آذربایجانی: «جشن دلتنگی» کپی نیست
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
کلینیک فرشته_موبایلf
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ریزخور_1
سفیر بار ساقدوش_1
کلاسینو_1
لاله زار مال_1
اپیلاسیون نانا 1
ریزخور_3
کلاسینو_3
لاله زار مال_3
اپیلاسیون نانا 3
سفیر بار ساقدوش_3
لاله زار مال_4
سفیر بار ساقدوش_4
اپیلاسیون نانا 4
ریزخور_4
کلاسینو_4
کلاسینو_2
اپیلاسیون نانا 2
ریزخور_2
لاله زار مال_2
سفیر بار ساقدوش_2
مجتمع فنی تهران_F
کلینیک فرشته_f
۶۶۶۳۲۱
۰۳ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۶
۵۸۷۴
پوریا آذربایجانی کارگردان سینما گفت: «فیلم «جشن دلتنگی» فقط فیلم من است و من کارگردان آن هستم. یعنی این فیلم هیچ ربط و شباهتی به فیلم‌های دیگر ندارد.
سینماسینما: پوریا آذربایجانی کارگردان سینما گفت: «فیلم «جشن دلتنگی» فقط فیلم من است و من کارگردان آن هستم. یعنی این فیلم هیچ ربط و شباهتی به فیلم های دیگر ندارد. این فیلمی از آمریکای جنوبی یا نسخه ای از فیلم اصغر فرهادی نیست بلکه متعلق به کارگردان اثر است. دلیل آن هم این است که قصه خودش را دارد و کپی هیچ فیلم دیگری نیست.»
 
آذربایجانی: «جشن دلتنگی» شبیه آثار فرهادی نیست 

پوریا آذربایجانی بعد از ساخت فیلم «اروند» به سراغ تولید فیلم جدیدش با نام «جشن دلتنگی» رفت. این دو فیلم از لحاظ ژانر و قصه تفاوت‌های زیادی دارند. «جشن دلتنگی» یک فیلم شهری اجتماعی است که در لوکیشن های گوناگون فیلمبرداری شده است. بازیگران این فیلم عبارتند از: بابک حمیدیان، محسن کیایی، بهنام تشکر، مینا ساداتی، پانته آ پناهی ها و ساغر قناعت که در «جشن دلتنگی» نقش‌آفرینی می‌کنند.

آذربایجانی درباره حضور این فیلم در بخش مسابقه سی و ششمین جشنواره ملی فیلم فجر گفت: «فیلم «جشن دلتنگی» یک فیلم کاملا اجتماعی است. این فیلم تفاوت زیادی از لحاظ داستان و ژانر با فیلم «اروند» دارد و از لحاظ پروداکشن نسبت به «اروند» سبک‌تر است. فیلمی شهری قلمداد می شود. البته نسبت به فیلم های اجتماعی تولید سختی داشت و می توانم بگویم که فیلم سختی است. ما ۴ روایت متفاوت داریم. مجبور شدیم که شخصیت های مختلف فیلم را در جاهای گوناگون دنبال کنیم و از آنها بازی بگیریم. فیلم از لحاظ لوکیشن محدود نیست. پروسه تولید ما سخت بود اما تهیه کننده باعث شد که کارها به خوبی پیش برود و نکته مهمتر اینکه این فیلم از جایی کمک نگرفته است و کاملا بخش خصوصی حامی «جشن دلتنگی» بوده. حوزه هنری یا ارگان های دیگر هم در این زمینه نقشی نداشتند و کمکی نکردند. تهیه کننده با بودجه شخصی این فیلم را تهیه کرد.»

او ادامه داد: «موضوع اصلی و روایت ما در این فیلم تنهایی است. اما روایت های متفاوتی داریم که این موضوعات به واسطه «اینستاگرام» به هم وصل می شوند. ما با چهار قصه طرف هستیم که فضای مجازی باعث پیوند آنها می شود. البته فضای مجازی نقش اصلی این فیلم را بازی نمی کند. بلکه ما روی بحران تنهایی افراد تمرکز کردیم.»

آذربایجانی درباره انتخاب بایگران این فیلم گفت: «ما در قصه زوجی را داریم به نام لاله و کاوه که رابطه ویژه ای با هم دارند که البته تغییراتی نیز این میان به وجود می آید. به دلیل ارتباط گرمی که بین این زوج وجود دارد ترجیح دادم که به دنبال بازیگرانی بروم که به غیر از فضای حرفه ای و سینما یک مراودات شخصی و عمیق تری هم داشته باشند که به مینا ساداتی و بابک حمیدیان رسیدم. زن و شوهر بودن این زوج باعث شد که این رابطه باور پذیرتر باشد. زیرا قسمت هایی از فیلم هست که این دو دست هم را می گیرند و با هم ارتباط برقرار می کنند. به زوجهای دیگری هم فکر کرده بودم اما به بابک حمیدیان و مینا ساداتی رسیدم.»

کارگردان فیلم «جشن دلتنگی» درباره انتخاب فیلم در بخش مسابقه و هیات انتخاب گفت: «اصولا در مسیر هیچ جشنواره‌ای گام بر نمی‌دارم. جشنواره فجر هم مسیر واضحی ندارد. دلیل اصلی من برای ساخت فیلم احساس و توجه به دغدغه‌های درونی خودم است. یعنی اگر فکر کنم که باید بسازم این کار را انجام می دهم و برایم مهم نیست که دیگر چه اتفاقی رخ می دهد. درباره فجر هم باید بگویم که ما فیلم را ساختیم و تحویل دادیم آنها هم پسندیدند.»

آذربایجانی درباره جذابیت های سیمرغ بلورین فجر گفت: «فیلم «جشن دلتنگی» فقط فیلم من است و من کارگردان آن هستم. یعنی این فیلم هیچ ربط و شباهتی به فیلم های دیگر ندارد. این فیلمی از آمریکای جنوبی یا نسخه ای از فیلم اصغر فرهادی نیست بلکه متعلق به کارگردان اثر است. دلیل آن هم این است که قصه خودش را دارد و کپی هیچ فیلم دیگری نیست. تلاش ما این بود که در این فیلم چیزی دیده نشود. یعنی تاثیری از کارگردان و یا عناصر دیگر وجود نداشته باشد. فکر می کنم نقطه قوت فیلم فیلمنامه آن باشد نمی‌توانم بگویم که ما در چه حوزه‌هایی کاندید می شویم.امیدوارم اتفاقات خوبی برای فیلم ما به وجود بیاید. االبته جشنواره فجر به هیچ عنوان قابل پیش بینی نیست.»

او در انتها درباره جشنواره فیلم مقاومت گفت: «اینکه می‌گویند هیچ جشنواره ای قابل پیش بینی نیست کاملا درست است. فیلم «اروند» در جشنواره بین الملل سیمرغ گرفته است. اما در جشنواره مقاومت که ژآنر اصلی آن جنگ است. هیچ اتفاقی برای فیلم نیفتاده است. ما در هیچ رشته ای کاندید نشدیم. دلیل آن هم این است که ما غیر خودی هستیم. بسیاری بودند که حمایت نکردند و توجهی نداشتند. اما تهیه کننده «جشن دلتنگی» تا روز آخر کنار فیلم ایستاد. همسرم هم در این فیلم نقش بسزایی داشت.»

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
دکتر نائبی_1
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
ادیب_1
عارفی_1
خرید باکس 1
شیرآلات زمانی_1
سوییچ ایران_1
خرید باکس 3
دکتر نائبی_3
ادیب_3
سوییچ ایران_3
عارفی_3
شیرآلات زمانی_3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
سوییچ ایران_4
شیرآلات زمانی_4
خرید باکس 4
دکتر نائبی_4
عارفی_4
ادیب_4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
ادیب_2
خرید باکس 2
دکتر نائبی_2
سوییچ ایران_2
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
شیرآلات زمانی_2
عارفی_2
شاخه نبات_ فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر موبایل
تنورستان_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
اورانوس_فوترموبایل2
کلینیک النا_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
آیلین_تزریق چربی موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
شفا_فوترموبایل
انجمن پرستاری ایران_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
کالازم_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر
اورانوس_فوتر2
کالازم_فوتر
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر
شاخه نبات_ فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
کلینیک النا_فوتر
فنی آتل_فوتر
تنورستان_فوتر
شفا_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
رستوران باغ بهشت _فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
قالیشویی ادیب_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
انجمن پرستاری ایران_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
آیلین_تزریق چربی
قالیشویی نوین_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو