آیا نتانیاهو به هدفش درباره ایران خواهد رسید؟
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
کلینیک فرشته_موبایلf
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
سفیر بار ساقدوش_1
کلاسینو_1
لاله زار مال_1
اپیلاسیون نانا 1
ریزخور_1
ریزخور_3
سفیر بار ساقدوش_3
کلاسینو_3
اپیلاسیون نانا 3
لاله زار مال_3
اپیلاسیون نانا 4
کلاسینو_4
سفیر بار ساقدوش_4
لاله زار مال_4
ریزخور_4
ریزخور_2
لاله زار مال_2
اپیلاسیون نانا 2
سفیر بار ساقدوش_2
کلاسینو_2
مجتمع فنی تهران_F
کلینیک فرشته_f
۵۸۷۸۶۵
۰۳ شهريور ۱۳۹۶ - ۰۰:۵۴
۳۴۷۵
اصلی ترین هدف نخست وزیر اسرائیل از سفر به روسیه متقاعد کردن این کشور به توقف همکاری با ایران در سوریه بود، ولی مسکو تمایلی برای چنین اقدامی نداشته و نقش تهران را مثبت می‌داند.
خبرگزاری تسنیم: روزنامه «نیزاویسیمایا گازیتا» امروز در تحلیلی نوشته است: "بنیامین نتانیاهو" نخست وزیر اسرائیل روز چهارشنبه سفر کوتاهی به بندر سوچی (جنوب روسیه) داشت تا نگرانی‌های خود در رابطه با تقویت مواضع ایران در سوریه و در مجموع در خاورمیانه را با "ولادیمیر پوتین" رئیس جمهوری روسیه در میان بگذارد. برای همین منظور "یوسی کوئن" مدیر موساد هم نتانیاهو را همراهی می کرد تا اطلاعات محرمانه بدست آمده در روابط با ایران را در اختیار پوتین قرار دهد. کوئن هشدار داد که ادامه حمایت مسکو از ایران می تواند باعث وخامت اوضاع در کل خاورمیانه شود.

مذاکرات پوتین و نتانیاهو چند مرحله داشت، ابتدا آغاز مذاکرات با حضور خبرنگاران، سپس گفتگوهای رو در رو و بعد از آن هم مذاکرات در ترکیب گسترده تر ادامه پیدا کرد. از طرف روسیه، "سرگئی لاوروف" وزیر خارجه، "یوری اوشاکوف" مشاور سیاست خارجی پوتین و "آرکادی دورکوویچ" معاون نخست وزیر در این مذاکرات حضور داشتند. از طرف اسرائیلی هم علاوه به کوئن، "میر بن-شبات" رئیس شورای امنیت ملی اسرائیل در این گفتگوها حضور داشت.

نگرانی تل آویو از روند اوضاع در سوریه

طی دو سال اخیر نتانیاهو بارها برای بررسی اوضاع منطقه و به منظور ممانعت از بروز حوادث غیرمترقبه بین نیروی هوایی اسرائیل و روسیه، با توجه به عملیات نظامی روسیه در سوریه، با پوتین دیدار و گفتگو کرده است که البته هماهنگی دو طرف در این خصوص بسیار خوب بوده و تاکنون مشکلی هم بوجود نیامده است. در این مذاکرات همواره موضوع حضور نیروهای نظامی ایران و حزب الله لبنان که برای حمایت از نیروهای دولتی سوریه در این کشور حضور دارند نیز بررسی شده است.

اکنون نگرانی نخست وزیر اسرائیل از این بابت بیشتر شده است که بر اساس توافقات روسیه و آمریکا، یک منطقه کاهش تنش هم در جنوب غربی سوریه بوجود آمده که دقیقا مناطق مرزی سوریه با اسرائیل و اردن را شامل می شود و مقامات تل آویو نگران نفوذ ایران و متحدان آن در این منطقه و در معرض خطر جدی قرار گرفتن امنیت اسرائیل هستند.

مواضع مسکو و تل آویو در مورد نقش ایران مطابقت ندارد

"بنی بریسکین" کارشناس اسرائیلی در پاسخ به سئوال این روزنامه در مورد چرایی حضور رئیس موساد در مذاکرات سوچی، گفت: «یوسی کوئن باید در این دیدار می بود، برای اینکه او به خوبی با وضعیت امنیتی و نقشه تحولات در منطقه آشنایی کامل دارد. وی رهبر روسیه را در جریان اطلاعات سری در باره ایران قرار داد تا او بهتر بتواند مواضع اسرائیل را درک کرده و تصمیم منطقی در این رابطه بگیرد.»

این کارشناس با تاکید بر اینکه، مسلما محتوای مذاکرات صورت گرفته بین مقامات روسی و اسرائیلی در سوچی فاش نخواهد شد، افزود:«مسلما دو طرف بطور صددرصد در خصوص مسائل مربوط به ایران اتفاق نظر ندارند و بعید است که مسکو تمایل داشته باشد تا از تهران فاصله بگیرد. ولی مسئله مهم آن است که بین روسیه و اسرائیل هماهنگی وجود دارد.»  

بریسکین همچنین یادآور شد که اسرائیل می تواند نقش میانجی بین کاخ کرملین و کاخ سفید را بازی کرده و در رفع بحران موجود در روابط روسیه و آمریکا کمک کند.

به عقیده مسکو، نگرانی اسرائیل در مورد ایران بی دلیل است

"تسوی ماگن" سفیر سابق روسیه در اسرائیل نیز یادآور شده است که مقامات مسکو همواره تلاش کرده اند تا تل آویو را متقاعد کنند که اقدامات ایران در سوریه کاملا تحت کنترل روسیه قرار دارد و نباید نگرانی در این رابطه وجود داشته باشد. مقامات مسکو تاکنون نقش ایران در سوریه را مثبت ارزیابی کرده است.

همکاری با ایران، در عرصه اقدامات در سوریه، برای مسکو دارای اهمیت بوده و بعید است که مسکو از این همکاری دست بردارد. در واقع روسیه و ایران، دو متحد اصلی دمشق محسوب می شوند و دولت سوریه با حضور و همکاری نظامی ایران در این کشور موافقت کرده و به آن نیاز دارد. "الکساندر شین" سفیر روسیه در تل آویو نیز اخیرا در مصاحبه ای گفته است که مسکو همواره به منافع اسرائیل در سوریه توجه داشته و بطور کلی بعد از حل و فصل بحران در سوریه، هیچ نیروی خارجی، از جمله نظامیان ایرانی در خاک سوریه باقی نخواهند ماند تا اسرائیل نگرانی از بابت آنها داشته باشد.
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
عارفی_1
شیرآلات زمانی_1
خرید باکس 1
سوییچ ایران_1
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
دکتر نائبی_1
ادیب_1
شیرآلات زمانی_3
عارفی_3
دکتر نائبی_3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
سوییچ ایران_3
خرید باکس 3
ادیب_3
دکتر نائبی_4
ادیب_4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
شیرآلات زمانی_4
خرید باکس 4
عارفی_4
سوییچ ایران_4
خرید باکس 2
عارفی_2
سوییچ ایران_2
شیرآلات زمانی_2
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
دکتر نائبی_2
ادیب_2
انجمن پرستاری ایران_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
فنی آتل_فوتر موبایل
اورانوس_فوترموبایل2
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
کالازم_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
تنورستان_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
شفا_فوترموبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر ساختمان
تدبیرکالا_فوتر
انجمن پرستاری ایران_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
شاخه نبات_ فوتر
تنورستان_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر
اورانوس_فوتر2
فنی آتل_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
آیلین_تزریق چربی
کالازم_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
موسسه خیریه زهرا_فوتر
کلینیک النا_فوتر
شفا_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر