نقشه خونین مهندس برای قتل عام خانوادگی
۵۹۴۶۹۱
۱۵ شهريور ۱۳۹۶ - ۰۷:۳۶
۱۸۲۸۴
مهندس معماردر یکی ازهولناک‌ترین جنایت‌های پایتخت، پدر، مادر، همسر و پسر 11 ساله‌اش را کشت و بعد هم به زندگی‌اش پایان داد.
روزنامه ایران: مهندس معماردر یکی ازهولناک‌ترین جنایت‌های پایتخت، پدر، مادر، همسر و پسر 11 ساله‌اش را کشت و بعد هم به زندگی‌اش پایان داد.
 
درجریان این قتل عام خانوادگی که صبح دوشنبه رخ داد، این جنایتکارابتدا مادر و پدرش را که ازشهرستان راهی تهران شده بودند به قربانگاه کشاند و بعد ازکشتن آنها به خانه‌اش بازگشت و همسر و فرزندش را با چاقو ازپای درآورد. بعد هم با یک ضربه چاقو به زندگی خود پایان داد.

خیابان فکوریان، ساعت 3 بعد از ظهر
 
ساعت 2 بعد از ظهردوشنبه 13 شهریور زن جوان برای چندمین بار با تلفن همراه خواهرش  و خانه آنها تماس گرفت اما هیچ جوابی نشنید. قراربود مادرشان تا ساعاتی دیگر از سفر اروپا به ایران برگردد.به همین خاطرطبق برنامه می‌بایست همراه خواهرش مینو برای استقبال ازمادربه فرودگاه می‌رفتند.بی جواب ماندن تماس‌های چند ساعته‌اش با خواهر و شوهرخواهرش، زن جوان را بشدت نگران و دل آشوب کرده بود.
 
بنابراین چاره‌ای نداشت جز اینکه به خانه مینو برود. لحظاتی بعد هم خود را به خیابان فکوریان- حوالی خیابان یخچال-  و مقابل ساختمان 6 طبقه رساند که خواهرش ساکن طبقه دوم آنجا بود. زن جوان با نگرانی وارد ساختمان شد و زنگ در آپارتمان خواهرش را به صدا درآورد، اما فایده‌ای نداشت چراکه هیچ‌کس پاسخگو نبود. زن جوان با نگرانی به پارکینگ رفت و با دیدن خودروی خواهر و شوهر خواهرش بیشترمضطرب شد.
 
دوباره به طبقه دوم برگشت که این بارناگهان چشمش به لکه خونی افتاد که روی حفاظ آهنی درآپارتمان پاشیده بود. اوکه می‌دانست خواهر و شوهر خواهرش با هم بشدت اختلاف دارند و مینو چند بار درخواست طلاق داده بود با دیدن رد خون بشدت ترسید. تنها کاری که از دستش برمی آمد این بود که به سراغ کلیدساز محل برود. دقایقی بعد مرد کلید سازبه آنجا آمد، اما زمانی که در را باز کرد و وارد خانه شدند همگی صحنه دلخراشی را پیش روی خود دیدند، جسد خونین زن و شوهر جوان روی زمین افتاده بود. پیکرخونین پسر11 ساله‌شان هم درحمام پیدا شد.
 
گزارش سه جنایت
 
دقایقی بعد و با اعلام خبراین جنایت هولناک به پلیس 110، تیمی ازمأموران کلانتری 124 قلهک خود را به آنجا رسانده و بلافاصله بازپرس کشیک قتل را باخبرکردند. بدین‌ترتیب بازپرس دشتبان ازشعبه دهم دادسرای جنایی به همراه تیم ویژه جنایی راهی محل واقعه شدند.
 
 در بررسی‌های مقدماتی مشخص شد زن 37 ساله - مینو- با ضربات متعدد چاقو از پا درآمده است. این درحالی بود که شواهد نشان می‌داد او تلاش داشته تا از دست عامل جنایت بگریزد اما موفق نشده بود. در چند قدمی پیکر زن جوان، جسد همسرش قرار داشت. پژمان- 40 ساله-نیز با یک ضربه چاقو به گردنش ازپادرآمده بود؛ چاقویی هم در دست راستش قرار داشت، اما جسد پسر 11 ساله آنها کف حمام افتاده بود. او نیز با ضربات و به شکل هولناکی به قتل رسیده بود.
 
سالم بودن در ورودی، قفل بودن در هنگامی که خواهر مینو به آنجا مراجعه کرده بود و پیدا شدن چاقو در دستان پژمان، همه مهر تأییدی بود که عامل این جنایت مرد خانه است. اوفارغ التحصیل دانشگاه معماری و دارای مدرک فوق لیسانس بود که همسر و پسرش را به قتل رسانده بود و بعد از آن به زندگی خودپایان داده بود.
 
ناپدید شدن پدر و مادر پژمان
 
در حالی که پس ازتحقیقات تکمیلی دستور انتقال اجساد به پزشکی قانونی از سوی بازپرس جنایی صادر  و تحقیقات در این باره آغازشده بود، کارآگاهان خبردارشدند که پدر و مادرپژمان صبح روزحادثه ازکرمان به تهران آمده ودر خانه پسرشان-محل جنایت-مستقرشده بودند،اما هیچ خبری ازآنها نبود و چمدان وسوغاتی‌های آنها درگوشه اتاقی به چشم می‌خورد.
 
سرپرست دادسرای امور جنایی تهران در این باره به خبرنگار جنایی «ایران» گفت: «پس ازدریافت خبراین جنایت تکان دهنده بلافاصله دستورات لازم صادرشد. باتوجه به اینکه در ورودی آپارتمان سالم و بسته بود و از طرف دیگرچاقو در دست راست پژمان قرار داشت و گردن قربانیان ازسمت راست هدف قرارگرفته بود، فرضیه ارتکاب قتل‌ها توسط پژمان قوت گرفت، اما موضوعی که در این میان ذهنمان را درگیر کرده بود ناپدید شدن پدر و مادر پژمان بود.
 
قاضی محمد شهریاری ادامه داد: زوج میانسال پاسخگوی تلفن هایشان نبودند و همین مسأله شک ما را بیشتر برانگیخت. در ادامه تحقیقات و با کشف آثار خون روی خودرو شاسی بلند پژمان که در پارکینگ خانه پارک شده بود و نیز رد پای خونین در کنار خودرواش این احتمال را قوت بخشید که مرد جوان ابتدا پدر و مادرش را در محلی دیگر به قتل رسانده و بعد از آن به خانه آمده و نقشه دو جنایت دیگر و خودکشی‌اش را طراحی و اجرا کرده است.
 
درنهایت پس ازتحقیقات گسترده، اوایل صبح سه‌شنبه محل شرکت عامل جنایت در محدوده خیابان پاسداران شناسایی شد و مأموران پس از حضور در شرکت، با جسد پدر و مادرقاتل روبه‌رو شدند و موضوع را به ما اعلام کردند. به دنبال اعلام این خبر بازپرس پرونده و تیم تحقیق راهی محل مورد نظرشدند.
 
خیابان گلستان 4 پاسداران؛ ساعت 10 صبح
 
 آن‌طور که تصاویر دوربین‌های مداربسته نشان داد، محمدرضا-پدر 68 ساله پژمان-صبح دوشنبه همراه پسرش وارد دفتر شرکت شده بودند واینکه داخل شرکت چه اتفاقی رخ داده معلوم نیست، اما دوربین‌ها 30 دقیقه بعد تصویر دیگری از پژمان را ثبت کرده‌اند. این بار پژمان به پارکینگ بازگشته و مادرش را ازخودروی پرادو پیاده کرده و وارد دفترشرکت می‌شوند.
 
جسد پدر پژمان، داخل اتاق و کنار میز کار و جسد جمیله-زن 60 ساله- داخل سالن و در کنار صندلی افتاده بود. با آنکه وسایل پذیرایی داخل شرکت بازرگانی وجود داشت، اما هیچ پذیرایی اززوج نگون بخت صورت نگرفته بود. آثار خون داخل آشپزخانه و دستشویی هم دیده می‌شد. انگار عامل جنایت پس از قتل به آشپزخانه و بعد از آن دستشویی رفته و دست‌هایش را شسته و بعد ازآنجا خارج شده است؛ تمامی شواهد هم نشان داده هیچ آثار درگیری و دفاع ازسوی قربانیان دیده نشده و آنها در یک لحظه غافلگیرانه، قربانی شده‌اند.به گفته شهریاری، بررسی‌ها نشان داده پدر و مادرقاتل حدود ساعت 9 صبح 13 شهریور به قتل رسیده‌اند و مینو و پسر 11 ساله‌اش هم بین ساعت 10 تا 11 صبح همان روز کشته شده‌اند. عامل جنایت نیزدقایقی بعد ازکشتن همسر و فرزندش به زندگی‌اش پایان داده است؛همسایه‌های شرکت اطلاعات زیادی از مهندس جوان ندارند.»
 
سرهنگ کارآگاه حمید مکرم، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ  دراین باره به خبرنگارما گفت: همزمان با اعلام خبرجنایت‌ها بلافاصله تیم‌های ویژه وارد عمل شدند  پس از کشف اجساد تمامی قربانیان، تحقیقات تخصصی از دیگر اعضای خانواده قربانیان پرونده در دستور کار قرار گرفته و بررسی‌ها در این باره ادامه دارد.
 
یکی از همسایه‌ها به خبرنگار ما که درمحل نخستین جنایت حاضرشده بود گفت: «اصلاً هیچ اطلاعاتی از مهندس ندارم، تنها چند باری دیدم که دوربین و وسایل فیلمبرداری به داخل ساختمان می‌آورد، ولی اینکه دقیقاً در این شرکت چه اتفاقی می‌افتاد در جریان نیستم.»
 
همسایه‌ها درشوک
 
 همسایه‌های محل زندگی و کارعامل قتل‌ها در شوک هستند و هنوز کسی باور ندارد مرد جوان به ظاهر آرام، مرتکب چنین جنایت تکان دهنده‌ای شده باشد.
 
یکی از زنان همسایه محل زندگی قربانیان که هنوز شوک زده وهراسان بود به خبرنگارما گفت: زمانی که این جنایات رخ داد ما در خانه بودیم، ولی هیچ صدایی نشنیدیم. به نظراین زوج آدم‌های ساکت و آرامی بودند، البته ازخواهرهای مینو- همسر متهم- شنیدم که او ورشکست شده وآنطور که می‌گفتند رد پای زنی هم در زندگی‌اش به دست آمده است، اما انگیزه اصلی این قتل عام همچنان درابهام قراردارد.
برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 18
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
07:56 - 1396/06/15
اون ببچاره رو کشتن و بردن انداختن اونجا و 2 تا چاقو گذاشتن کف دستش پلیس باید دقت بیشتری بکنه چون همه جا دوربین هیت و مطمئنا مشخص میشه
Iran, Islamic Republic of
08:01 - 1396/06/15
پناه بر خد از دست خودمان و شیطان رجیم
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۲۲ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۶
من هم یکی دو سال پیش رفتم و روی ریل قطار خوابیدم که خودکشی کنم اما از شانس بدم چند کیلومتر بالاتر ریلی خراب شده بود و تا غروب موندم،قطار نیامد، هوا خیلی سرد بود گفتم که زیاد تا شب بمانم از سرما خشک میشم این بوده که خودکشی نکردم اما در فکرش هستم،
Iran, Islamic Republic of
08:28 - 1396/06/15
شاید یه نفر دیگه اونها رو کشته وفرار کرده
Iran, Islamic Republic of
09:53 - 1396/06/15
پناه بر خدا .... یعنی این اتفاق واقعیت داره؟ .... اصلاً نمیدونم چی باید بنویسم .... این خبرها وحشتناکه
Iran, Islamic Republic of
10:26 - 1396/06/15
دوسال دیگه تو ایران چه کشت کشتار ی راه می افته
Iran, Islamic Republic of
12:02 - 1396/06/15
اون از دکترمون این از مهندس مون اونم از پیرمردی که چهار تا لیسانس داره واقعا چرا
چرا نباید کارشناسی بشه چرا کسی به فکر نیست فقط آمار میدن که مطمئن باشیم تو کشور های دیگه قتل و جنایت بیشتره و اینجا امن و امانه
Iran, Islamic Republic of
12:12 - 1396/06/15
عجب چقدر کارآگاه داریم اینجا!!!
کارآگاهان عزیز همون طور که گفته شد آقای مهندس اول پدرش رو میبره داخل دفتر و بعدش برمیگرده تو پارکینگ و قربانی بعدی یعنی مادر رو میبره داخل دفتر و این ها همه تو دوربین ثبت شده پس جایی برای داستان سرایی و شاید و باید نمیمونه تنها چیزی که برای همیشه در حاله ای از ابهام خواهد ماند اینه که چرا؟و برای چی؟
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۲۴ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۶
حاله اینطوری صحیح نیست هاله اینجوری مینویسند
Iran, Islamic Republic of
12:22 - 1396/06/15
آخر ش اگر ختم بشه به مسایل مالی چی میگین این جنایت که این آدم کاملا هوشیار وعاقل انجام داده در حین خونسردی .
Iran, Islamic Republic of
13:44 - 1396/06/15
خاک برسرت مهندس حداقل علت اینکه چرا خانواده ات رو کشتی مینوشتی بعدخودت رو میکشتی حالا کی بایدجواب این سوالهای که تومغزمون که چرا ؟؟؟روبده
Iran, Islamic Republic of
13:45 - 1396/06/15
کاربرعسل نمیدونم عسلی یا مربا ولی پلیس ها دوربین ها رو چک کردن اون دونفررو که تومیگی ندیدن نکنه خودت بودی ؟!!!!
Iran, Islamic Republic of
13:57 - 1396/06/15
دسش دردنکنه واقعا ازهمه چیزراحت شد عالی
Iran, Islamic Republic of
14:22 - 1396/06/15
همه به دلیل نبوده اموزشه ..هرکی درس بخونه دلیل نمیشه که اهل زندگی کردنه ...متاسفانه تهران تبدیل شده به شهره هرجومرج و بدونه قانون ..فقط منتظرن قتلی اتفاق بیفته بعد بگردن دنبال قاتل ...اخه مسولیین عزیز بفکر باشید برگزاری چند تا کلاس اموزشی برای خانواده ها مگه چقد هزینه برمیداره ...ما حاضریم برای تهیه بلیط یه کنسرت کلی پول بدیم ولی حاضر نیستیم برای تحکیم و حفظ بنیان خونواده حتی کلاس رایگان هم برگزار بشه شرکت کنیم ...طرف تا میبینه بهش فشار میاد دست به چاقو میشه همه اعضای خانوادشو میکشه ...یه پسره ١١ساله چه گناهی کرده که باید اینجور کشته بشه ..ادم چقد ناراحت میشه وقتی این خبرارو میخونه ....
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۳۱ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۶
تویی که خجالت میکشی این بابا احتمالآ از دست همچون تویی این کار را انجام داده آدمی شیر خام خورده ممکنه یک لحظه اینطور تصمیمی بگیره اما شهامت میخواد همینطوری هم نیست، جرات و جسارت و بیرحمی بخصوصی احتیاج داره یعنی تک بوده مثل این نادره شما فعلاً استراحت کن تا بعد،
Iran, Islamic Republic of
00:59 - 1396/06/16
کاربر فرهاد به خودت نگیر عسل نظر شو گفته فشارش به تو امده .بد بختی داریما ببین با کی شدیم۸۰ میلیون
Iran, Islamic Republic of
11:24 - 1396/06/16
بدون نام 24 دقیقه بامداد
چشم آقا معلم خوب شد اینو گفتی وگرنه تا آخر عمر در حاله ای از ابهام میموندم اصلا زندگیم رو از حاله تاریکی نجات دادی و باعث شدی که بزرگترین غلط دنیا حل بشه واقعا نمیدونم چطور باید ازت تشکر کنم
ان شالله همیشه دور سرت حاله ای از نور باشه

خخخخ آدمای بیکار

بابا نظرت رو بگو برو پنج نفر کشته شده تو گیر دادی به حاله هاله
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۳۷ - ۱۳۹۶/۰۶/۲۴
جونم برات بگه که موضوع نظر من و شما که در این صفحه بالا میاد و یک واژه اشتباه علاوه بر اینکه معنی جمله را نمیرساند بد آموزی و کج فهمی دارد اگه اینطور که شما میگوید بود سعید را ثعید، یا صعید، یا سیب را با صیب یا ثیب مینوشتند، حداقل کلمات راه صحیح و درست بنویسید، یاد بگیرید پارسی را پاس دارید افسوس که شما در این خاک تشریف دارید و تفاوت کلمات را نمیدانید، فردا پس فردا مثل این مهندس عزیز اینکاره میشوید، زه گهواره تا گور دانش بجوی را فراموش نکن،
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج