علم الهدی: تلقین‌های شیطانی می‌گویند مردم از انقلاب خسته شده‌اند
۶۲۸۸۹۵
۱۹ آبان ۱۳۹۶ - ۱۵:۵۳
۹۱۸۶ 
امام جمعه مشهد گفت: برخی عنوان می‌کنند مردم از انقلاب خسته شده‌اند؛ اینها تلقین‌های جریان‌های شیطانی است که به دنبال تضعیف روحیه این جریان است.
خبرآنلاین: آیت‌الله سیداحمد علم‌الهدی ظهر امروز در خطبه‌های نمازجمعه مشهد در جوار بارگاه منور رضوی و در جمع زائران و مجاوران اظهار داشت: در روزهای گذشته شاهد پیاده‌روی عظیم اربعین بودیم اما رسانه‌ها به طرز شایسته‌ای این پیاده‌روی را انعکاس ندادند.

خطیب جمعه مشهد مقدس با اشاره به اینکه کاروان پیاده‌روی از مشهد تا کربلا دارای عظمت زیادی بود، افزود: این کاروان با عظمت مسیر بیش از 2 هزار کیلومتری را طی کرده بود اما رسانه‌های داخلی و استانی به آن توجه چندانی نکردند و از این بابت از رسانه‌ها گلایه‌مند هستم. 75 روز این کاروان پیاده‌روی را انجام داد و بسیار حرکت باشکوهی رقم خورد و باید رسانه‌ها آن را به طرز شایسته‌ای مورد پوشش قرار می‌دادند.

اهم صحبت های او از این قرار است:

*در این میان عده‌ای نیز حضور دارند که همواره منفی بافی کرده و راهپیمایی را زیر سوال می‌برند و می‌گویند مگر این پیاده‌روی چه ثوابی دارد؟ از امام صادق(ع) نقل شده که هر کسی یک قدم در راه زیارت امام حسین(ع) بردارد مانند شهیدی است که در میدان نبرد و با بدن تا آغشته به خون روی زمین افتاده است.

* باید پیاده‌روی اربعین را انتخاب کرد تا قدم‌های بیشتری در راه امام حسین(ع) برداشته شود.

*در سال‌های اخیر پیاده‌روی اربعین موجی جهانی ایجاد کرده است و شاهد هستیم که این مسئله ابعاد وسیعی به خود گرفته است حال آن که در سال‌های قبل از آن شاهد بودیم که زائران در کنار جاده حرکت می‌کردند.

علم الهدی با اشاره به اینکه عظمت این پیاده‌روی به حدی است که نظر پژوهشگران غربی را نیز به خود جلب کرده است ادامه داد: پژوهشگری که مسلمان نیز نیست این پیاده‌روی را زمینه‌ساز یک تحول جهانی ارزیابی می‌کند و آن را سرچشمه اتفاقاتی جدید قلمداد می‌کند.

*{با اشاره به فرموده مقام معظم رهبری} این راهپیمایی منت خداوند متعال بر ما است و مدیریت این قضیه با نایبی است که تمام اینها را به یکدیگر پیوند داده است و این قضیه و این موج را تبلیغات صدا و سیما و رسانه‌ها اوج نمی‌گیرد و تمام این مسائل به خاطر آن سرانگشت تدبیری است که این قضایا را مدیریت می‌کند.

*برخی این حرکت را نمی‌بینند و عنوان می‌کنند مردم از انقلاب خسته شده‌اند؛  وقتی این جمعیت دو میلیون نفری از ایران به سمت راهپیمایی اربعین حرکت می‌کنند می‌توان گفت مردم از انقلاب خسته شده‌اند و یا انگیزه انقلابی خود را از دست داده‌اند؟ اینها تلقین‌های جریان‌های شیطانی است که به دنبال تضعیف روحیه این جریان است.
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج