید است و کسی نمی‌تواند این مشکل را کتمان کند اما معتقدم که این مشکل راه چاره دارد و راه چاره آن توجه به ارزش و منزلت نیروی انسانی است و نیروی انسانی ارزشش از نفت و گاز بیشتر است.

میرسلیم با اشاره به مشکلات امروزی که جوانان دارند، گفت: اینکه جوانان ما برای امرار معاش و زندگی بهتر به خارج از کشور سفر می‌کنند، شرم آور است و نتیجه آن کمک به بیگانگان است.

او ادامه داد: من معتقدم با عمل به اقتصاد مقاومتی، سیاست‌های اصل ۴۴ و هدفمندی یارانه‌ها و با حمایت و کمک مردم می‌توان مشکلات را حل کرد.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری با اشاره به ویژگی‌های یک مدیر موفق برای مدیریت کشور گفت: مدیر شایسته کسی است که سه شاخصه ویژه داشته باشد؛ اول آنکه دارای دانش و آگاهی باشد و دوم اینکه علاوه بر دانش و آگاهی تجربه مدیریت داشته باشد و سوم اخلاق حرفه‌ای داشته باشد و پاسخگوی تصمیمات خود به مردم باشد و اگر جایی اشتباه کرد با شجاعت عذرخواهی کند.

او با بیان اینکه داشتن تجربه به معنای آن نیست که از جوانان استفاده نشود، بیان‌کرد: باید از افرادی استفاده کرد که هم دارای دانش باشند و هم تجربه و توان کار کردن داشته باشند از این منظر هیات دولتی که من تشکیل می‌دهم افرادی بین ۴۰ الی ۵۰ سال هستند.

او ادامه داد: من به دنبال فریب و دغل‌بازی نیستم و شعار دولت ما راستی و درستی است و اگر اشتباهی کردیم قطعا عذرخواهی می‌کنیم زیرا معتقدم دولت‌ها نوکر مردم هستند نه رییس آنها و کار کردن در دولت محلی برای خدمت است نه ثروت‌اندوزی.

میرسلیم ادامه داد: ما برای حل مشکلات کشور دو راهکار داریم؛ یک راهکار کوتاه‌مدت که بر اساس آن ابتدا مشکل را مهار می‌کنیم و دوم برنامه‌ریزی برای جذب سرمایه و ایجاد اشتغال. ایجاد اشتغال بسیار مهم است زیرا هر یک درصد رشد اقتصادی برابر با صد هزار شغل است.

او با اشاره به اهمیت اجرای دقیق اصل ۴۴ گفت: به صورت جدی معتقدم خصوصی‌سازی باید به شکل واقعی آن انجام شود و مدیران دولتی باید صنعت و تصدی‌گری در این بخش را رها کنند و امور به بخش خصوصی سپرده شود زیرا بها دادن به بخش خصوصی یعنی بها دادن به مردم از طرف دیگر واردات باید به شکلی باشد که مردم فقط با کالای خوب و با کیفیت آشنا شوند و از تولیدکننده داخلی بخواهند که آنها نیز کالای خود را ارتقا دهند.

میرسلیم در پاسخ به این سوال که آیا به اتحاد اعتقاد دارید و یا اینکه مثل ولایتی در دوره قبل رفتار می‌کنید ، گفت: من در انتخابات گذشته از ولایتی حمایت نکردم نامزد مورد نظر ما آل اسحاق بود که حرف گوش کرد و کناره‌گیری کرد، اما معتقدم در انتخابات گذشته اگر حدادعادل کناره‌گیری نمی‌کرد قطعا حسن روحانی در دور اول رئیس جمهور نمی‌شد و انتخابات به دور دوم می‌رفت.

میرسلیم ادامه داد: من با نظرات جمنا موافقم و اگر در انتخابات پیروز شوم قطعا از اعضای ائتلاف جمنا استفاده خواهم کرد اما از نظر من معنی ائتلاف به بعد از پیروزی اختصاص دارد نه قبل از آن.

میرسلیم افزود: نگاه من استفاده از افراد متخصص و با ارزش است و به کسی از دریچه انگ سیاسی نگاه نمی‌کنم و شایستگی برای من مهم است به همین دلیل حتی از افراد اصلاح طلب نیز استفاده می‌کنم.

نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری  در پاسخ به این سوال که آیا امکان دارد به نفع کسی کنار بروید، گفت: به نفع کسی از انتخابات کناره‌گیری نمی‌کنم زیرا معتقدم مردم برنامه‌ها را می‌بینند و بعد رای می‌دهند قطعا کسانی که به قالیباف رای می‌دهند به من رای نمی‌دهند و بالعکس زیرا من به رفتار قالیباف در شهرداری انتقاد دارم.

او  در پاسخ به سوالی در مورد دیدگاهش درباره حوادث انتخابات سال ۸۸ گفت: من جزو افرادی بودم که در ابتدای انقلاب چندین انتخابات را برگزار کردم و معتقدم انتخابات در نظام ما و در میزان آرا نهایت سه تا چهار درصد اختلاف دارد و من همان زمان نیز به میرحسین گفتم که هرگز نگویید ۳۰ درصد تقلب شده است زیرا چنین چیزی امکان ندارد.

او افزود: آنچه در سال ۸۸ از طرف برخی افراد صورت گرفت شیوه نادرستی از لحاظ شرعی و عرفی بود به چه حقی ما باید عکس همسر نامزد انتخاباتی رقیبمان را نشان بدهیم و هر حرفی بزنیم تا رأی جمع کنیم.

میرسلیم درباره دیدگاه خود درباره حصر موسوی و کروبی گفت: درباره حصر باید قوه قضاییه پاسخ بدهد. زیرا قوه قضاییه در نظام جمهوری اسلامی ایران مستقل است و زیر نظر رییس‌جمهور نیست.

او  در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه شما معتقد به شفافیت مالی هستید، گفت: من معتقد به شفافیت مالی مدیران هستم و میزان دارایی خود را بر اساس قانون به قوه قضاییه اعلام می‌کنم اما همین جا نیز به شما اعلام می‌کنم که من نیز یک منزل شخصی و یک دستگاه پژو ۲۰۶ دارم و کمی پس انداز.

وزیر فرهنگ دولت هاشمی در پاسخ به سوال دانشجویی در مورد عملکرد خود در آن دوره و اینکه گفته می‌شود سخت‌گیری های زیادی در آن دوره بوده گفت: ما در ابتدای دولت دوم هاشمی به ناشران و روزنامه نگاران اعتماد کردیم و فضا را باز گذاشتیم و به آنها گفتیم کاری نکنید که ما مجبور به نظارت شدید شویم بعد از یک سال  مجلس ما را مورد مواخذه قرار داد و مطالب و کتاب‌هایی به ما نشان داد که من بسیار شرمنده شدم و به این نتیجه رسیدیم که بدون نظارت متمرکز نمی‌توان کار را پیش برد.

او گفت: اما امروز وضع فرق کرده و امیدوارم جامعه هنرمندان و فرهنگیان خودشان مراقب باشند.

میرسلیم با اشاره به اهمیت صنعت گردشگری گفت: ما بیش از ۶۰ هزار اثر تاریخی داریم و اگر این آثار احیا شود و همچنین در کنار آن مباحثی همچون هتلداری ، ترابری در صنعت گردشگری جدی تلقی شود ما حتی می‌توانیم تا سقف ۵۰۰ هزار شغل ایجاد کنیم و درآمد آن نیز از درآمد نفت بیشتر خواهد بود.

میرسلیم در پاسخ به سوالی درباره برجام و اجرای آن گفت: ما در برجام قدم خوبی برداشتیم و حتی بیشتر از تعهدات خود عمل کردیم اما طرف اروپایی و آمریکایی عمل نکردند و بی‌خود دل به طرف اروپایی بستیم در حالی که آنها از آمریکا می‌ترسند.

او ادامه داد: آمریکا از دوره مصدق بر گرده ملت ما سوار شده است و هر چقدر کوتاه بیایم او بیشتر جلو می‌آید. مذاکرات برجام به دنیا اثبات کرد که حق در زمینه انرژی هسته‌ای با ما بوده است.
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 4
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
20:15 - 1396/02/04
منو خانوادم رایمون سفید
مجبور نیستیم بین بدتر و بدترین انتخابی کنیم
Iran, Islamic Republic of
06:11 - 1396/02/05
انقدر بمون تا زیر پات علف سبز شه
Iran, Islamic Republic of
12:54 - 1396/02/05
ههههههه کی دیگه به تو رای میده!؟
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج