من یک مجسمه هستم!
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
اپیلاسیون نانا 1
دکتر استرکی_1
دکتر ولدخانی_1
دکتر ولدخانی_3
دکتر استرکی_3
اپیلاسیون نانا 3
دکتر ولدخانی_4
دکتر استرکی_4
اپیلاسیون نانا 4
اپیلاسیون نانا 2
دکتر استرکی_2
دکتر ولدخانی_2
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۵۶۹۲۰۱
۳۱ تير ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۶
۴۰۹۷
یک مرد هندی ۳۲ سال است که شغلی عجیب و متفاوت دارد، او به مدت ۶ ساعت مانند مجسمه می‌ایستد تا شاید کسی بتواند او را مجبور به حرکت کند.
مجله مهر - شراره داودی: عبدالعزیز ۵۴ ساله بیش از سه دهه است که شغلی عجیب و متفاوت دارد! او برای ۶ ساعت تمام مانند مجسمه می‌ایستد و بابت این کار حقوق دریافت می‌کند. مردمی که از کنارش عبور می‌کنند، تلاش زیادی کرده‌اند که او را به حرکت دربیاورند، بخندانند یا باعث کوچکترین حرکتی در او شوند، اما تا به حال کسی از پس این کار برنیامده است!
 
من یک مجسمه هستم!

عبدالعزیز را که به نام «مرد مجسمه‌ای هندی» می‌شناسند، در سال ۱۹۸۵ به عنوان نگهبان در ساحل طلایی در چنای مشغول به کار می‌شود. رئیس او در همان زمان به انگلیس سفر می‌کند و در بازدیدهایش از این کشور، مردهایی را می‌بیند که به شکل مسجمه در ورودی قصر باکینگهام ایستاده‌اند، او که از این طرح خوشش آمده، سعی می‌کند مشابه آن را در هند هم داشته باشد.
 
من یک مجسمه هستم!

به همین دلیل نگهبانان خودش را به مدت سه ماه تحت آموزش قرار می‌دهد و از آن‌ها می خواهد به مدت چهار ساعت روی یک صندلی بنشینند، بدون اینکه، حرف بزنند، چیزی بخورند، لبخند بزنند و حتی چیزی بنوشند. در این آموزش عبدالعزیز بهترین فرد گروه بود و در نهایت توانست این شغل متفاوت را بدست بیاورد.

«در حقیقت من هیچ علاقه‌ای نداشتم که برای این مدت طولانی بدون هیچ حرکتی بایستم و کاری انجام ندهم، اما در آن زمان توانایی این را نداشتم که به رئیسم این حرف را بزنم و نمی‌خواستم بدون شغل هم باشم.» این حرف‌های عبدالعزیز است، او حالا ۳۲ سال است که این کار را انجام می‌دهد؛ البته مانند او در دنیا بسیار وجود دارد، اما چیزی که این مرد هندی را متفاوت و خاص می‌کند این است که او در تمام ۶ ساعتی که مانند مجسمه می‌ایستد، حتی پلک نمی‌زند و تا به حال هم کسی نتوانسته او را مجبور به کوچکترین واکنشی کند!

رئیس عبدالعزیز برای کسی که بتواند او را به کوچکترین حرکتی مجبور کند، مبلغ ۱۰ هزار روپیه به عنوان جایزه در منظر گرفته است! پولی که به اندازه حقوق ماهیانه یک شغل معمولی است، وجود این جایزه کار عبدالعزیز را سخت‌تر هم کرده، اما تا به حال کسی برنده این پول نشده است!
 
من یک مجسمه هستم!

این مرد مجسمه‌ای درباره شغلش می‌گوید: «ایستادن مانند مجسمه شاید به نظر ساده باشد، اما کار سختی است. همچنین زمانی‌که به تازگی این کار را شروع کرده بودم، پر از انرژی بودم، اما به مرور زمان از بین رفته و حالا بیشتر استرس دارم، از طرفی این ایستادن برای مدت زمان طولانی روی گردش خون و سلامتی من تاثیر گذاشته است.»

با اینکه این طح و شغل از گارد سلطنتی قصر باکینگهام انگلیس برداشته شده، اما آن‌ها هر دو ساعت شیفتشان را تغییر می‌دهند، اما برای عبدالعزیز این‌طور نیست و او برای اینکه بتواند همه این سال‌ها دوام بیاورد، ورزش یوگا انجام می‌دهد و فقط هم از غذاهای سالم و خانگی می‌خورد.
 
من یک مجسمه هستم!

با همه سختی‌هایی که عبداعزیز در شغلش دارد، حالا دیگر برای خودش معروف شده و بعد از سه دهه علاوه بر اینکه هندی‌ها او را می‌شناسند، در سنگاپور و مالزی هم معروف شده است. حالا خیلی از ستارگان بالیوود برای دیدن او به چنای می‌روند و حتی سعی می‌کنند باعث حرکت دادن او شوند.

عبدالعزیز که برای این شغل ماهی ۱۰ هزار روپیه می‌گیرد، راضی است. اما این مبلغ به قدری نیست که بچه‌هایش هم بخواهند راه او را ادامه دهند، به همین دلیل مرد مجسمه‌ای که دیگر به بازنشسته شدن فکر می‌کند، در حال آموزش دادن راه و روش شغلش به فرد دیگری است. با این‌همه او کارش را دوست دارد و بیشتر از عشق و محبتی که مردم نسبت به او داشتند، خوشحال است. 
برچسب ها:
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شیرآلات زمانی_1
استخدام_1
سفیر بار ساقدوش_1
استخدام_3
شیرآلات زمانی_3
سفیر بار ساقدوش_3
شیرآلات زمانی_4
سفیر بار ساقدوش_4
استخدام_4
شیرآلات زمانی_2
سفیر بار ساقدوش_2
استخدام_2
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
کلینیک فرشته_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
شاخه نبات_ فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
فنی آتل_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
شاخه نبات_ فوتر
شفا_فوتر
کلینیک فرشته_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
کیان برنا_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
کلینیک النا_فوتر
آیلین_تزریق چربی
قالیشویی نوین_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
فنی آتل_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو