ای‌وان - Avon، هنوز فروش خانه‌ به‌ خانه را کنار نگذاشته!
۶۲۲۷۴۹
۰۱ آذر ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۱
۷۵۶۵
برند ای‌وان (Avon‌) نامی شناخته‌شده در بین تولیدکنندگان محصولات بهداشتی و آرایشی محسوب می‌شود که با داشتن ۶.۵میلیون نماینده، دومین شرکت بزرگ فروش مستقیم در جهان به شمار می‌رود، به طوری که در سال ۲۰۱۳ فروش سالیانه این شرکت به مبلغی معادل ۱۰.۵میلیارد دلار رسیده بود ...
وب سایت شنبه: برند ای‌وان (Avon‌) نامی شناخته‌شده در بین تولیدکنندگان محصولات بهداشتی و آرایشی محسوب می‌شود که با داشتن ۶.۵میلیون نماینده، دومین شرکت بزرگ فروش مستقیم در جهان به شمار می‌رود، به طوری که در سال ۲۰۱۳ فروش سالیانه این شرکت به مبلغی معادل ۱۰.۵میلیارد دلار رسیده بود ...

بنیانگذار این برند، یعنی دیوید مک‌کونل یک فروشنده سیار کتاب در نیویورک بود که تصمیم گرفت فروش عطر را جایگزین کتاب کند و شاید در آن زمان فکر نمی‌کرد که این فروش سیار و خانه به خانه عطر، روزی بتواند بازارهای جهان را به تسخیر خود در بیاورد. این کمپانی که در آغاز نام شرکت عطر کالیفرنیا را برای خود برگزیده بود، در سال ۱۹۳۲عنوان Avon را به عنوان نام تجاری اصلی خود برگزید.
 
 ای‌وان، هنوز فروش خانه‌به‌خانه را کنار نگذاشته!

موفقیت در عرصه بازاریابی بین‌المللی

از جمله راهکارهای خاصی که برند ای‌وان در زمینه فروش محصولات خود به کار گرفته است، توسعه فروش در بخش بین‌المللی است، به طوری که بسیاری از بازارهای فروش این برند در خارج از مرزهای ایالات متحده آمریکا هستند.
 
توسعه محصولات این برند در سایر کشورهای جهان، نشان‌دهنده اتخاذ روش‌های بازاریابی است که مطابق با مناطق مذکور ارائه شده‌اند، به این معنا که گروه‌های بازاریابی همکار با برند ای‌وان، مطالعه و شناخت فرهنگی و اجتماعی دیگر جوامع را در دستور کار خود قرار داده و با معرفی برند ای‌وان به عنوان یک برند قابل اعتماد در زمینه محصولات بهداشتی و آرایشی، بازارهای بین‌المللی قابل توجهی را برای این نام تجاری رقم زدند؛ به طوری که این برند در حال حاضر در بیش از ۱۰۰کشور جهان محصولات خود را به فروش می‌رساند. برزیل و چین از جمله بازارهای مهم این برند هستند. همچنین لازم به ذکر است که ۸۸درصد از درآمد ۱۰میلیاردی این شرکت در سال ۲۰۱۳ نیز از بازارهای خارجی تأمین شده بود که این ارقام نشان‌دهنده موفقیت این نام تجاری در بازاریابی بین‌المللی است.

فروش مستقیم، راهکاری ماندگار برای برند ای‌وان

شیوه فروش خانه به خانه که از بدو راه‌اندازی این برند توسط بنیانگذار آن، اجرا می‌شد، کماکان به عنوان یکی از شیوه‌های فروش این شرکت به فعالیت خود ادامه می‌دهد. این روش تبلیغاتی که با عنوان door-to-door شناخته می‌شود، یادگاری است از فروشندگان دوره‌گردی که در قرن هجدهم محصولات خود را به درب منازل برده و به فروش می‌رساندند؛ این روش که با نام فروش فرد به فرد نیز شناخته می‌شود، به عنوان یکی از راهکارهای بازاریابی برند ای‌وان، توسط برخی از کارکنان آن، به کار گرفته می‌شود؛ البته این کارکنان به درب منازل افراد نمی‌روند، بلکه این افراد بیشتر زنان و بعضا مردانی هستند که در مراکز آموزش بازاریابی و فروش این شرکت، تعلیم دیده و در فروشگاه‌های مراکز فروش رسمی برند ای‌وان، به شیوه فرد به فرد محصولات این برند را معرفی کرده و مشتریان خاص و وفاداری را برای برند مذکور به ارمغان می‌آورند.

برند ای‌وان: حامی زنان

انجام فعالیت‌های انسان‌دوستانه و راه‌اندازی بنیادهای اجتماعی و فرهنگی از جمله خصایص برجسته‌ای است که در عین حال که باعث ترویج اهداف بشردوستانه می‌شوند، نام تجاری مورد نظر را نیز در بین اذهان عمومی با مفاهیم مثبت و قابل توجهی همراه می‌کنند. ای‌وان نیز در همین راستا اقدام به راه‌اندازی بنیادی موسوم به بنیاد ای‌وان کرده که با هدف حمایت از زنان در سراسر جهان، شکل گرفته است. این بنیاد از طریق کمک‌های مالی به زنان نیازمند سراسر جهان و همچنین اعطای بورس تحصیلی و خدمات انسان‌دوستانه خود، به عنوان یکی از مراکز قابل توجه در راستای حمایت از زنان شناخته می‌شود. همانگونه که ذکر شد، اقدامانی از این دست، وجهه فرهنگی و اجتماعی شاخصی را برای یک برند ایجاد می‌کنند که در نهایت باعث توجه بیشتر مخاطبان به برند مذکور و در نهایت اعتماد و احترام آنها نسبت به آن برند خواهد شد.
 
جالب است بدانید از دیگر اقدامات بشردوستانه برند ای‌وان، برگزاری پیاده‌روی‌های جمعی بوده است که در راستای حمایت از بیماران سرطانی شکل گرفته‌اند. درآمد حاصل از این اقدامات خیریه نیز به بنیادهای
حمایت از بیماران سرطانی اهدا می‌شد. به عنوان مثال، در سال ۲۰۰۳، این مؤسسه خیریه توانست با شرکت ۱۸۰هزار نفر در این پیاده‌روی، چیزی بیش از ۴۷۰میلیون دلار را در صندوق حمایت خود ذخیره کند.

پیگیری مخاطبان در رسانه‌های اجتماعی

شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌های مجازی ابزاری کارآمد برای برندهای مختلف محسوب می‌شوند تا فعالیت‌های بازاریابی خود را آسان‌تر و در عین حال کم‌هزینه‌تر به انجام برسانند، ضمن اینکه اگر از ابزارهای مذکور به درستی استفاده کنند، نتایج قابل توجهی را نیز دریافت خواهند کرد. پیگیری بازخورد مخاطبان یکی از روش‌های کارآمد بازاریابی برای بهبود روند برندسازی است که خصوصا در رسانه‌های اجتماعی نتایج قابل توجهی را در پی خواهد داشت.
 
بر همین اساس برند ای‌وان، تنها حضور فعال در رسانه‌های مجازی را در دستور کار خود قرار نداده است، بلکه با تحلیل و بررسی بازخوردی که از سوی مخاطبان خود دریافت کرده است، به بازبینی و بهبود روش‌های بازاریابی مجازی خود می‌پردازد. به عنوان مثال، این برند در بررسی خود به این نتیجه رسیده ‌که میزان لایک‌ها و شکلک‌های قلب‌مانندی که از طرف مخاطبان خود دریافت می‌کند، در روز ولنتاین بیشتر بوده که این امر نشان‌دهنده موفقیت این برند در ارائه محصولات خود در این مناسبت خاص است.

توانمند‌سازی زنان

از جمله کمپین‌های قابل توجهی که برند ای‌وان در ادامه تولید محصولات آرایشی و بهداشتی خود راه‌اندازی کرده‌، کمپینی است موسوم به «زیبایی برای هدف». این کمپین که مخاطب اصلی آن زنان هستند، تنها به آنها به عنوان مصرف‌کنندگان محصولات ای‌وان نگاه نمی‌کند، بلکه با مشارکت‌دادن زنان در فعالیت‌های بازاریابی و فروش خود، فرصتی را در اختیار آنها قرار می‌دهد که بتوانند با کسب درآمد مناسب، جایگاه بهتری را در اجتماع پیدا کنند.
 
این کمپین که در راستای اهداف بشردوستانه بنیاد ای‌وان، راه‌اندازی شده است، یک شبکه پشتیبانی وسیع را در قبال زنان تشکیل می‌دهد که در عین حال که محصولات خود را تبلیغ می‌کند، نیروهای جدیدتری را به استخدام خود در آورده و همچنین زنان زیادی را نیز در چرخه اقتصادی خود سهیم می‌کند. در واقع یکی از راهکارهای اساسی و قابل توجهی که برند ای‌وان در زمینه تبلیغ و عرضه محصولات خود پی گرفته، استفاده بیشتر از کارکنان زن است، چراکه مخاطب بیشتر محصولات این برند زنان هستند و در نتیجه فروشندگان زن، می‌توانند ارتباطات قوی‌تری را با مشتریان برقرار کنند.

سلامت در کنار زیبایی

در کنار اهداف قابل توجهی که این شرکت در راستای توانمند‌سازی زنان دارد، یکی دیگر از راهکارهای جدید و قابل توجهی که در سال‌های اخیر در چشم‌انداز اصلی این برند قرار گرفته، بحث سلامت است، به این معنا که برند ای‌وان در زمینه تولید محصولات آرایشی و بهداشتی خود، به سلامت مصرف‌کنندگان توجه ویژه‌ای نشان داده و به مخاطبان خود، ارائه محصولاتی را که بیشترین سازگاری را با سلامت آنها داشته باشند، نوید می‌دهد.
 
از آنجایی که محصولات آرایشی ارتباط مستقیمی با پوست مصرف‌کنندگان خود دارند، ارائه تولیداتی که به میزان قابل توجهی به سلامت مخاطبان خود اهمیت دهند، مطمئنا تأثیر زیادی را در بالا رفتن روند مصرف خواهند داشت. برند ای‌وان نیز بر همین اساس، ارتقای کیفیت محصولات خود در راستای بهداشت و سلامت را در دستور کار خود قرار داده است.
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج