طنین صدای «همایون شجریان» در پاریس
۶۴۶۷۶۲
۲۵ آذر ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۲
۳۷۱۳ 
زمان‌بندی بخش‌های نمایشگاهی، مسابقه و موسیقی نخستین جشنواره هنری پارسی‌زبانان اروپا که ژانویه ۲۰۱۸ برگزار می‌شود، اعلام شد.
افکارنیوز: این رویداد هنری سیزدهم ژانویه و همزمان با اجرای دو روزه گروه سیمرغ به خوانندگی همایون شجریان افتتاح می‌شود؛ این در حالی است که بخش تجسمی کار خود را از هشتم آغاز می‌کند. بر این اساس بخش نمایشگاهی عکس و کاریکاتور از هشتم تا پانزدهم ژانویه در معرض دید عموم قرار می‌گیرد. علاقمندان در این بخش با آثار هنری هنرمندان برجسته کاریکاتوریست و عکاس کشورهای ایران، تاجیکستان و افغانستان آشنا می‌شوند.
 
طنین صدای «همایون شجریان» در پاریس 

نمایشگاه صد اثر برتر عکس و کاریکاتور نیز یکی دیگر از نمایشگاه‌هایی است که در همین مدت روی دیوار می‌رود. همچنین در این حوزه کارگاه عکس و کاریکاتور با حضور هنرمندان برجسته این رشته‌های تجسمی برگزار خواهد شد. علاقه مندان برای حضور در این کارگاه می‌توانند با مراجعه به سایت این جشنواره، در این کارگاه که نهم و دهم ژانویه برگزار خواهد شد، شرکت کنند.

مسابقه موضوعی عکس پاریس یکی دیگر از بخش‌های پرطرفدار این جشنواره است. علاقه مندان از نهم تا دوازدهم ژانویه فرصت دارند با عکاسی از شهر پاریس و ارسال آثارشان به جشنواره در این مسابقه شرکت کنند. نمایشگاه مینیاتور یکی دیگر از نمایشگاه‌های برجسته این جشنواره است که بنا بر اعلام انجمن هنری پرشیانا بخشی از درآمد حاصل از فروش این آثار هنری به زلزله‌زدگان کرمانشاه و پناهندگان اروپا اختصاص می‌یابد.

فارسی زبانان تاجیکستان که در این جشنواره حضور پررنگی دارند، پانزدهم ژانویه هم شاهد کنسرت "دولتمند خالف" هنرمند برجسته تاجیکستان خواهند بود. علاقه‌مندان به موسیقی این کشور می‌توانند با حضور در این کنسرت از موسیقی سنتی تاجیکستان لذت ببرند.

نخستین جشنواره هنری پارسی زبانان اروپا ژانویه ٢٠١٨ در دو بخش هنرهای تجسمی و موسیقی از سیزدهم تا بیستم ژانویه در پاریس برگزار می شود.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج