نجفی: آیت‌الله هاشمی، ستون مستحکم انقلاب بود
۶۸۹۸۶۷
۲۱ اسفند ۱۳۹۶ - ۲۳:۴۸
۵۶۶۵ 
شهردار تهران در آئین رونمایی از تندیس مرحوم حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی گفت: آیت الله هاشمی تا آخرین لحظه ستون مستحکم انقلاب بود.

پایگاه خبری انتخاب: نجفی: آیت الله هاشمی تا آخرین لحظه ستون مستحکم انقلاب بودشهردار تهران در آئین رونمایی از تندیس مرحوم حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی گفت:

ایشان با این تندیس برای ما ماندگار نمی شود بلکه حیات ایشان درباره مجموعه خدمات ایشان خواهد بود که نظام مقدس جمهوری اسلامی به عنوان یکی از آثار این خدمات باقی و ساری مانده است.

یکی از خصوصیات مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی این بود که در هر صحنه ای اگر لازم می‌دانستند، با یک حرکت بازی را به نفع خودشان تغییر می دادند.‌

چه در دوران موفقیت‌ها و چه در دوران انزوایی که عده‌ای سعی می کردند درباره ایشان ایجاد کنند و همچنین در مقابل بی‌محبتی‌ها، توهین‌ها و تهمت‌ها، آن قدرت روحی بود که باعث شد ایشان خم به ابرو نیاورد و تا آخرین لحظه مثل ستون مستحکم انقلاب، زیر نظام جمهوری اسلامی ایستادند و کمر خم نکردند.

حیات ایشان در بین نسل ها، فرزندان و نوادگانشان جاری و ساری است و عموم ملت و کسانی که تحت تاثیر آموزه های مرحوم آیت الله هاشمی، به عنوان یک الگو به ایشان نگاه می کنند، از همان الگو در زندگی شخصیت و اجتماعی خود تبعیت می کنند.

امیدوارم نام، یاد و خاطره آیت الله هاشمی رفسنجانی تا ابد بر تارک نظام جمهوری اسلامی ایران و این کشور بدرخشد.

هفتم تیر ماه سال ۶۰ که فاجعه در حزب جمهوری اسلامی اتفاق افتاد، ضربه خیلی مهمی از نظر روحی و روانی به انقلاب وارد شد؛ تا جایی که بعضی از مفسران خارجی می گفتند این انقلاب دیگر نمی تواند سرپا بایستد چرا که بخش مهمی از کادرهای اصلی خود را در یک فاجعه از دست داده است.

بعد از آن دولت شهید رجایی با نخست وزیری شهید باهنر تشکیل شد و بعد از مدت کوتاهی از تشکیل دولت که بنده هم به عنوان وزیر فرهنگ و آموزش عالی در آن دولت حضور داشتم، فاجعه هشتم شهریور اتفاق افتاد و نخست وزیر، رئیس جمهور و برخی وزرا به صورت یکجا در آن وضعیت دلخراش، شهید شدند. در آن برهه واقعا روحیه ای باقی نمانده بود.

برای شرکت در جلسه دولت از وزارتخانه حرکت کردیم تا به محل نخست وزیری بیاییم که قبل از آن، فاجعه هشتم شهریور اتفاق افتاده بود. نزدیکی های خیابان پاستور دیدیم راه را بسته اند، یکی از پلیس‌ها گفت حادثه ای اتفاق افتاده و وزرا باید برگردند.

بعد از آن تماس گرفتیم و فهمیدیم چه اتفاقی افتاده است.

در آن شرایط واقعا خود ما هم فکر می کردیم که جمع کردن و اداره کشور در این شرایط، با این روحیه ای که در کشور ایجاد می شود خیلی مشکل است.

تازه به وزارتخانه برگشته بودیم و بعد از گذشت نیم ساعت از دفتر آیت الله هاشمی رفسنجانی زنگ زدند و گفتند شما به محل ساختمان سابق مجلس بیاید.

ساعت شش و نیم بعد از ظهر بود که رسیدیم؛ مرحوم آیت الله هاشمی همه وزرا را جمع کرده بودند و گفتند از همین فردا همه کار را شروع می کنند.

ایشان خطاب به آقای مهدوی کنی وزیر کشور گفتند شما طبق قانون به جای نخست وزیر باید کشور را اداره کنید، هیچ کسی هم از فردا درباره انقلاب و اداره کشور حق ابراز نگرانی ندارد و تنها درباره اصل فاجعه می توان ابراز نگرانی کرد.

آیت الله هاشمی رفسنجانی در آن لحظه طوری صحبت کردند که انگار هیچ اتفاقی نیفتاده است؛ در حالی که عزیز ترین دوستان خود را در فاجعه‌های هفتم تیر و هشت شهریور از دست داده بودند.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 4
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
00:41 - 1396/12/22
مردم رو مسخره کردن میدونن کبک وبرف چیه صد تا مجسمه هم درست کنن بی فایدس اون موقع زنده بود محجورش کردن تشخیص مصلحت سلاحیت بهش نداد بعد مجسمه درست میکنن
Iran, Islamic Republic of
05:58 - 1396/12/22
شکرخدا که ان ستون فروریخت و عده ای بی سروسامان شدند تانجومی بگیران واشرافیگران قرن محدود شوند وعده ای ازسوً استفاده بال و پرشان بسته بکلی ریشه سیاستگذاری باند وحزب ودسته بسته شود وگرنه حاکمیت سلطنت پیشه گان اسلامی نما افزونی می یافت همانا که ناموران آنان درخطه حاکمیت غوطه ورند وبامید زوال آنها ازصحنه سیاست وتصدی رو به اتمام آنها
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۱۹ - ۱۳۹۶/۱۲/۲۲
این خواننده چقدر کج فهمه
Iran, Islamic Republic of
08:00 - 1396/12/22
نخواندم متن راولی میگم غلط کرده بود
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج