پاپ: این تصویر را همه جا پخش کنید
۶۵۴۹۷۳
۱۱ دی ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۱
۱۳۳۸۰
رهبر کاتولیک‌های جهان دستور داد کارت‌هایی که تصویر دردناک و دلخراش یکی از قربانیان بمباران اتمی ناگازاکی را به تصویر می‌کشد تحت عنوان "ثمره جنگ" چاپ و توزیع شوند.
وبسایت ایسنا: رهبر کاتولیک‌های جهان دستور داد کارت‌هایی که تصویر دردناک و دلخراش یکی از قربانیان بمباران اتمی ناگازاکی را به تصویر می‌کشد تحت عنوان "ثمره جنگ" چاپ و توزیع شوند.

به نوشته روزنامه دیلی میل، این تصویر دلخراش و ناراحت کننده پسری را نشان می‌دهد که در صف مرده سوز خانه ایستاده و برادر فوت شده خود را بر روی شانه‌هایش حمل می‌کند.

این تصویر توسط جو او دونل، عکاس تفنگداران دریایی آمریکا پس از بمباران اتمی ناگازاکی در پایان جنگ جهانی دوم ثبت شده است.

پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک‌های جهان دستور داد که این کارت‌ها تحت عنوان "ثمره جنگ" به همراه امضای وی منتشر و توزیع شود.

در عنوان منتشر شده زیر این کارت آمده است: غم و ناراحتی این پسر جوان تنها از چهره و حالتش که لبان خود را گاز می‌گیرد و خون از لب‌هایش جاری است، مشخص می‌شود.
 
پاپ: این تصویر را همه جا پخش کنید
 
پس از بمباران اتمی هیروشیما و ناگازاکی در سال ۱۹۴۵، تسلیم شدن متعاقب ژاپن به جنگ جهانی دوم پایان داد.

پاپ فرانسیس پیشتر ضمن محکوم کردن تسلیحات اتمی بر توجه به رنج و ناراحتی کودکان در مناطق جنگی تاکید کرده بود.

حملات اتمی آمریکا علیه ناگازاکی در تاریخ ۹ اوت سال ۱۹۴۵ سه روز پس از حمله مشابهش در هیروشیما صورت گرفت.

این حملات منجر به مرگ حدود ۱۲۰ هزار تن شد و ژاپن شش روز بعد تسلیم شد.
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 3
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
13:39 - 1396/10/11
حالا همین آمریکا حتی برای توان موشکی کشورهای دیگه تکلیف تعیین میکنه, همه هدفش تضعیف کسانی هست که ممکنه در مقابلش بایستن. وقتش نیست بیدار بشیم؟ پاپ اشاره هوشمندانه ای به جنگ افروزی آمریکا کرده
Iran, Islamic Republic of
13:59 - 1396/10/11
خدای مهربان و یکتای بی همتا محافظ جان همه کودکان و زنان و مردان بی گناه در جهان باشه و به لطف و رحمت بی پایانش همه مارو ببخشه و رحم کنه به هممون
Iran, Islamic Republic of
14:19 - 1396/10/11
بدون شک حمله اتمی یا هر نوع کشتار دیگری محکوم و نفرت انگیز است . اما فقط نگاهی کوچک به تاریخ جنگ جهانی دوم و خصوصا یک سال آخر آن بیندازید تا دلیل اصلی حمله اتمی رو بدایند ." در جریان حمله ژاپن به چین ، ژاپنی‌ها در حدودا ده میلیون چینی را مستقیم یا غیر مستقیم کشتند. صدها هزار نفر از این چینی‌ها زنده به گور شدند. ده‌ها هزار سرباز هندی هم توسط ژاپنی ها با بی رحمی سلاخی شدند .
ژاپنی ها اسیران جنگی را بدون بیهوشی جراحی میکردند (ژاپنی‌ها روی ۲۷۰۰ اسیر جنگی، از جمله ۱۷ خلبان اسیر آمریکایی عمل جراحی بدون بیهوشی انجام داده‌اند)
ژاپنی‌ها از روش راهپیمایی مرگ هم استفاده میکردند که در آن اسیران را اینقدر پیاده راه می‌بردند تا بیش از ۹۰ درصد آنها می‌مردند. در بین ده درصدی که زنده می‌ماندند هم تعدادی کشته می‌شدند. یکی دیگر از جنایات جنگی ژاپنی‌ها مسابقه قطع سر صد اسیر بود. روزنامه‌های ژاپنی با آب و تاب گزارش‌هایی را پخش می‌کردند که در آن یکی از افسران ژاپنی، مثلاً در فیلیپین، موفق شده بود رکورد قطع کردن سر صد اسیر را چند صدم ثانیه بهبود ببخشد. در واقع آمریکا برای پایان جنگ فرسایشی با ژاپن و خاتمه دادن به جنایات ژاپن چاره ای جز جنایت کوچکتر و یکباره اتمی نداشت
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج