دغدغه‌ی نمایندگان در بررسی صلاحیت وزرا
قالیشویی ادیب_هدر
لاویه_هدر
قالیشویی ادیب_هدر
لاویه_هدر
دیاکو_موبایل F دومی
ایرانیان - F داخلی موبایل111
قالیشویی ادیب_هدر
لاویه_هدر
ایرانیان - f تبلت1111
دکتر نداف کرمانی 1
فرش مرتضوی_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
دکتر نداف کرمانی 3
فرش مرتضوی_3
دکتر نداف کرمانی 4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
فرش مرتضوی_ 4
دکتر نداف کرمانی 2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
فرش مرتضوی_2
دیاکو_F داخلی دومی
ایرانیان - F داخلی1111
۵۸۱۴۱۱
۲۲ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۴
۲۵۷۵
با نزدیک شدن به زمان رای اعتماد وزرا در مجلس شورای اسلامی، بحث برنامه‌های کاری و تخصصی هر وزیر برای پیشبرد وزارتخانه مربوط از اهمیت بالایی برخوردار شده، اما در کنار این ویژگی، نمایندگان مجلس انتظار دارند وزیر کابینه دولت دوازدهم دارای خط مشی پشتیبانی از نظام، حرکت در مسیر انقلاب و دارای روحیه جهادی در راستای تحقق برنامه‌های دولت و نظام باشد.
اکبر رنجبرزاده در جام جم نوشت: با نزدیک شدن به زمان رای اعتماد وزرا در مجلس شورای اسلامی، بحث برنامه‌های کاری و تخصصی هر وزیر برای پیشبرد وزارتخانه مربوط از اهمیت بالایی برخوردار شده، اما در کنار این ویژگی، نمایندگان مجلس انتظار دارند وزیر کابینه دولت دوازدهم دارای خط مشی پشتیبانی از نظام، حرکت در مسیر انقلاب و دارای روحیه جهادی در راستای تحقق برنامه‌های دولت و نظام باشد.

هر چند برنامه‌های وزرای معرفی شده، میزان توانمندی و انگیزه انقلابی آنان را برای رسیدن به اولویت‌های کشور نشان می‌دهد، اما نگاه تک‌تک آنان به برنامه‌های کلی نظام‌، مشخص می‌کند وزرای پیشنهادی تا چه اندازه حامی و پشتیبان کشور بوده و در مسیر انقلاب و نظام گام برمی‌دارند.
 
نمایندگان باید از زبان یک وزیر بشنوند که او همزمان با ارائه برنامه برای وزارتخانه پیشنهادی، چه اهدافی را برای حرکت انقلابی و جهادی و برای اهداف کلان انقلاب اسلامی پشتیبانی می‌کند، ‌لذا در مورد وزرا، خط‌مشی نظام جمهوری اسلامی، اهداف انقلاب و کشور بویژه مرتبط بودن آن با اسناد بالادستی ‌راهبردی نظام جمهوری اسلامی مهم است و باید مشخص شود وزیر نه تنها برای وزارتخانه پیشنهادی برنامه دارد بلکه برای پیشبرد اهداف انقلاب و نظام در عرصه داخلی و بین‌المللی هم صاحب نظر و پشتیبان خط سیر کشور است و قطعا هیچ شهروند یا مقامی رفتار وزیری را که دیوار دور وزارتخانه خود بکشد و اهداف کلی کشور را نادیده بگیرد، نمی‌پسندد.

اولویت نخست کشور اهداف کلان نظام است و در این مسیر وزیری موفق خواهد بود که بتواند اهداف پیش روی وزارتخانه را با در نظر گرفتن اولویت‌های کشور از جمله تولید، اشتغال و اقتصاد مقاومتی پیش ببرد.اگر وزیری نسبت به اهداف راهبردی نظام بی‌تفاوت باشد، قطعا نمره وی در مجلس پایین خواهد آمد و در کوتاه‌مدت ناتوانی مدیریتی‌اش مشخص خواهد شد.

بنابراین تعامل با نمایندگان نیز از اساسی‌ترین کار وزرا با قوه مقننه محسوب می‌شود و خانه ملت به عنوان یکی از قوای سه گانه کشور وظیفه دارد هر وزیری را که خواسته مردم را نادیده بگیرد، مورد بازخواست قراردهد. قطعا وزیر بدون تعامل با مجلس، امکان ادامه حیات و پیشرفت و عملیاتی شدن برنامه‌هایش را نخواهد داشت.

نمایندگان ملت دغدغه‌ای جز رفع موانع و گرفتاری‌های کشور ندارند‌ و تمام اطلاعاتی که از جغرافیای کشور گرفته می‌شود از طریق نمایندگان به وزرا منتقل می‌شود، لذا وزرا نباید نسبت به این اطلاعات بی‌توجه باشند، چون توجه به مجلس به معنی توجه به خواسته‌های عمومی کشور است که از زبان نمایندگان به وزرا منتقل می‌شود و قطعا یک وزیر ورزیده از بازوی توانمند مجلس برای محقق شدن خواست کشور استفاده می‌کند.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
فرش تارنگ_1
فرش ریحان 1
شیرآلات زمانی_1
اپیلاسیون نانا 1
فرش تارنگ_3
اپیلاسیون نانا 3
فرش ریحان 3
شیرآلات زمانی_3
فرش ریحان 4
اپیلاسیون نانا 4
شیرآلات زمانی_4
فرش تارنگ_4
شیرآلات زمانی_2
اپیلاسیون نانا 2
فرش تارنگ_2
فرش ریحان 2
دکتر قدیمی_فوتر موبایل
استیل رگال_فوتر موبایل
دیاکو_فوتر موبایل داخلی
شفا_فوترموبایل
ایرانیان- فوتر موبایل222
دکتر عارفی - موبایل فوتر
چوب و هنر _فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
کالابرد_فوترموبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
بانک کتاب پایتخت_فوتر موبایل
سفیر بار ساقدوش_فوتر موبایل
فرش تارنگ_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
کالابرد_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
بانک کتاب پایتخت_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
شفا_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
استیل رگال_فوتر
دیاکو_فوتر داخلی
قالیشویی نوین_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
تدبیرکالا_فوتر
فرش تارنگ_فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222
سفیر بار ساقدوش_فوتر
دکتر قدیمی_فوتر
چوب و هنر _فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
فنی آتل_فوتر