سازمان ملل،مجوز کشتی‌های عازم یمن را معلق کرد
۶۲۷۳۰۵
۱۶ آبان ۱۳۹۶ - ۰۲:۲۷
۴۳۸۰ 
سازمان ملل مجوزها برای کشتی‌های عازم یمن را معلق کرده و از تمامی کشتی‌هایی که در بنادر دریای سرخ در این کشور پهلو می‌گیرند خواسته فوراً منطقه را ترک کنند.
خبرگزاری فارس: یک نهاد سازمان ملل تمامی مجوزها برای کشتی های عازم یمن را به حالت تعلیق درآورده و از تمامی کشتی‌هایی که در بنادر یمن در دریای سرخ پهلو می‌گیرند خواسته فوراً منطقه را ترک کنند.

«مکانیسم راستی‌آزمایی و بازرسی» سازمان ملل در جیبوتی در ایمیلی که به رویت آسوشیتدپرس رسیده این موضوع را اعلام کرده است. در بیانیه این سازمان آمده است مجوزها «موقتاً، تا اطلاع ثانوی معلق می‌شوند.»

پیش از این ائتلاف سعودی متجاوز به یمن اعلام کرد تمامی مرزهای هوایی، دریایی و زمینی یمن را موقتاً بسته است.

این ائتلاف مدعی شده است ایران موشک‌های بالستیک به انصارالله برای هدف قرار دادن عربستان می‌دهد و ریاض حق پاسخ به تهران را در زمان مناسب و به شکل مناسب برای خود محفوظ می‌داند.

در ادامه بیانیه این ائتلاف ادعا شده تسلیح انصارالله توسط ایران ، دشمنی آشکار است که کشورهای همسایه و امنیت و صلح بین‌المللی در منطقه و جهان را هدف قرار گرفته و نقض آشکار قطعنامه‌های شورای امنیت به شمار می‌رود.

نیروهای ارتش یمن و انصارالله روز یکشنبه یک فروند موشک «زلزال2» را به سمت مواضع شبه نظامیان وابسته به ائتلاف سعودی در منطقه «الخضرا» در منطقه نجران شلیک کردند.

علاوه بر این، یگان موشکی ارتش یمن و انصارالله شب یکشنبه نیز یک فروند موشک بالستیک «برکان 2 اچ» را به سمت فرودگاه «ملک خالد» واقع در شمال شرقی ریاض شلیک کرد.

ارتش یمن اعلام کرد این موشک که به سمت فرودگاه «ملک خالد» شلیک شده بود، دقیقا به هدف مورد نظر اصابت کرد.

 ائتلاف ضد یمنی عربستان سعودی بعد از گذشت 24 ساعت از حمله موشکی نیروهای یمنی به فرودگاه بین‌المللی ملک خالد، برای دومین بار به این حمله واکنش نشان داد. سخنگوی این ائتلاف مدعی شد که ایران هم در انتقال فناوری موشک‌های بالستیکی و هم ساخت آن‌ها به انصارالله در یمن دست دارد.
برچسب ها:
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج