روایت امام جمعه شیراز از بی حجابی در مراسم زادروز کوروش
۶۲۵۳۶۶
۱۲ آبان ۱۳۹۶ - ۱۶:۵۴
۱۱۷۶۱ 
امام جمعه شیراز: روز ۷ آبان (زادروز کوروش) در سال های پیش بی حجابی مطلق بود و گناهانی بود که شرم دارد بیان آن، شعارهای هنجار شکنی بر علیه نظام بود و مسئولین در سال جاری بدون هزینه برای کسی توانستند در مقابل آن موج تبلیغات گسترده رسانه های وابسته ایستادگی کنند
پایگاه خبری انتخاب: آیت الله اسدالله ایمانی در خطبه های نماز جمعه امروز شیراز با اشاره به فرارسیدن روز مبارزه با استکبار، گفت: مبارزه با استکبار اولویت اول انبیاء و خصوصیت اصلی امام(ره) بوده است.وی ادامه داد: همه پیامبران دعوت به مبارزه با مستکبران زمان خود داشتند که این مهم را با تعابیر مختلف مطرح کردند.

اهم صحبت‌های او از این قرار است:

*هیچ پیامبری در کاخ پادشاهی به ضرر ملتش حضور نیافت و از آنها کمک نگرفت که بخواهد با حضور مستکبرین کاری را انجام دهد بلکه همواره مستضعفین در کنار آنها بودند.

* آمریکا ۲ نقشه اساسی در مقابل کشور ما دارد اول اینکه تفرقه میان مردم و حکومت ایجاد کند دقیقا همان کاری که فرعون انجام داد و سیاست دوم تشدید تحریم ها برای فشار بیشتر بر مردم ایران که همین کار را فرعون بر ملتش انجام داد و یک گروه را از بین می برد.

* روز ۱۳ آبان فرارسیده است و این روز نه تنها به دانش آموزان و دانشجویان تعلق دارد بلکه متعلق به همه مردم است.امام(ره) راه انبیا را در پیش گرفت و امروز همه می بینند که حتی با مذاکره هم نمی شود به استکبار نزدیک شد زیرا آنها فقط به دنبال دشمنی هستند.

* قرآن مجید نماز را ستون دین معرفی کرده، اصول قرآن بر نماز تکیه کرده، عترت نیز زیارت اربعین را معادل نماز قرار داده یعنی نماز ستون دین و زیارت اربعین ستون عترت است.

* عاشورا آرام آرام توسعه پیدا کرد و امروز اربعین هم همین است اربعین عامل معرفی امام حسین(ع) به دنیاست.

* روز ۷ آبان (زادروز کوروش) در سال های پیش بی حجابی مطلق بود و گناهانی بود که شرم دارد بیان آن، شعارهای هنجار شکنی بر علیه نظام بود و مسئولین در سال جاری بدون هزینه برای کسی توانستند در مقابل آن موج تبلیغات گسترده رسانه های وابسته ایستادگی کنند هرچند امروز با دشنام آنها و ادبیات گاوچرانها مواجه شدند اما برای خدا حرکت کردن اعتبار و آبرو کسب می شود.

* مسئولیت ما مقاومت در برابر استکبار است و این فرهنگ عمومی ما است و باید تحمل، بردباری، مصرف و کارهای خیر در جامعه چگونه است.
 
 
آیت‌الله سید یوسف طباطبایی‌نژاد ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهر اصفهان اظهار داشت: خودم و همه شما نمازگزاران را به تقوای الهی دعوت می‌کنم؛ وی با بیان این که تأثیر تقوا در روشنگری تأثیر طبیعی است، توضیح داد: نه این که اگر انسان کار خوب انجام دهد خدا در عوض ترک گناه راه را به او نشان دهد بلکه به این معناست که خدا راه را نشان داده و عقل را هم به عنوان راهنما قرار داده اما گاهی این عقل موانعی پیدا می‌کند که نمی‌تواند راه را روشن ببیند مثل آبی که لجن بگیرد.

اهم صحبت های او از این قرار است:

* ۱۳ آبان ماه یادآور سه خاطره بزرگ است که سختی هرکدام از آن‌ها در قلب ما هست، گفت: اولین خاطره، تبعید امام خمینی به ترکیه و سپس به نجف در پی اعتراض و سخنرانی به لایحه کاپیتولاسیون بود، اما همین تبعید با اینکه برای مردم و‌ علما سخت بود اما به رشد انقلاب کمک کرد.

*دومین خاطره ماندگار ۱۳ آبان کشتار جمعی از دانش آموزان و دانشجویان است؛ در سال ۱۳۵۷ دانش آموزان به حمایت از امام مدارس را تعطیل کرده و همراه با دانشجویان در تجمع دانشگاه تهران شعار مرگ بر شاه دادند، که تعدادی از دانش آموزان و دانشجویان در حمله مزدوران با تیرهایی که به سمت آن‌ها شلیک می‌شد مجروح و کشته شدند، حکومت وقت به خیال خودشان با این کار مردم را ترساندند اما مردم بیشتر روشن شدند، کینه به دل گرفتند و پایه انقلاب محکم‌تر شد.

* سال ۱۳۵۸ تعدادی از دانشجویان پیروی خط امام، سفارت‌خانه آمریکا در ایران را تسخیر کردند و امام خمینی این عمل آن‌ها را که سبب ترس برخی و استعفای بازرگان شده بود، انقلاب دوم نامید.

* باید همه سعی کنیم در این روز شرکت و اعلام کنیم که ملت ایران از تحریم‌ها، مخالفت‌های امریکا با کشورهای اسلامی و دست و پازدن های این انسان‌های پلید کوچک کوچک‌ترین ترسی به دل نمی‌دهد و در برابر استکبار جهانی خواهد ایستاد.

خطیب نمازجمعه قم: نظم مراسم اربعین درون‌زا است

آیت‌الله اعرافی،امام جمعه قم، ظهر امروز در خطبه‌های نمازجمعه این هفته مصلی قدس، گفت: اربعین غریبانه سالار شهیدان از روزی که جابر بر سر قبر فرزند رسول خدا نشست و اشک ریخت شروع می‌شود اما حقانیت اربعین آن جایی نمایان می‌شود که ۲۰ میلیون عاشق به زیارت امام شهیدان می‌روند.

اهم صحبت های او از این قرار است:

* اربعین حسینی پدیده‌ای است که بالای ۲۰ میلیون و از بیش از ۱۰۰ کشور عالم انسان‌های دلباخته و شیدا در این راهپیمایی عظیم شرکت می‌کنند،نظم این مراسم درون‌زا است و این مراسم تاریخی قرن‌ها ادامه داشته و عشق و ایثار در قلب‌های این راهپیمایان موج می‌زند.

* راهپیمایی روز ۱۳ آبان در سراسر ایران و قم باید با باشکوه بیشتر و فریادی رساتر از گذشته باشد چراکه آمریکا به دنبال تهی کردن عزم و اراده مسئولان و مردم است.

* برخی به دنبال ترویج فکر صلح با دشمن هستند ، فشار اقتصادی، فشار بر جبهه مقاومت، فشار بر تجزیه کردستان عراق، تقویت جبهه مزدوران در منطقه، همراه ساختن جبهه اروپایی و تحریم‌های جدید به بهانه‌های جدید از نمونه کارهای جدید آمریکا است.

* کسی که در کار خیر سهیم شود و در امر ازدواج وساطت کند در کار خیر سهیم است و این آیه اشاره به‌واسطه گری در کار خیر دارد.

* روزی که هیچ سایه‌ای در آفتاب روز قیام نیست چند گروه در زیر سایه الطاف الهی قرار می‌گیرند و نخستین گروه کسانی هستند که شرایط ازدواج جوانی را فراهم می‌کنند، است.

مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج