سد سومبار دچار هیچ گونه نقص فنی نشده
۶۶۹۰۶۳
۰۸ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۹:۵۷
۵۳۹۱ 
معاون طرح و توسعه شرکت آب منطقه ای خراسان شمالی تاکید کرد: سد سومبار دچار هیچ گونه نقص فنی و یا مشکلی نشده است.
خبرگزاری ایسنا: معاون طرح و توسعه شرکت آب منطقه ای خراسان شمالی تاکید کرد: سد سومبار دچار هیچ گونه نقص فنی و یا مشکلی نشده است.

مرتضوی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، در پاسخ به این سوال که بنا به گفته برخی از افراد محلی ساکن در منطقه، سد سومبار دچار نقص فنی شده و شرکت آب منطقه ای استان در حال تخلیه آب سد هستند، گفت: هیچ مشکلی در این سد به وجود نیامده است و تخلیه آب مخزن سد در راستای عملیات تکمیلی است.

وی افزود: در حال حاضر کار بر روی سازه برج سد در حال انجام است تا عمر مفید سد افزایش یابد.

مرتضوی ادامه داد: با پایان این اقدام، عملیات تکمیلی سد تمام می شود و سد تحویل بهره بردار داده خواهد شد.

به گفته وی با پایان این عملیات عمر مفید سد سومبار به 50 سال خواهد رسید.

این مقام مسئول اظهار کرد: در حال حاضر آب کاسه سد تا مقداری که بتوان عملیات مورد نظر را بر روی آن انجام داد، در حال تخلیه است.

وی ظرفیت ذخیره آب در سد سومبار را 14 میلیون متر مکعب بیان کرد.

گفتنی است، محمد رضا صالحی استاندار خراسان شمالی روز گذشته در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران در خصوص این موضوع گفت: با توجه به مشکل فیزیکی بوجود آمده در سازه سد سومبار، در حال حاضر مشکل ایجاد شده در دست بررسی است و کاسه سد باید خالی شود.

وی اظهار کرد: در سازه سد سومبار مشکل فیزیکی بوجود آمده است که بررسی ها درباره اینکه  علت بروز این مشکل سازه ای که آیا بر اثر زلزله 5.7 ریشتری اردیبهشت ماه امسال در خراسان شمالی آمده و یا اینکه به علت کم کاری پیمانکار بوده است در حال انجام است.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج