افزایش 6 ساله سن ازدواج در ایران
۶۰۵۶۸۱
۰۴ مهر ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۳
۵۰۶۹
رئیس مرکز سلامت خانواده، جمعیت و مدارس وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: سن ازدواج در ایران در یک دهه گذشته بین 4 تا 6 سال در استان های مختلف افزایش یافته و بیشترین رشد در تهران بوده است.
خبرگزاری ایرنا: رئیس مرکز سلامت خانواده، جمعیت و مدارس وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: سن ازدواج در ایران در یک دهه گذشته بین 4 تا 6 سال در استان های مختلف افزایش یافته و بیشترین رشد در تهران بوده است.

محمد اسماعیل مطلق افزود: گزارش هایی که در برخی رسانه های معاند درباره کاهش سن ازدواج در ایران منتشر شده صحت ندارد، افرادی مغرض می روند و مثلا در یک روستای دورافتاده یک استان محروم آماری از کاهش سن ازدواج به دست می آورند و بعد آن را به کل کشور تعمیم می دهند در حالی که چنین مسئله ای در کشور موضوعیت ندارد.
 
وی گفت: مسئله ای که امروز در کشور با آن مواجه هستیم، افزایش سن ازدواج است که در اکثر استان ها با آن مواجه هستیم. به طور کلی سن ازدواج در هر استان هر میزان که بوده، بین 4 تا 6 سال در یک دهه گذشته افزایش یافته که بیشترین آن در استان تهران بوده و میانگین سن ازدواج در این استان 6 سال بیشتر شده است.
 
مطلق افزود: افزایش و بالارفتن سن ازدواج باعث شده تعداد زیادی از جوانان از سن مناسب ازدواج عبور کنند. هم اکنون حدود 13 میلیون فرد ازدواج نکرده و مجرد در کشور داریم که تقریبا نیمی از آنان دختر و نیمی پسر هستند یعنی 6.5 میلیون دختر و 6.5 میلیون پسر مجرد در کشور داریم که از سن مناسب ازدواج عبور کرده اند.
 
وی گفت: بالارفتن سن ازدواج موجب افزایش افسردگی و استرس در جامعه و نیز افزایش ناباروری و مشکلات اجتماعی در جامعه می شود.
 
وی گفت: برای اصلاح شاخص های سلامت خانواده و رشد مناسب جمعیت باید بیش و پیش از هر اقدامی تلاش کرد که انگیزه ازدواج و امکان ازدواج افراد مجرد در کشور افزایش یابد، کاهش میزان ازدواج تبعات نگران کننده و عوارض ناگوار فردی و اجتماعی به دنبال دارد که باید به دور از حاشیه سازی های سیاسی مورد توجه قرار گیرد.
 
مطلق افزود: توجه به مشکلات اقتصادی و فرهنگی در جامعه از جمله مسئله اشتغال و درآمد جوانان و نیز فرهنگ سازی برای گسترش فرهنگ زندگی سالم در خانواده و کاهش اختلافات زناشویی و نزاع های خانوادگی که به افزایش طلاق منجر می شود، به بهبود شاخص های سلامت خانواده در کشور منجر می شود.
برچسب ها:
انتشار یافته: 9
در انتظار بررسی:0
Netherlands
13:25 - 1396/07/04
آخه ازدواج احساساتی تو سن کم به چه درد میخوره؟
سن ازدواج رفت بالا چون تحصیلات رفت بالا و جوونا عاقل تر شدن و نسبت به جامعه آگاه تر شدن.
دارن پدر و مادرشون رو میبینن و احیانا خواهر و برادر بزرگترشونو
Iran, Islamic Republic of
13:47 - 1396/07/04
این یعنی فاجعه یعنی اقنصادی فلج یعنی کشوری رو به نابودی و فنا با کدوم کار پول و سرمایه جوانان ازدواج کنن پولی که صرف کشور های دوست و همسایه خر ج تحصیل خرج مسکن و خیلی هزینه های دیگر کشورهای دوست و برادر میشود بایدم انتظار این رو داشت که ایران همچی فاجعه عظیمی را تجربه کند
Iran, Islamic Republic of
13:48 - 1396/07/04
با این وضعیت اقتصادی ملت بیکارن خودشونو بندازن تو هچل، جوونا همه بیکارن
Iran, Islamic Republic of
13:55 - 1396/07/04
خخخخ پس پسرای ترشیده هم به میزان دختران هستند ( قابل توجه اون افراد بی فرهنگی که حرف از نبود شوهر میزنن) پس به تعداد دختران مجرد پسر مجرد داریم اینکه تمایل ازدواج در هر دو گروه کم شده بحثیست جدا
Iran, Islamic Republic of
14:54 - 1396/07/04
والا اشتباه محضه ازدواج کردن در این اوضاع من خودم حسابی پشیمونم
Iran, Islamic Republic of
18:01 - 1396/07/04
اینکه سن ازدواج بالا رفته دولت باید جوابگو باشه چرا ؟ من به عنوان یک زن 55 سال با چه امیدی بچه خودم را تشویق کنم برای تشکیل خانواده که بیکار هنوز صبح به صبح منتظر ببینه من چقدر پول روی میز برایش میگذرم
فقر به چی گفته میشه گاهی از سر خسته بودن کار به خودم میگم ای کاش این بچه را نداشتم
از همان روز تولد به خوبی نتواستم نیاز های اون تهیه کنم .حال این جامعه از بالا رفتن سن ازداوج حرف میزنه
Iran, Islamic Republic of
21:00 - 1396/07/04
اغا چه جوری لایک کنیم .نمیشه خیلی نفر اخری حرف خوبی زد
Iran, Islamic Republic of
16:11 - 1396/07/05
ببین وقتی نظارتی بر کارهای دولتی نیست بازنشته ها رو دوباره بر میگردونن سر کار برای اینکه حق بیمه ندن خوب معلومه که جوونا نباید ازدواج کنن اخه با کدوم کار با کدوم پول خودشون چرا بدبخت کنن مگر ازدواج کردن الکیه تا نظارت بر دستگاه های دولتی نباشه هر روز امار افزایش سن ازدواج بالاترهم میره و این معضلی است در اینده نزدیک برای ما پس لطفاا بیشتر نظارت کنین
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج