الگوهای مهاجرتی حیات وحش در سراسر دنیا
۵۹۴۹۰۱
۱۶ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۴
۳۹۴۷
جانوران برای مهاجرت نیازی به پاسپورت و ویزا ندارند و هیچ اهمیتی به مرزهای کشورها نمی دهند، این موضوع را می توانید به وضوح در ویدیویی که در ادامه ی این مطلب آمده است ببینید. در این ویدیو مسیرهای مهاجرتی بیش از ۱۵۰ گونه ی جانوری بر اساس داده هایی که توسط ۱۱٫۰۰۰ محقق در سراسر جهان گردآوری شده است به نمایش در می آید.
وبسایت روزیاتو - حسین علی پناهی: جانوران برای مهاجرت نیازی به پاسپورت و ویزا ندارند و هیچ اهمیتی به مرزهای کشورها نمی دهند، این موضوع را می توانید به وضوح در ویدیویی که در ادامه ی این مطلب آمده است ببینید. در این ویدیو مسیرهای مهاجرتی بیش از ۱۵۰ گونه ی جانوری بر اساس داده هایی که توسط ۱۱٫۰۰۰ محقق در سراسر جهان گردآوری شده است به نمایش در می آید. خطوط صورتی حرکت جانوران در محدوده ای به مساحت ۳۱۰ مایل را در یک مسیر برای دستکم ۴۵ روز در بر می گیرد که بیش از ۸٫۰۰۰ مسیر حرکتی جانوران را برای مدت بیش از ۱۰ سال با هم ترکیب کرده است.
 
ویدیویی از الگوهای مهاجرتی حیات وحش در سراسر دنیا

این خطوط از آفریقا به سمت ترکیه، سراسر اروپا و یا از کانادا به سمت ایالات متحده یا به صورت برعکس را نشان می دهند. وسایل تعقیب مسیر برای مدت های طولانی توسط دانشمندان برای مطالعه ی چگونگی حرکت جانوران در مناطق محلی و مهاجرت در اقیانوس ها و قاره ها مورد استفاده قرار گرفته است. در گذشته، محققان مجبور بودند نوارهایی را دور پای پرندگان پیچیده یا از فرستنده های رادیویی برای این کار استفاده کنند. اما امروزه وسایل دنبال کننده ی مسیر حرکت و برچسب هایی که با استفاده از جی پی اس و ماهواره کار می کنند می توانند داده های مربوط به مکان یابی و مسیر حرکت جانوران را به سرعت ثبت نمایند.
 
ویدیویی از الگوهای مهاجرتی حیات وحش در سراسر دنیا

این اطلاعات می توانند در درک شکار جانوران، عکس العمل آن ها نسبت به تغییرات آب و هوایی یا تقسیم بندی های قلمرویی به ما کمک کنند. اکثر گونه هایی که در این ویدیو مسیر مهاجرتی آن ها را می بینید پرندگان هستند. نگاه کردن این ویدیو از نظر دیگری نیز زیباست: این که به ما یادآوری می کند اگر چه انسان ها زمین را به عنوان سیاره ای می بینند که به قاره ها و کشورهای مختلفی تقسیم شده و معمولاً با هم اختلافات و درگیری هایی دارند اما این موضوع برای جانوران هیچ اهمیتی ندارد و آزادانه و در تعامل با هم و البته بدون دشمنی در کنار هم زندگی می کنند. شاید بتوانیم از این رفتار حیوانات خیلی چیزها یاد بگیریم!
 
 
در صورت پخش نشدن ویدئو بر روی تصویر زیر کلیک کنید.
تبدیل اتومبیل به اسنوموبیل با Track N GO
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج