تاکید دوترته بر خرید تسلیحات از روسیه
۶۲۸۹۷۸
۱۹ آبان ۱۳۹۶ - ۲۰:۴۵
۴۶۶۹ 
دوترته رئیس جمهور فیلیپین امروز جمعه در سخنانی از کمک به موقع روسیه در شکست تروریست های داعش در جنوب این کشور تشکر کرده و تمایل خود را برای خرید تسلیحات روسی ابراز داشته است.
خبرگزاری تسنیم: به نقل از رویترز، رودریگو دوترته رئیس جمهور فیلیپین امروز جمعه در سخنانی از کمک به موقع روسیه در شکست تروریست های داعش در جنوب این کشور تشکر کرده و تمایل خود را برای خرید تسلیحات روسی ابراز داشته است.

دوترته ماه گذشته آزادسازی شهر مراوی از دست تروریست های داعش را پس از 154 روز درگیری اعلام کرد. در این درگیری خونین بیش از 1100 نفر از جمله 165 سرباز ارتش فیلیپین کشته شدند. حدود 400 هزار نفر در این درگیری ها بی خانمان شدند.

دوترته در دیدار با ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه در حاشیه اجلاس اپک در ویتنام تاکید کرد: می خواهم یک ارتش قوی بسازم و این دلیل برای شما بسیار مهم خواهد بود تا بدانید ما این بار قصد خرید تسلیحات نظامی از روسیه را داریم.

فیلیپین قصد دارد بیش از 20 هزار قبضه تفنگ از آمریکا خریداری کند ولی برخی سناتورها نگرانی خود را نسبت به وضعیت خقوق بشر و افزایش کشتارها در فیلیپین اعلام کرده و مانع از فروش این تسلیحات شده اند.

ولی چین و روسیه که روابط خود را طی ماه های اخیر با مانیل گسترش داده اند؛ حدود 11 هزار قبضه تفنگ و کامیون های نظامی به عنوان کمک در اختیار این کشور قرار دادند.

روسیه و فیلیپین در جریان نخستین سفر وزیر دفاع روسیه به مانیل طی ماه گذشته قرارداد نظامی را امضا کردند. فیلیپین برای نوسازی ارتش 2.44 میلیارد دلار بودجه اختصاص داده است. این برنامه قرار است طی سال های 2018 تا 2022 میلادی اجرا شود.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج