افتتاحیه 60 میلیون دلاری «جنگ برای سیاره میمون‌ها» در گیشه چین
۶۰۲۶۲۳
۲۹ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۷:۴۴
۱۱۱۲۹ 
رقابت جدی در سینماهای آسیا
فیلم علمی-تخیلی «جنگ برای سیاره میمون‌ها» با پیشی گرفتن از دیگر رقیب هالیوودی‌اش فیلم ابرقهرمانی «مرد عنکبوتی: بازگشت به خانه»، صدرنشین گیشه آخر هفته چین شد.
آی سینما: فیلم علمی-تخیلی «جنگ برای سیاره میمون‌ها» با پیشی گرفتن از دیگر رقیب هالیوودی‌اش فیلم ابرقهرمانی «مرد عنکبوتی: بازگشت به خانه»، صدرنشین گیشه آخر هفته چین شد. فیلم «میمون‌ها» به راحتی و بی هیچ دردسری از جمعه تا پایان یکشنبه، بیش از 60 میلیون دلار فروش کرد. این فیلم روزانه 115 هزار بار در سینماهای سراسر چین به نمایش درآمد.
 
افتتاحیه 60 میلیون دلاری «جنگ برای سیاره میمون‌ها» در گیشه چین

فیلم جدید «مرد عنکبوتی» که هفته گذشته با 70 میلیون دلار فروش افتتاحیه صدرنشین گیشه بود، در دومین هفته اکرانش تنها 15 میلیون دلار فروخت. کل فروش این فیلم بعد از ده روز اکران در سینماهای چین به 105 میلیون دلار رسیده است.

«ورایتی» گزارش داده فروش دنباله جدید «سیاره میمون‌‌ها» در نخستین روز اکرانش (جمعه) از مرز 18 میلیون دلار عبور کرد و روز شنبه، فروش بلیت‌های این فیلم به 23.6 میلیون دلار رسید. «میمون‌ها» در سومین روز اکرانش بیش از 17.6 میلیون دلار درآمد کسب کرد و با اقتدار صدرنشین گیشه چین شد. از کل فروش افتتاحیه این فیلم، پنج میلیون دلار سهم سینماهای آی‌مکس (473 سالن) اعلام شده است.

عملکرد تجاری هر دو فیلم بار دیگر اهمیت بازار چین را در گیشه جهانی به اثبات رساند. هفته گذشته، «مرد عنکبوتی» از صدقه سر افتتاحیه 70 میلیون دلاری در گیشه چین، فاتح گیشه آخر هفته دنیا شد. این هفته هم، فیلم جدید «میمون‌ها» به خاطر افتتاحیه موفق در سینماهای چین، پرفروش‌ترین فیلم دنیا خارج از گیشه امریکای شمالی شد.

در حال حاضر، فیلم جدید «مرد عنکبوتی» با بازی تام هولاند در نقش ابرقهرمان نوجوان کتاب‌های مصور مارول، دهمین محصول 2017 هالیوود است که موفق شده بیش از 100 میلیون دلار در گیشه چین درآمد کسب کند.

رتبه سوم جدول پرفروش‌ترین فیلم‌های گیشه آخر هفته چین هم به انیمیشن ژاپنی «هنر شمشیر» (Sword Art) رسید که در مدت سه روز بیش از شش میلیون دلار فروش کرد. تریلر اسپانیایی «عقب‌نشینی» (Contratiempo) با 4.95 میلیون دلار فروش آخر هفته، رتبه چهارم را به دست آورد.

«جنگجویان گرگ 2» پرفروش‌ترین فیلم تاریخ گیشه چین هم با 1.19 میلیون دلار فروش آخر هفته، در رده پنجم جدول قرار گرفت و بعد از 53 روز اکران در سینماهای چین، کل فروش خود را به بیش از 826 میلیون دلار رساند. «دانکرک» کریس نولان هم در از جمعه تا پایان یک‌شنبه گذشته، بیش از یک میلیون دلار فروخت و رتبه ششم را به خود اختصاص داد. کل فروش این درام جنگی بعد از 17 روز اکران در سینماهای چین، از مرز 51 میلیون دلار عبور کرد.
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج