چرا برخی به حساب محمود - حمید پول ریخته‌اند؟
۵۴۱۹۵۳
۱۰ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۹
۱۳۶۲۱
روزنامه «وقایع اتفاقیه» نوشت: احمدی‌نژاد از مردم خواسته برایش پول واریز کنند! هنوز مسئولان مختلف بویژه مقامات قضایی هیچ واکنش رسمی‌ای نشان نداده‌اند. حالا یک روزنامه، با برخی از کسانی که پول واریز کرده‌اند، صحبت کرده است.
روزنامه «وقایع اتفاقیه» نوشت: احمدی‌نژاد از مردم خواسته برایش پول واریز کنند! هنوز مسئولان مختلف بویژه مقامات قضایی هیچ واکنش رسمی‌ای نشان نداده‌اند. حالا یک روزنامه، با برخی از کسانی که پول واریز کرده‌اند، صحبت کرده است.

«دکتر جان به خدا قسم حسابم خالی است ولی با خانواده به توافق رسیدیم که یارانه این ماهمان که می‌شود ۲۲۷ هزار و ۵۰۰ تومان را به حساب شما بریزیم. ببخشید ولی تواناییم در همین اندازه است»؛ این شروع جریانی بود که دوشنبه‌شب حدود ساعت ۱۰:۳۰ کانال تلگرامی دولت بهار، در اطلاعیه‌ای با عنوان معرفی حساب بانکی برای کمک‌های مردمی به راه انداخت. اطلاعیه‌ای که در آن خبر از تصرف محل استقرار محافظان احمدی‌نژاد و ایجاد محدودیت در حفاظت از جان ریاست‌جمهوری سابق می‌داد.

در این اطلاعیه آمده بود: «به‌دنبال این اتفاق، افراد و گروه‌های مختلف از اقشار مردم با ارسال پیام‌هایی، خواستار اعلام شماره‌حسابی برای اعطای کمک‌های خود شدند. بر این‌ اساس دفتر ریاست‌جمهوری دولت‌های نهم و دهم با انتشار بیانیه‌ای با سپاسگزاری از حساسیت و محبت مردم ایران، شماره‌حسابی را به منظور واریزشدن کمک‌های مردمی اعلام می‌کند.»

برخی از همان ساعات اولیه انتشار این اطلاعیه، مبالغی را واریز می‌کردند و با نوشته‌ای حمایت و علاقه خودشان را به احمدی‌نژاد نشان می‌دادند. فیش‌های واریزی با اکانت خود کاربران در کانال دولت بهار فوروارد می‌شد که با تعدادی از آنها صحبت کردیم و توضیحی برای چرایی این کار از آنها خواستیم. گروهی از مردم که باتوجه به گذشت نزدیک به پنج سال از ریاست‌جمهوری او، همچنان از او حمایت می‌کنند؛ حمایتی که بیشتر به‌نوعی به رابطه مرید و مرادی شبیه است.

جمع‌آوری کمک به نام محمود و حمید


در متن این بیانیه آمده بود: «در پی تصرف محل استقرار محافظان جناب آقای دکتر احمدی‌نژاد، پیام‌های محبت‌آمیز و دلگرم‌کننده شما که سرشار از هوشیاری و احساس مسئولیت بود، از سراسر کشور واصل و مثل همیشه موجب غرور و امید بیکران به آینده‌ای بهتر برای ایران عزیز شد. برای این دفتر مایه مباهات بسیار است که مراتب سپاس جناب ایشان را به محضر شریف یکایک شما بزرگواران اعلام و در پاسخ به درخواست اکید و مصرانه شما ملت فرهیخته مبنی‌بر اعلام شماره‌حسابی جهت اعطای کمک‌های مردمی برای تأمین منابع لازم و پشتیبانی از فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی دفتر ریاست‌جمهوری سابق، شماره حساب ذیل را به استحضار می‌رساند.» شماره‌حسابی مشترک با نام «محمود حمید احمدی‌نژاد بقایی» که از مردم خواسته بود پول واریز کنند تا ساختمانی برای محافظان احمدی‌نژاد خریداری شود. مدت کوتاهی از انتشار این اطلاعیه گذشته بود که فیش‌های واریزی در کانال تلگرامی دولت بهار فوروارد می‌شد؛ فیش‌هایی که مبالغ آنها مشخص شده بود و کنار هرکدام پیغامی برای احمدی‌نژاد و حمایت از او نوشته شده بود. نکته جالب میزان مبالغ واریزی بود که بخش عمده آنها بازی با اعدادی مانند ۳۱۳ و ۷۲ بود و احمدی‌نژاد را به گمان خود، یکی از یاران امام‌زمان(ع) می‌دانستند.

فیش‌های میلیونی به عشق «مردمی‌نژاد»


تا بعدازظهر دیروز، حدود ۱۰۰ میلیون تومان به حساب اعلام شده واریز شده بود که با تخمینی جزئی می‌توان به حجم زیاد این مبالغ پی برد. گروهی که مبلغ بسیار کمی در حسابشان بود و باوجوداین کمک کرده بودند و حسابشان صفر شده بود. افرادی هم بودند که احمدی‌نژاد را به امیرکبیر تشبیه کرده بودند و نوشته بودند: «هنوز حقوق نگرفته‌ام. موجودی حسابم ۲۱ هزار تومان بود و این مبلغ ناچیز را به صورت نمادین تقدیم کردم.» بیشترین مبلغ واریزشده هشت میلیون تومان بود و کمترین مبالغ واریزشده ۵۰ هزار تومانی بودند. کنار یکی از فیش‌های واریزی نوشته بود: «منم به سهم خودم، مقدار ناچیزی ریختم. هرکس این حجم انسانیت را ببیند، بغضش می‌گیرد. تو چقدر محبوبی سلطان محمود دوست‌داشتنی! تمام بودجه کل تاریخ ایران را هم جمع کنند، نمی‌توانند ذره‌ای محبت تو را بخرند. تو با این مردم چه‌کار کردی که با وجود فقر و نداری، حاضر هستند تمام دارایی‌شان را در راهت فدا کنند. زنده باشی امید دل ملت! زنده باشی مردمی‌ترین مردمی‌نژاد! تو هنوز هم شوق و برق امید چشم‌های یک ملت هستی.»

«خدمتگزاری برای رئیس‌جمهوری قلب‌ها!»


کسانی هم بودند که حرف‌های بیشتری برای گفتن داشتند و دلیل حمایتشان را با اشتیاق توضیح می‌دادند. پسری حدودا ۳۰ ساله است که در یکی از شهرهای شمالی زندگی می‌کند و ۵۰ هزار تومان برای احمدی‌نژاد واریز کرده است. «احمدی‌نژاد در زندگی من تأثیر خیلی مثبتی داشت؛ البته هرکسی ایده و نظر متفاوتی دارد ولی من با مصداق و واقعیت این تأثیر را حس می‌کنم. حداقل ۱۰، ۱۵ خانواده بی‌خانمان را می‌شناختم که در دولت احمدی‌نژاد صاحب خانه شدند. خانه‌های مسکن‌مهری هم که در شهر ما ساخته شده، انصافا خوب است و من با رفت‌وآمدی که به این خانه‌ها دارم، کیفیتش را حس می‌کنم. علاوه‌براین در بافت‌های فرسوده شهرمان هم خانه‌های خوبی با وام‌های ارزان ساخته شد. اینها به کنار، من با اندک پولی که برای بیمه تکمیلی می‌دادم، هزینه‌های درمانم رایگان بود؛ البته سالم هستم ولی آقای احمدی‌نژاد حتی به فکر بیماری ما هم بود.» مهم‌ترین خواسته مردم را شغل و درآمدزایی می‌داند و تحقق این خواسته را به دست احمدی‌نژاد. «وقتی ساخت‌وساز یا کارهای عمرانی رونق داشته باشد، بیکاری هم کم می‌شود. وام‌های ارزان در دولت قبل، تحرکی در بخش مسکن ایجاد کرد که بیکاری هم کاهش یافت. درمان این مشکلات فقط به دست دکتر است.» مورد بعدی، معلمی بازنشسته است که با وام مسکن مهر در دوره احمدی‌نژاد، موفق به ساخت خانه شده است و مبلغ ۵۰ هزار تومان واریز کرده است. «ما خدمتگزاری خالصانه را از نزدیک دیده‌ایم و برای قدردانی از فرزند ملت و رئیس‌جمهوری قلب‌ها، هرکاری می‌کنیم.»

«شما خانه و زندگی‌شان را دیده‌اید؟»

پسری ۳۴ ساله است که در یک آژانس کار می‌کند، تمام موجودی حسابش هشت هزار تومان است که سه هزار تومان آن را به حساب مشترک احمدی‌نژاد و بقایی واریز کرده است و می‌گوید اگر بیشتر هم در حسابم بود، کوتاهی نمی‌کردم. «واقعیتش این است که احمدی‌نژاد را قلبا دوست دارم. نه‌تنها من بلکه کل فامیل‌هایمان هم عاشقانه دوستش داریم. من هرچیزی را از احمدی‌نژاد دیدم، مثبت بوده. اقتصاددان نیستم که بدونم شاخص فلان چیز چیه یا دلار چیه؟ من نزدیک‌ترین دوستم را هم که دوست داشته باشم، به او هدیه می‌دهم؛ چه پولدار باشد، چه نباشد. دکتر برای ما زحمت کشید؛ شما خانه و زندگی‌شان را دیده‌اید؟ از زندگی من سطحش پایین‌تر است. در دوره دکتر من می‌توانستم خانه بخرم، سرکار بروم، یارانه بود و خیلی چیزهای دیگر ولی الان چی؟ با یک پراید ناچارا تو آژانس کار می‌کنم. فریب تبلیغات علیه احمدی‌نژاد را نخورید و بدونید احمدی‌نژاد از جنس مردم بوده و هست.» یکی دیگر از این افراد، فرد معلولی است که مبلغ ۳۱۳ هزار و ۳۱۳ ریال را با نوشته: «از طرف یک معلول ازکارافتاده به فرزند واقعی انقلاب و خادم محرومان» واریز کرده و می‌گوید: «من فقط وظیفه‌ام را نسبت به کسی که از صمیم قلب دوستش دارم در حد توانم انجام دادم. اینکه ایشان با این مبلغ ناچیز چه کاری می‌کنند، صلاح خودشان است.»

«این پول‌ها ارزشی ندارد»

می‌گوید طلایی‌ترین کارت به کارت عمرم را انجام داده‌ام و خیلی خوشحالم. حدودا ۵۰ ساله است و خودش را مرید احمدی‌نژاد می‌داند. «تنها کسی که می‌تواند این کشور را از چنگ باندهای مافیایی قدرت و ثروت نجات دهد، احمدی‌نژاد است و بس. این مبلغ فقط و فقط عشق و ارادتی است که به ایشان دارم وگرنه آقای روحانی به فقرا کمک می‌کنند. ما از ته قلب و بندبند وجودمان به احمدی‌نژاد اعتقاد و ایمان داریم. اگر چشم‌هایتان را باز کنید، می‌فهمید چرا همه دشمنان خارجی، به‌ویژه آنهایی که بدجور از دکتر شکست خورده‌اند، چطور او را اذیت می‌کنند. این کمک‌ها نمادین است وگرنه جانمان را هم فدای اهدافش که همان اسلام ناب محمدی است، می‌کنیم. این پول‌ها ارزشی ندارد؛ به خاطر اینکه دلیلش را پرسیدید، مصمم شدم دوبرابر مبلغ قبلی را دوباره واریز کنم.» می‌گوید یک ویلا در لاهیجان داریم که همراه خانواده بیایید؛ به عشق احمدی‌نژاد در خدمتتان هستیم، رایگان رایگان. «احمدی‌نژاد که رفت، همسرم یک هفته گریه می‌کرد و نمی‌دانستم چطور جلوی گریه‌اش را بگیرم. هرچقدر من به احمدی‌نژاد علاقه دارم، ضربدر بی‌نهایت، همسرم به ایشان علاقه دارد. اگر با ما معاشرت کنید، شاید بتوانید علت این علاقه را کشف کنید.»

«حاج محمود ذاتاً آدم صادقی است!»


نوشته حاج‌محمود قلب و روح و روان گل‌های بهاری را تسخیر کرده و خاری است در چشم ظالمین و فیش واریزی‌اش را فرستاده. «حاج محمود، ذاتا آدم صادقی است. در هشت سال ریاست‌جمهوری‌اش به اندازه کل ۲۴ سال دولت‌های گذشته کار کرده. راه‌سازی، جاده‌سازی و... این تغییرات و پیشرفت‌ها را ما به‌عینه در مملکت دیدیم. متأسفانه برنامه‌ها و سیاست‌های کلی نظام که هر چهار یا پنج سال توسط رهبری تدوین می‌شود، علی‌رغم قانونی‌بودنش در کشور ما اجرایی نمی‌شوند. دولت احمدی‌نژاد یک دولت برخاسته از مردم بود و مردم و مشکلات آنها را می‌فهمید و درک می‌کرد و تمام تلاش خودش را برای خدمت به آنان انجام می‌داد؛ البته گاهی اشتباهاتی در یکسری موارد از قبیل مسکن مهر، آن‌هم فقط به خاطر محدودیت زمانی‌ای که در اختیار داشت، انجام داد که اجتناب‌ناپذیر بود و از کیفیت کار کاسته شد و رکود شدیدی در زمینه مسکن ایجاد کرد.
 
به‌عنوان مثال مسکن مهر اگر در ۱۲ سال اجرایی می‌شد، هم کیفیت کار بالا می‌رفت و هم اشتغال ایجاد می‌شد. مشکل جوانان هم حل می‌شد و بحث رکود مسکن ایجاد نمی‌شد. بقیه دولت‌ها دلسوز نیستند و مردم را درک نمی‌کنند، فقر را نچشیده‌اند. حاج محمود در قلب ماست و قرارگرفتن محبت کسی در دل انسان‌ها، به‌ویژه مؤمنین فقط کار خداست و انسان‌های مخلص، لیاقت تسخیر قلب‌ها را دارند. مردم که عاشق چشم و ابروی احمدی‌نژاد نیستند، حتما برایشان کار انجام داده است. این همه سفر استانی رفتند و از نزدیک درد مردم را دیده‌اند.»
انتشار یافته: 23
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
16:20 - 1396/03/10
به قول انیشتن تنها چیزی که نهایت ندارد حماقت است. چقدر این حماقت در طول تاریخ تکرار شده است. التماس فکر
Iran, Islamic Republic of
16:34 - 1396/03/10
خلايق هر چه لايق.... . رييس جمهور گدا پرور محروم زا و نالايق يعنى همين محمود...ملت رو از حق واقعى خودشون محروم کرد اونوقت هر ماه يه پول ناقابل ميداد بهشون اگه اين گدا پرورى نبود پس چى بود؟؟؟؟؟/ اونوقت اين موجود هشت سال رييس جمهور ايران بود . ..واى.. واى... برما ملت!!!!!
Iran, Islamic Republic of
16:50 - 1396/03/10
اتفاقا خوبه! تهش وزن اینها یه بار دیگه بخودشون ثابت میشه!؟ آخه اینها بابت یارانه دادن طرفدار پیدا کردن! نه یارانه گرفتن!؟
Iran, Islamic Republic of
16:53 - 1396/03/10
تا که ابله در جهان است! مفلس در نمی ماند!!؟
Iran, Islamic Republic of
17:27 - 1396/03/10
ترامپ میره پادشاه عربستان سرکیسه میکنه میلیارد دلار ،اونوقت محمودی ما جوان ایرانی پنجاه هزار سر کیسه میکنه ،این کجا وآن کجا
Iran, Islamic Republic of
17:36 - 1396/03/10
من شماره حسابو نمیدونم حاضرم سه ماه یارانه ام که حدود ششصد تومن است بریرم تا کور شود هر انکس که نتواند دید
Iran, Islamic Republic of
18:19 - 1396/03/10
یعنی چی اخه این چه کاریه
Iran, Islamic Republic of
18:35 - 1396/03/10
در این مورد سوال هایی پیش می آید
ساختمان ومحافظان ملک وکارمندان دولت به حساب می آید
آیا یک فرد شاغل در مجمع تشخیص مصلحت نظام می تواند برای حفاظت از خود وابستگان خود از مردم​ طلب پول کند
ایا می توان گفت که این پول جمع کردن ها بیشتر برای این است که احمدی نژاد تعداد طرفداران خود را تخمین بزند( افراد ثروتمند در حلقه احمدی‌نژاد بسیار هستند) برای نمونه صادق محصولی ومحمد علی آبادی نه تنها یک ساختمان بلکه با امنیت ترین ساختمان تهران را هم می توانند بخرنند
بهر حال تحرکات این چینی تیم احمدی‌نژاد خطرناک است و دستگاههای اطلاعاتی و امنیتی باید در این زمینه اقدامات پیشگیرانه را انجام بدهند
Iran, Islamic Republic of
19:32 - 1396/03/10
به جای کمک به آقای احمدی نژاد به چهار تا یتیم و بیکار و سرپرست بدبخت خانوار کمک می کردین
Iran, Islamic Republic of
20:07 - 1396/03/10
چرا حساب باز کردند؟؟ پیژامه و زیرپوش دکتر را حراج کنند تا پول ساختمان در بیاید.
Iran, Islamic Republic of
20:29 - 1396/03/10
واقعا برای این ها که پول ریختن بحسابش متاسفم
در طول ۸ سال اقتصاد ایران رو به زمین زد.نان از ۵۰ تومن شد۵۰۰تومن.بازم نمیخواهید به خودتان بیاید.؟
وای وای وای....فقرفرهنگی یعنی همین
Iran, Islamic Republic of
20:45 - 1396/03/10
نامردی اگه متن نزاری... اهای تو که بهش میگی گدا پرور تو کسی رو میخای که دزدی کنه
Iran, Islamic Republic of
00:23 - 1396/03/11
واقعا حماقت بشر پایان نداره
Iran, Islamic Republic of
01:23 - 1396/03/11
شماها چقدر بدبختید با شما باید چکار کرد
میخواست مظلوم نمایی کنه که کردو گرفت
ریسجمهور باشی پول از مردم بگیری خودتی
Iran, Islamic Republic of
07:18 - 1396/03/11
فقط یک کلام ازقدیم گفتن تانباشد چوب تر فرمان نبرد گاو وخر. این یک بازی سیاسی است که محمود راه انداخته تا ازصفحه روزگار محونشود ضمنا کلیه افرادی که ادعای واریزی دارند عضو ازپیش تعیین شده اند ضمنا این شماره حساب را شفاف سازی نمایند هروقت رقم واریزکنندگان یارانه به محمودسمچ از24 میلیون نفر فراتررفت بنده رای خودم را ازدکترروحانی پس میگیرم وتمام یارانه ورایانه ام را بحساب محمودحمیداسماعییلیه مشاعی واریز میکنم ضمنا آدرس اعلام نمایند کمکهای جنسی وکوپنی ارسال نماییم وامصیبتا واویلا مال واموال حرامتان خرج انتخابات شد حالا سه نخاله سیاسی محمودحمیدرجیم افتادندبگدایی بگدایی
Iran, Islamic Republic of
07:26 - 1396/03/11
واقعا ما‌ مردم چقدر بدبختیم احمدی نژاد میتونه ما و طایفه ما را بخره آزاد کنه حالا میاییم به این آقا کمک میکنید برید این کمک ها را به بچه های یتیم کنید برید این کمک ها را به‌ دختران دم بخت کنید که بخاطر جهیزیه نمیتونن برن سر خونه زندگیشون برید این کمک ها را به مریض های ناعلاج کنید که پول دارو و درمانشان را ندارند.من خودم یه زن بی سرپرستم با دو تا دختر دم‌بخت‌ تو یه زیر زمین ۲۵متری زندگی میکنم در کرمان تو این تابستان گرم یه کلر ندارم دهن روزه تو این زیرزمین گرم باید با یه کاغذ خودم بچهام باد بزنم تا خنک شیم‌ چون توان‌خرید یه کلر رومیزی را هم ندارم.بروید مستحق واقعی را پیدا کنید عزیزان‌.
Iran, Islamic Republic of
07:42 - 1396/03/11
بخاطر خدا بیایید به من که یه زن بی سرپرست بیکار هستم. کمک کنید تا بتونم یک کلر کوچک برای بچهام بخرم شماره حسابم میدم نفری پانصد تومن‌ بدین‌ تو این تابستان گرم و این ماه مبارک دل بچهای یتیم‌منو خوشحال کردین که اجرتون به امام حسین ع بنام خانم معصومه تقی پناه .بقران ثواب داره .یا حداقل یه کلر دست دوم اگه کسی داره بده ثواب داره.تو یه زیر زمین ۲۵متری داریم‌زندگی میکنیم
Iran, Islamic Republic of
09:47 - 1396/03/11
من موندم این جماعت از بابت نادانی کمک مالی می نمایند یا به جهت فریب دیگران .
Iran, Islamic Republic of
12:07 - 1396/03/11
احمدی نژاد عشق نمایش است . حاضر است هر کاری کند که اسمش مطرح باشد. امان از جهالت و نادانی برخی ها که طرفدار اینگونه افراد هستند. کی می خواهند اگاه شوند؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
21:23 - 1396/03/11
جان اقات این متن رو بزار... احمدی نژاد هر باشه بهتر روحانیه
Iran, Islamic Republic of
09:23 - 1396/03/12
دوران احمدی نژادشیوخ عرب صف میگرفتن تابهشون نوبت برسه بااحمدی نژاددست بدن.الان بدون مچ بندالکترونیکی راهت نمیدن مکه تازه اگه ازورودی فرودگاه سالم ردبشی.احمدی نژادهرچه بودوهست مایه اقتداروابهت وسرافرازی برای کشورش بوده وهست
Iran, Islamic Republic of
15:16 - 1396/03/21
تو رانند تاکسی نوسته بودی زمان احمدی نژاد یارانه بود وهمه چیز بود میتوانستی خانه بخری وسر کار بروی الان هیچی نیست پس مرض داشتی یا خر بودی درزمان او سر کار نرفتی . بقول خودت الان هیچی ندارید .
Iran, Islamic Republic of
17:02 - 1396/03/21
رییس جمهور فرانسه بعد از انکه رای نیاورد مثل یک شهروند عادی بدون محافظ و بدون بگیر وببند در خیابان.را میروند وکسی دور ان را نمیگیرد نمیدانم در کشور ما چرا یک شخصیت که ریاست جمهور ان پایان یافت باید از جیب بیت المال کلی هزینه محافظ و دفتر ارتباط مردمی داشت باشد مگر ایشان مرجع تقلید هستن چون فقط کسانی که مرجع تقلید هستن ملت ومردم ارتباط باید تا اخر عمر داشت این دفترها هست باید باشد نه رییس جمهوری که دیگرمسولیتی ندارد
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج