استارتاپ های پُرهزینه، کسب‌ و کارهای نوپای موفق
۶۲۸۱۳۵
۲۳ آبان ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۱
۹۷۸۵ 
استارت‌آپ‌ها در سال جاری طوفان بزرگی در صنعت فناوری به‌پا کرده‌اند. استارت‌آپ‌ها در حوزه‌های مختلف کاری به موفقیت‌های قابل توجهی دست یافته‌ و تحولات چشمگیری ایجاد کرده‌اند.
روزنامه آسمان آبی: استارت‌آپ‌ها در سال جاری طوفان بزرگی در صنعت فناوری به‌پا کرده‌اند. استارت‌آپ‌ها در حوزه‌های مختلف کاری به موفقیت‌های قابل توجهی دست یافته‌ و تحولات چشمگیری ایجاد کرده‌اند.
 
 استارت‌آپ‌های پرهزینه
 
Viptela، راهی بهتر برای مدیریت شبکه‌ها
 
میزان سرمایه‌گذاری: 108.5 میلیون دلار: Viptela نام استارت‌آپی است که از سوی شرکت Eschenbach آلمان طراحی شده و با سرمایه‌ ۱۰۸ میلیون دلار، تلاش می‌کند به‌عنوان نرم‌افزاری در سیستم ابری (Cloud)، به شرکت‌ها برای مدیریت بهتر شبکه‌های رایانه‌ای و ارتقای امنیت کمک کند. 10 درصد کل هزینه‌ شرکت‌ها در زمینه‌ تله‌کام، در بخش امنیت شبکه‌ها و لوازم این عرصه سرمایه‌گذاری می‌شود.

World View ، ارسال بالون‌ها به استراتوسفر

میزان سرمایه‌گذاری: 15.25 میلیون دلار: استارت‌آپ World View بالون‌هایی به جو کره‌ زمین ارسال می‌کند که تصاویر مختلفی دریافت کنند. عکاسی فضایی (Space Photography) تا گردشگری فضایی (Space Tourism) از جمله برنامه‌های آینده‌ این مجموعه‌ جذاب عرصه هوافضاست. هزینه‌ راه‌اندازی این سیستم، چیزی حدود ۱۵ میلیون دلار برآورد شده است.

Sisense ، تجزیه‌و حلیل ابرداده‌ها برای تاجران
 
میزان سرمایه‌گذاری: 94 میلیون دلار: Sisense با سرمایه‌ ۹۴میلیون دلار و با مدیریت امیر اراد راه‌اندازی شده است. آنالیز اطلاعات بزرگ غیر‌فنی که از منابع مختلف به‌دست می‌آید، از سوی شرکت سایسنس مدیریت شده و خروجی‌های تحلیل اطلاعاتش را در اختیار مشتریانی در ۵۰ شرکت دنیا ازجمله تارگت و سامسونگ قرار می‌دهد. سایسنس در حال ایجاد انقلابی در بازار تحلیل کسب‌و‌کارهاست.

Prospera، به‌کار‌گیری هوش مصنوعی در کشاورزی
 
میزان سرمایه‌گذاری: 7 میلیون دلار: تکنولوژی‌های یادگیری عمیق (Deep-Learning) به‌سرعت در حال ایجاد تغییر و تحول در صنایع مختلف هستند. شرکت هفت میلیون دلاری Prospera هم قصد دارد از این تکنولوژی در صنعت کشاورزی بهره ببرد و با کمک هوش مصنوعی، بازده و بهره‌وری زمین‌‌های کشاورزی را افزایش دهد. تیم Prospera از تعدادی متخصص کامپیوتر، فیزیکدان و متخصصان امور کشاورزی تشکیل شده تا همه جوانب کار به‌درستی پیش برود.

Rubrik، راهی بهتر برای حمایت از داده‌های شرکتی

میزان سرمایه‌گذاری: 112 میلیون دلار: Rubrik به شرکت‌ها در زمینه‌ بک‌آپ گرفتن، آرشیو و محافظت از داده‌ها و اطلاعات‌شان کمک می‌کند. برای راه‌اندازی این شرکت حدود ۱۱۲ میلیون دلار سرمایه‌گذاری شده و از سوی مؤسسان سیستم GOOGLE FILE SYSTEM تأسیس شده است. سیستم Rubrik می‌تواند اطلاعات را چه از سیستم‌های ابری و چه از سیستم‌های محلی دریافت کرده و آن‌ها را مدیریت کند.

Security scorecard ، اطمینان از امنیت داده‌ها

میزان سرمایه‌گذاری: 7/34 میلیون دلار: این شرکت در زمینه‌ خدمات امنیت اطلاعات و مدیریت نرم‌افزار‌ها و سخت‌افزارهایی که با مشتریان سر و کار دارد. خدمات آن برای سازمان‌ها و مؤسسات علاقه‌مند به امنیت‌داده مفید خواهد بود. ارزش شرکت ۳۴ میلیون دلار است و از سوی کریم فاریس راه‌اندازی شده است.

Align Commerce تسهیل پرداخت‌های بین‌المللی

میزان سرمایه‌گذاری: 20 میلیون دلار: این شرکت امکان دریافت و ارسال پرداخت‌های بین‌المللی به واحد پول محلی را برای مراکز تجاری و بنگاه‌های اقتصادی مختلف ایجاد کرده است. این استارت‌آپ مشهور دنیای پرداخت مجازی با سرمایه ۲۰ میلیون دلار تأسیس شده است. کریم فاریس، سرمایه‌گذار این شرکت معتقد است که سیستم جامع انتقال پولی که Align ایجاد کرده، بسیار کارآمدتر و به‌صرفه‌تر از سیستم‌های انتقال سنتی است.
برچسب ها:
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج