وزیر نیرو: همه در قبال مساله آب مسئولیم
۶۹۳۷۷۲
۰۲ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۶
۵۷۱۵ 
وزیر نیرو در پیامی به مناسبت بیست و دوم مارس، روز جهانی آب بر مسئولیت همگانی در قبال مساله آب تاکید کرد.

خبرگزاری ایسنا: وزیر نیرو در پیامی به مناسبت بیست و دوم مارس، روز جهانی آب بر مسئولیت همگانی در قبال مساله آب تاکید کرد.

متن پیام رضا اردکانیان به شرح زیر است:

مردم عزیز ایران

بیست‌ودوم مارس مصادف با دوم فروردین هر سال، روز جهانی آب است. روزهای جهانی برای آن هستند که به یادمان آورند مسائلی وجود دارند که همه بشریت با آن‌ها دست به گریبان است و از دشواری این مسائل تنها وقتی کاسته می‌شود که همه انسان‌ها در قبال آن‌ها مسئولیت احساس کرده و متعهدانه عمل کنند. «روز جهانی آب» هم برای آن است که همه احساس کنیم آب مسأله است و همه در قبال آن مسئولیم.

ما در قبال کمّیت آب مسئولیم چرا که اگر مسئولانه عمل نکنیم، خلاقیت و توانمندی‌های خود را برای مدیریت مصرف و تقاضای آب به‌کار نگیریم و نوآورانه‌ترین ابزارهای اقتصادی، اجتماعی و سیاسی را برای مدیریت منابع آب به‌کار نگیریم، به سرعت با کمبود آزاردهنده آب مواجه خواهیم شد چنان‌که در برخی نقاط کشور با این معضل مواجه شده‌ایم. ما در قبال کیفیت آب نیز که تاکنون نسبت به آن کم‌توجه بوده‌ایم مسئول هستیم. ما تا به امروز منابع آب را با بسیاری از آلاینده‌های صنعتی، کشاورزی و پساب‌های خانگی آلوده‌ایم. ادامه این وضعیت امکان‌پذیر نیست.

روز جهانی آب برای آن است که به اهمیت آب بیندیشیم، در گذشته خود به دیده انتقاد و انصاف بنگریم، جراحاتی را که بر پیکره‌های پاک منابع آب این سرزمین وارد کرده‌ایم بشناسیم، از مسیرهای اشتباه احتراز کنیم، به اصلاح رفتارهای فردی و رویکردهای سیاستی خود همت گماریم و آینده‌ای مطلوب‌تر از امروز را، در سایه درست‌کرداری با آب بنا کنیم.
روز جهانی آب به ما یادآوری می‌کند که هر یک از ما در سرزمین خشک و نیمه‌خشک ایران عزیز، بیشتر از مردمان سرزمین‌هایی که آب‌های فراوان دارند، وظیفه داریم به حفظ و صیانت آب حساس باشیم.

ما باید به سوی آینده‌ای توسعه‌یافته‌تر و پایدارتر نظر داشته باشیم و شایسته است در این نگاه به آینده، منطق زندگی پایدار و توأم با احترام نهادن به آب گذشتگان‌مان را به‌کار بندیم. ما تنها با پایبندی به اصول پایداری و درمان بدمصرفی‌های خود قادر خواهیم بود با کم‌آبی سازگار شویم و سرزمینی را که نسل‌های آینده نزد ما به امانت نهاده‌اند، پایدار به ایشان تحویل دهیم.

آینده منابع آبی این سرزمین و تمدن کهن، بر مسئولیت‌پذیری فرد فرد ما استوار خواهد شد. بایستی در کنار یکدیگر درباره آب و شرایط امروز آن گفت‌وگو کنیم، وضعیت منابع و مصارف آب کشور را به درستی بشناسیم، مسئولیت‌های خود در قبال این شرائط را عالمانه تعریف کنیم و متعهدانه در جهت ساختن میهنی آباد، پایدار و سرزنده، با همه وجود عمل کنیم و به مسئولیت‌های‌مان پایبند باشیم. ما که در سرزمینی خشک و نیمه‌خشک زندگی می‌کنیم شایسته است هر روز سال را، روز جهانی آب بدانیم و باور داشته باشیم که اگر مسئولیت‌پذیر و متعهد به میهن باشیم، از همه دشواری‌ها به سلامت عبور خواهیم کرد و ایرانی خواهیم ساخت در خور شأن ایرانیان.

برچسب ها:
انتشار یافته: 4
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
16:07 - 1397/01/02
جناب وزیر انتظار می رود یک وزیر در راستای روشن بینی و نیک اندیشی در روزی که روز جهانی وزارت مطبوعش هست از دید و تفکر سنتی و فریب ملت دست بردارد جناب اردکانیان اگر کشور ما همچو کشورهای دیگر جهان ملزم به هدایت نزولات جوی خود و استفاده برای مصارف غیر بهداشتی خود بودند قطعا با تفکر جنابعالی که آب شرب را تامینش با بارندگی می دانید پس یقینا چهل سال پیش فاتحه ذریه ما هم خونده بود جناب در جهت تامین آب شرب بد نیست حداقل در حوزه تامین آب چنند کشور پیشرفته به خودتان زحمت تحقیق و مطالعه دهید نه تجربه که دیگر جای تجربه در این اسفار حوزه شما جایی ندارد
Iran, Islamic Republic of
16:48 - 1397/01/02
عجب مارعایت میکنیم برای بزرگان کنتورخراب بشه قبض میبرین درخونش میندازین اخطارمیارین مسلمانه حالاچرابرای عادیها اینکارمیشه فقط تبصره نزن
Iran, Islamic Republic of
17:01 - 1397/01/02
آقای وزیر ما به هیچ عنوان مسول نیستیم،چجور زمان پول خوردن وپول بالا کشیدن یک نفره مسول میشید اما وارد بحران که میشیم؛ دیگه میشه همه مسول هستند!!
Iran, Islamic Republic of
21:13 - 1397/01/02
فقط حرف کوعمل ایران نبایدکشاورزی کنه بااین کم ابی
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج