مقایسه هزینه زندگی در تهران، با شهرهای برتر دنیا
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
کلینیک فرشته_موبایلf
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
کلاسینو_1
سفیر بار ساقدوش_1
ریزخور_1
لاله زار مال_1
اپیلاسیون نانا 1
سفیر بار ساقدوش_3
لاله زار مال_3
کلاسینو_3
اپیلاسیون نانا 3
ریزخور_3
لاله زار مال_4
اپیلاسیون نانا 4
ریزخور_4
سفیر بار ساقدوش_4
کلاسینو_4
کلاسینو_2
لاله زار مال_2
سفیر بار ساقدوش_2
ریزخور_2
اپیلاسیون نانا 2
مجتمع فنی تهران_F
کلینیک فرشته_f
۶۰۸۷۲۳
۲۱ مهر ۱۳۹۶ - ۰۷:۴۶
۱۹۸۳۰
زندگی در پایتخت هر ماه تقریبا به اندازه 10 شهر برتر دنیا خرج روی دست تان می گذارد.
روزنامه هفت صبح - علی هادی زاده: زندگی در پایتخت هر ماه تقریبا به اندازه 10 شهر برتر دنیا خرج روی دست تان می گذارد.

طبق گزارش اخیر مجله اکونومیست که با همکاری موسسه زیرمجموعه ای شرکت یعنی ELU منتشر شده است، تهران سریع ترین رشد را بین شهرهای مناسب برای زندگی دارد. شهرهایی که در صدر آنها ملبورن استرالیا قرار داشته و در قعر آن شهر دمشق سوریه. با اینکه در بین 140 پایتخت مناسب برای زندگی تهران در رتبه 127 قرار گرفته است، ولی با گرفتن امتیاز 50 از 100 هر ساله در حال ارتقای رتبه خود بوده و در حال تبدیل شدن به یک شهر خوب برای زندگی است.

معیارهای تعیین یک شهر خوب برای زندگی بسیار متنوع بوده و عواملی مثل وضعیت سلامتی تا وضعیت آلودگی هوا و غیره را شامل می شود. ولی در این مطلب ما به سراغ وضعیت اقتصادی رفتیم تا ببینیم تهران به نسبت 10 شهر برتر دنیا برای زندگی چه هزینه هایی برای یک نفر می تراشد و چقدر زندگی در تهران نسبت به دیگر شهرهای برتر دنیا اقتصادی است.

تهران
 
 سرت سلامت تهران

تهران به عنوان شهری که سریع ترین رشد کیفی را در بین شهرهای مناسب برای زندگی دارد، از لحاظ هزینه های شهری گران قیمت محسوب می شود. میانگین درآمد در این شهر حدود یک میلیون و 500 هزار تومان اعلام شده است. میانگین هزینه اجاره هر خانوار تهرانی حدود 24 هزار تومان به ازای هر مترمربع حساب شده است. یعنی برای یک آپارتمان 70 متری حدود یک میلیون و 700 هزار تومان اجاره پرداخت می کنید.
 
قبض های خدماتی در تهران ارزان هستند و مجموعه هزینه های آب و برق و گازتان معمولا حدود ماهی 30 تا 40 هزار تومان تمام می شود. هزینه های رفت و آمد در تهران بسیار متغیر است و بستگی به این دارد که از خودرو و حمل و نقل عموی استفاده کنید. ولی با خودرو حدود 480 هزار تومان در ماه و با حمل و نقل عمومی چیزی بین 200 تا 300 هزار تومان باید پرداخت کنید. یک وعده غذایی ساده در تهران نیز تقریبا حدود 15 هزار تومان برای شما آب می خورد.
 


شهر هامبورگ آلمان

لقب «دروازه ورود به جهان» برای هامبورگ اگرچه کمی جسورانه است، اما دومین شهر بزرگ آلمان و بزرگ ترین بندر اروپا، هیچ وقت یک شهر کم ادعا نبوده است؛ هامبورگ از قرون وسطا تاکنون در تجارت جهانی نقش آفرینی کرده و هنوز هم به عنوان یک شهر ثروتمند در اروپا شهرت دارد.

هامبورگ ترکیبی از فضای یک شهر مدرن همراه با جاذبه های دریایی منحصر به فرد و مناظر فوق العاده زیبا است. برای گشت و گذار در هامبورگ همیشه زمان کم می آورید، زیرا تفریحات این شهر سبز تمامی ندارد. در هامبورگ، دو هزار و 300 پل زیبا و دیدنی وجود دارد که این رقم از مجموع پل های ونیز و آمستردام هم بیشتر است.
 
 سرت سلامت تهران

میانگین هزینه های ماهانه

درآمد: 10 میلیون و 300 هزار تومان

اجاره: 895 دلار، حدود سه میلیون و 500 هزار تومان

قبض های خدماتی: 267 دلار، حدود یک میلیون تومان

هزینه های رفت و آمد: 98 دلار، حدود 380 هزار تومان

یک وعده غذایی: 13 دلار، حدود 51 هزار تومان
 


شهر هلسینکی فنلاند

هلسینکی یکی از شهرهایی است که در سواحل خلیج فنلاند و در اواسط قرن شانزدهم ساخته شده است. امروزه پایتخت فنلاند یک منطقه شهری مدرن و زیبایی است که حدود 1.4 میلیون نفر جمعیت دارد. هلسینکی به خاطر معماری خیره کننده اش مشهور است که در ترکیب با خیابان هایی در سطح جهانی و مناظر زیبایی که در شب به وجود می آیند، دیگر حرفی برای گفتن باقی نمی گذارد.

شهری تمیز، بسیار سازمان دهی شده و البته گران، از دیدگاه اغلب گردشگران، هلسینکی به گرانی شهری همچون استکهلم نیست، اما در مقایسه با شهرهای نزدیک اروپایی گران تر محسوب می شود.
 
 سرت سلامت تهران

میانگین هزینه های ماهانه

درآمد: 2930 دلار، حدود 11 میلیون و 500 هزار تومان

اجاره: 1138 دلار، حدود چهار میلیون و 800 هزار تومان

قبض های خدماتی: 162 دلار، حدود 640 هزار تومان

هزینه های رفت و آمد: 65 دلار، حدود 250 هزار تومان

یک وعده غذایی: 14 دلار، حدود 55 هزار تومان
 


شهر آکلند نیوزیلند

آکلند نیوزیلند در سال 1350 بعد از میلاد مسیح به دلیل حاصل خیز بودن توسط قبیله مائوری ساخته شد، بعد از ورود اروپایی ها، جنگ هایی در این منطقه درگرفت و بسیاری از آثار تاریخی و سنت های فرهنگی این منطقه برای همیشه از بین رفت. امروزه آکلند با جمعیتی نزدیک به یک و نیم میلیون نفر تقریبا یک سوم جمعیت نیوزیلند را در خود جای داده است و به همین علت است که یکی از نام های آکلند ابرشهر است. شهر آکلند نیوزیلند دارای بزرگترین بندر در نیم کره جنوبی است. این شهر بالاترین سرانه قایق های بادبانی در جهان را داراست و یکی از امن ترین شهرهای جهان است.
 
 سرت سلامت تهران

میانگین هزینه های ماهانه

درآمد: 2921 دلار، حدود 11 میلیون و 500 هزار تومان

اجاره: 1252 دلار، حدود چهار میلیون و 900 هزار تومان

قبض های خدماتی: 134 دلار، حدود 520 هزار تومان

هزینه های رفت و آمد: 146 دلار، حدود 570 هزار تومان

یک وعده غذایی: 11 دلار، حدود 43 هزار تومان
 


شهر پرت استرالیا

پرت، بزرگ ترین شهر استرالیای غربی و چهارمین شهر بزرگ استرالیا، در دوازدهم ژوئن سال 1829 میلادی توسط کاپیتان جیمز استرلینگ به عنوان مرکز مستعمره رودخانه سوان تاسیس شد و رفته رفته به سمت شهری تمیز، دوستانه، قابل دسترس و زیبا توسعه یافت. پرت امروزه به میزان مهمی برای انجام انواع فعالیت های تفریحی و س احلی تبدیل شده است. این شهر در لبه اقیانوس هند قرار دارد، از این رو مرکز تجارتی و گردشی مهم و رقیب سیدنی و ملبورن محسوب می شود، با این وجود تا حدی می توان آن را دورافتاده ترین شهر بزرگ جهان نامید.
 
 سرت سلامت تهران

میانگین هزینه های ماهانه

درآمد: 3444 دلار، حدود 13 میلیون و 560 هزار تومان

اجاره: 1306 دلار، حدود پنج میلیون و 425 هزار تومان

قبض های خدماتی: 134 دلار، حدود 530 هزار تومان

هزینه های رفت و آمد: 103 دلار، حدود 400 هزار تومان

یک وعده غذایی: 15 دلار، حدود 59 هزار تومانشهر آدلاید استرالیا

این جزیره در سال 1627 توسط دریانوردان هلندی مشاهده شد اما تا دو قرن بعد مورد توجه قرار نگرفت. در سال 1834 دولت بریتانیا قانونی تصویب کرد که به موجب آن استرالیای جنوبی به عنوان ایالتی مستقل شناخته شد و کم کم ساکنان آزاد (و نه محکومین) به آنجا رفته و شهر آدلاید را پایه گذاری کردند. آدلاید مرکز ایالت استرالیای جنوبی و پنجمین شهر پرجمعیت استرالیا است. آدلاید در میان شهرهای استرالیا دارای تمیزترین و پاکیزه ترین آب و هوا بوده و میزان آلودگی در این شهر در حدود صفر است. از اواسط قرن 19 میلادی، آدلاید با نام «شهر کلیساها» شناخته می شود.
 
 سرت سلامت تهران

میانگین هزینه های ماهانه

درآمد: 2849 دلار، حدود 11 میلیون و 200 هزار تومان

اجاره: 1237 دلار، حدود چهار میلیون و 800 هزار تومان

قبض های خدماتی: 225 دلار، حدود 880 هزار تومان

هزینه های رفت و آمد: 96 دلار، حدود 380 هزار تومان

یک وعده غذایی: 13.5 دلار، حدود 53 هزار تومان
 


شهر کلگری کانادا

این شهر در جنوب غربی کشور کانادا قرار دارد و مرکز انرژی و فعالیت های نفتی در شمال قاره آمریکا محسوب می شود. شهر کالگری با جمعیتی بالغ بر یک میلیون نفر یکی از پرجمعیت ترین شهرهای کانادا و پرجمعیت ترین شهر آلبرتا است. در این شهر زبان انگلیسی زبان روزمره به شمار می آید ولی کارمندان دولتی موظف به تسلط بر زبان فرانسه نیز هستند. کالگری امکانات تفریحی متعددی را با هزینه کم در اختیار گردشگران می گذارد. گشت و گذار در پارک های متعدد و صعود از قله ها و ارتفاعات اطراف شهر از تفریحات متنوعی است که در این شره می توانید از آنها لذت ببرید.
 
 سرت سلامت تهران

میانگین هزینه های ماهانه

درآمد: 3120 دلار، حدود 12 میلیون و 300 هزار تومان

اجاره: 950 دلار، حدود سه میلیون و 700 هزار تومان

قبض های خدماتی: 144 دلار، حدود 570 هزار تومان

هزینه های رفت و آمد: 81 دلار، حدود 320 هزار تومان

یک وعده غذایی: 12 دلار، حدود 47 هزار تومان
 


شهر تورنتو کانادا

تورنتو که در ابتدا متعلق به بریتانیا بود، از سال 1793 شکل شهری به خود گرفت و در سال 1834 به عنوان شهری مستقل، تشکیل شد. این شهر که مرکز استان انتاریو به شمار می رود، پرجمعیت ترین و بزرگ ترین شهر کشور کانادا نیز محسوب می شود. این شهر چندملیتی، علاوه بر جاذبه های شهری، از مراکز مهم اقتصادی و تجاری در جهان است. تورنتو با پیشرفت چشمگیر خود در سال های اخیر، به یکی از مقاصد گردشگری و حتی مهاجرتی تبدیل شده است. نام «تورنتو» از واژه ای سرخپوستی (Tkaronto) به معنی «محلی که درختان در آب می رویند» وام گرفته شده است.
 
 سرت سلامت تهران

میانگین هزینه های ماهانه

درآمد: 2830 دلار، حدود 11 میلیون و 100 هزار تومان

اجاره: 1345 دلار، حدود سه میلیون و 530 هزار تومان

قبض های خدماتی: 103 دلار، حدود 400 هزار تومان

هزینه های رفت و آمد: 117 دلار، حدود 460 هزار تومان

یک وعده غذایی: 12 دلار، حدود 47 هزار تومان
 


شهر ونکوور کانادا

ونکوور شهری ساحلی در ایالت بریتیش کلمبیا (British Columbia) در کشور کانادا است. این شهر حدود 2.3 میلیون نفر جمعیت دارد و سومین کلان شهر بزرگ کشور و پرجمعیت ترین شهر در کانادای شرقی است. شهر ونکوور با 640 هزار نفر جمعیت، هشتمین شهر بزرگ در بین شهرهای کانادایی بوده و در سال 1886 رسما به یک شهر مستقل تبدیل شده است. بیش از 40 درصد از جمعیت ونکوور، انگلیسی تبار و 30 درصد فرانسوی هستند و عده زیادی آلمانی، ایرانی، هلندی و اوکراینی نیز در این شهر زندگی می کنند.
 
 سرت سلامت تهران

میانگین هزینه های ماهانه

درآمد: 2470 دلار، حدود 9 میلیون و 700هزار تومان

اجاره: 1443 دلار، حدود پنج میلیون و 680 هزار تومان

قبض های خدماتی: 64 دلار، حدود 250 هزار تومان

هزینه های رفت و آمد: 75 دلار، حدود 290 هزار تومان

یک وعده غذایی: 12 دلار، حدود 47 هزار تومان
 


شهر وین اتریش

وین را می توان یکی از بهترین و بزرگترین شهرهای اروپایی نامید. این شهر برای قرن ها پاتوق حاکمان هابزبورگ امپراطوری اتریشی- مجارستانی بوده است. این امپراطوری سال ها پیش از بین رفته است، اما باقی مانده های آن تاکنون به خوبی حفظ شده اند. وین شهری است پر از افتخارات هنری گذشته که به لطف میراث فرهنگی نوابغ هنری به جا مانده است. شهری پر از معماری های تاریخی که هر بیننده ای را مجذوب خود می کند. وین در اغلب طول سال آب و هوایی مطلوب دارد و مشخصا تابستان با وجود بهترین آب و هوا شلوغ ترین فصل به شمار می رود.
 
 سرت سلامت تهران

میانگین هزینه های ماهانه

درآمد: 2247 دلار، حدود هشت میلیون و 850 هزار تومان

اجاره: 939 دلار، حدود سه میلیون و 700 هزار تومان

قبض های خدماتی: 205 دلار، حدود 800 هزار تومان

هزینه های رفت و آمد: 53 دلار، حدود 200 هزار تومان

یک وعده غذایی: 11 دلار، حدود 43 هزار تومان
 


شهر ملبورن استرالیا

اگر به ملبورن سفر کنید احتمالا هیچ وقت یک فرد نیازمند را در کوچه های این شهر نخواهید دید. این طبیعی است اما بد نیست بدانید که ملبورن، قابل زیست ترین شهر برای زندگی در دنیا است! این به آن معناست که استاندارد زندگی در این شهر به اندازه ای بالاست که هیچ جای دیگری برای زندگی کردن در این کره خاکی بهتر از ملبورن نیست. پنج معیار اصلی برای انتخاب این شهر شامل ثبات، مراقبت های بهداشتی، فرهنگ، محیط زیست و تحصیلات می شود. جالب است بدانید تقریبا نصف جمعیت ملبورن در این شهر و حتی در استرالیا به دنیا نیامده اند.
 
 سرت سلامت تهران

میانگین هزینه های ماهانه

درآمد: 3393 دلار، حدود 13 میلیون و 360 هزار تومان

اجاره: 1337 دلار، حدود پنج میلیون و 260 هزار تومان

قبض های خدماتی: 160 دلار، حدود 630 هزار تومان

هزینه های رفت و آمد: 115 دلار، حدود 450 هزار تومان

یک وعده غذایی: 12دلار، حدود 47 هزار تومان
انتشار یافته: 13
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
11:34 - 1396/07/21
خوبه خودتون هم روتون نشده تهران رو تو لیست بیارید.
تو بقیه کشورها حدود نصف درآمد ماهانه برای فرد باقی میمونه در حالی که تو تهران با میانگین 1ونیم میلیون درآمد باید فقط 1و700 داد اجاره .12
Iran, Islamic Republic of
17:36 - 1396/07/21
آلودگی و گرانی مسکن و ترافیک کشنده! خدا به داد تهرانی ها برسه
Iran, Islamic Republic of
09:32 - 1396/07/22
مجموعه هزینه های آب و برق و گازتان معمولا حدود ماهی 30 تا 40 هزار تومان تمام می شود !!!!!!!!!!!!!!!
فکر کنم منظورتون خونه ای خالی ار سکنه بوده .
خخخخخخ
Iran, Islamic Republic of
09:59 - 1396/07/22
قبض حدود 30 الی 40 هزار تومان؟؟؟
زمستونا که قبض گاز زیر 100-120 تومن نیست
تابستونا هم قبض برق کمتر از 50 تومن نمیاد!
سایر قبوض هم بماند...
در ضمن اینکه جمعیت تهران به طور وحشتناکی رو به افزایشه و هر ساله تعداد زیادی از هموطنان سایر شهرها و شهرستان ها به تهران مهاجرت میکنند به گونه ای که زندگی روزمره برای تهران به سختی پیش میرود!
نمود بارز آن ترافیک های صبح گاهی و عصرگاهی معابر میباشد.
از سایر معضلات نیز میتوان به هزینه ی بالای مسکن اشاره کرد!
امیدوارم نظرم تایید بشه
Iran, Islamic Republic of
21:56 - 1396/07/22
من فقط خندیدم
هزینه های تهران انقدره
United States
10:27 - 1396/07/23
یا تایپتون مشکل داره یا منبع گزارشتون
لااقل به عقلتون مراجعه کنید جدا هزینه قبض اب و برق ۳۰_۴۰ تومنه!!!! باقی امار هاتون هم مورد دار
لطف بفرماید بگید این تهران چقدر بیکارداره خیلی ها همون درامد یک ونیم را هم ندارند یا فقط یکی از زوجین شاغله
Iran, Islamic Republic of
23:55 - 1396/07/23
واقعا این چرت و پرتارو از کجا گیر میارید و‌می نویسید
تهران ک همش شده ترافیک. دو و دم. آلودگی بعد شده رو ب پیشرفت و بهبودی
با این وضع ی جای خوب بر زندگیه؟؟؟؟
بر بزرگا ک فامیلی همه جمعن و بخور بخوره خیلی هم خوبه ....
Iran, Islamic Republic of
17:28 - 1397/03/20
داخل ایران هزینه ها سه برابر دستمزد دریافتی هست متاسفم برای تک تک ایرانیها
Iran, Islamic Republic of
22:29 - 1397/06/26
سلام علیکم مجبور نیستید تهران زندگی کنید ایران این همه شهر داره
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۲۷ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۲
واقعا متاسفم
تفکر مسئولین ما هم مثل شماست
Iran, Islamic Republic of
12:42 - 1397/08/02
رو چه حساب تبدیل قیمت ها رو با دلار مرجع انجام دادید؟
Iran, Islamic Republic of
03:11 - 1398/07/24
تهران در صورتی که از موقعیت شغلی عالی برخوردار باشید، بهترین گزینه برای زندگی و پیشرفت است.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
دکتر نائبی_1
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
ادیب_1
خرید باکس 1
شیرآلات زمانی_1
عارفی_1
سوییچ ایران_1
سوییچ ایران_3
ادیب_3
خرید باکس 3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
عارفی_3
شیرآلات زمانی_3
دکتر نائبی_3
دکتر نائبی_4
شیرآلات زمانی_4
خرید باکس 4
سوییچ ایران_4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
ادیب_4
عارفی_4
شیرآلات زمانی_2
خرید باکس 2
دکتر نائبی_2
عارفی_2
ادیب_2
سوییچ ایران_2
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
آیلین_تزریق چربی موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
شاخه نبات_ فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
دکتر عارفی - موبایل فوتر
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
انجمن پرستاری ایران_فوتر موبایل
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر موبایل
کالازم_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
اورانوس_فوترموبایل2
تنورستان_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی
قالیشویی نوین_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
تنورستان_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
شفا_فوتر
کلینیک النا_فوتر
شاخه نبات_ فوتر
انجمن پرستاری ایران_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
آیلین_فوتر کاشت ابرو
کالازم_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
اورانوس_فوتر2
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر
فنی آتل_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر