دو میلیون تومان به زلزله زدگان پرداخت می‌شود
قالیشویی ادیب_هدر
لاویه_هدر
قالیشویی ادیب_هدر
لاویه_هدر
دیاکو_موبایل F دومی
ایرانیان - F داخلی موبایل111
قالیشویی ادیب_هدر
لاویه_هدر
ایرانیان - f تبلت1111
فرش مرتضوی_1
دکتر نداف کرمانی 1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
دکتر نداف کرمانی 3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
فرش مرتضوی_3
دکتر نداف کرمانی 4
فرش مرتضوی_ 4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
دکتر نداف کرمانی 2
فرش مرتضوی_2
دیاکو_F داخلی دومی
ایرانیان - F داخلی1111
۷۰۰۰۷۶
۲۰ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۸
۴۷۱۱
رییس سازمان هلال احمر گفت: بر اساس برآوردها قرار است تا به 30 هزار خانواده زلزله زده کرمانشاه 2 میلیون و 200 هزار تومان مبلغ را واریز کنیم تا آنها بتوانند خود بخشی از نیازهایشان را خریداری کنند. ما تلاش می‌کنیم تا به سرعت این پول واریز شود و طی روزهای این هفته و یا هفته آینده این کار انجام گیرد.

خبرگزاری ایسنا: رییس سازمان هلال احمر گفت: بر اساس برآوردها قرار است تا به 30 هزار خانواده زلزله زده کرمانشاه 2 میلیون و 200 هزار تومان مبلغ را واریز کنیم تا آنها بتوانند خود بخشی از نیازهایشان را خریداری کنند. ما تلاش می‌کنیم تا به سرعت این پول واریز شود و طی روزهای این هفته و یا هفته آینده این کار انجام گیرد.

علی اصغر پیوندی در نشست خبری که امروز در رابطه با ارائه عملکرد جمعیت هلال احمر در طرح‌های نوروزی برگزار شد به نام گذاری سال 97 اشاره کرد و گفت: امسال توسط مقام معظم رهبری به عنوان سال حمایت از کالای ایرانی نام گذاری شده و برای اینکه بتوانیم در اجرای منویات ایشان کار جدی انجام دهیم کمیته عالی با مسولیت دبیر کل تشکیل شده که بر خرید کالاهای متنوع و مورد نیاز جمعیت هلال احمر در رده‌های مختلف نظارت دارد.

رییس جمعیت هلال احمر به حوادث مختلفی که درسال گذشته اتفاق افتاد اشاره کرد و گفت: در این حوادث ارگان‌های امدادی در کنار مردم حاضر شدند و مهترین آنها زلزله کرمانشاه بود که تلفات و مصدومیت‌های زیادی داشت و جمعیت هلال احمر از لحظات اولیه حاضر شد و وظایف خود را در جهت امداد و نجات، تغذیه و اسکان در یک ماه اول انجام داد و حضور ما در کنار مردم با حمایت‌های روحی و روانی ادامه پیدا کرد.

وی ادامه داد: بیش از آغاز سال 97 جمعیت هلال احمر از منابع کمک‌های مردمی عیدی ناقابلی را به حدود 30 هزار خانوار که آمارهای آنها بر اساس سرشماری بنیاد مسکن به دست آمده بود در کرمانشاه هدیه داد و همچنین از منابع جمعیت هلال احمر به خانواده های زلزله زده کرمان نیز 300هزار تومان عیدی پرداخت شد.

رییس جمعیت هلال احمر به حضور رییس جمهور در مناطق زلزله کرمانشاه در زمان تحویل سال اشاره کرد وگفت: حضور ایشان در زمان تحویل سال موجب دلگرمی شدو بعد از آن رییس جمهور از یکی از پایگاه های امداد و نجات ما بازدید کرد که این نشان از توجه او به فعالیت‌های هلال احمر است و ما به عنوان داوطلب از دیدگاه متعالی رییس جمهور تشکر می‌کنیم.

پیوندی در مورد طرح‌هایی که در ایام تعطیلات نوروز انجام شد نیز گفت و ادامه داد: برای اینکه مردم در سفر آرامش خاطر داشته باشند طرح امداد و نجات نوروزی برای هجدهمین سال از 26 اسفند آغاز شد و تا 17 فروردین ادامه پیدا کرد که در این طرح جمعیت هلال احمر با تمام پتانسیل در کنار سایر ارگان‌ها مانند پلیس راهور ، راهداری و وزارت بهداشت به وظیفه ذاتی خود عمل کرد.

رییس جمعیت هلال احمر با تاکید بر اینکه باید در راستای کاهش حوادث ترافیکی فکر جدی شود، گفت: درست است که مرگ و میر ناشی از حوادث ترافیکی که در سال 86 ، 28 هزار نفر بود در حال حاضر به 16 هزار نفر کاهش پیدا کرده است؛ اما با این حال باید تلاش کنیم این آمار کاهش پیدا کند. سهم ایران از مرگ میر جاده ای در ده سال گذشته 1.5درصد است و معلولیت‌های ناشی از این حوادث خسارات زیادی را دارد و سالیانه 21 هزار میلیارد تومان هزینه را شامل می شود که بسیار زیاد است.

به گفته وی، همچنین در طول شبانه روز بین 45 تا 47 نفر از هموطنانمان در حوادث ترافیکی جان خود را از دست می دهند که هزینه این اتفاقات برابر با 5 تا 7 درصد تولید ناخالص ملی کشور است. باتوجه به بار سنگینی که حوادث ترافیکی دارد اگر جلوی این حوادث را بگیریم می توانیم از این منابعی که هزینه می شود در بخش‌های دیگر به خوبی استفاده کنیم. سالیانه 80 درصد معلولیت‌ها به خاطر حوادث ترافیکی رخ می دهد و همه باید به این مسئله توجه کنندند.

پیوندی با بیان اینکه جمعیت هلال احمر باتوجه به وظیفه ذاتی خود عمل می‌کند و فعالیت های جدی آموزشی را انجام می‌دهیم، اظهارکرد: شرایطی فراهم می شود که دست به دست با ارگان های دیگر معلولیت و مصدومیت‌های حوادث را کاهش دهیم.

وی اضافه کرد: در نوروز امسال برای افزایش سرعت عملیات و حضور در لحظات اولیه در کنار مردم و تعامل سازنده با سایر ارگان‌ها طرح امدادو نجات را انجام دادیم . آمارهای مربوط به تلفات حوادث را ارگان‌های ذیربط به صورت رسمی اعلام خواهند کرد؛ اما آنچه که تاکنون گفته شده در هر 45 دقیقه یک نفر جان خود را در حوادث ترافیکی از دست می دهد و آنطور که به نظر می رسد بر اساس شواهد تلفات امسال نسبت به سال قبل با کمی افزایش همراه است و این امر را می‌طلبد که همه ما کار جدی‌تری را انجام دهیم.

رییس جمعیت هلال احمر با اشاره به اینکه فعالیت‌های نوروزی جمعیت هلال احمر در سه بعد صورت گرفت گفت: ما 1378 پایگاه ثابت ،‌سیار و موقت را راه‌اندازی کردیم که 24 پایگاه هوایی را شامل می شود. این آمار 557 پایگاه ثابت را در بر می‌گیرد که در تمام ساعات خدمت رسانی می‌کند.

وی همچنین گفت: در ایام نوروز 5500 نیروی امدادگر و داوطلب درگیر امداد و نجات بوده و 3500 ناوگان و ترابری ما مشغول خدمت رسانی بودند که نسبت به سال قبل ظرفیت لجستیک ، ترابری و نفرات ما سه درصد افزایش داشت. همچنین با توجه به رفت آمد بیشتری که مردم داشتند ماموریت ‌های ما 9 تا 10 درصد افزایش پیدا کرد.

پیوندی ادامه داد: 5400 مأموریت انجام شد که 41درصد مربوط به حوادث امدادی بود و در طول این ایام 18 هزار نفر از اسکان نوروزی هلال احمر استفاده کردند.

وی با اشاره به این که بیشترین ماموریت‌ها در روز 13 فروردین انجام شد به فعالیت‌های امداد هوایی اشاره کرد و گفت:‌در این بخش سال پرکاری را داشتیم و در 20 روز بالگردهای ما 343 ساعت پرواز در حوادث کوهستان، دریایی و ترافیکی حضور پیدا کردند و این امر باعث شد تا امدادگران زودتر در صحنه حاضر شوند و با انتقال سریع‌تر مصدومان از میزان تلفات کم کنند. همچنین بیشترین مأموریت‌های ما دراستان‌های مازندران، فارس خوزستان و اهواز صورت گرفت.

رییس جمعیت هلال احمر به فعالیت سازمان جوانان در ایام نوروز نیز اشاره کرد و گفت: 20 هزار جوان داوطلب در هزار پایگاه که معمولا در مبادی ورودی شهرها ایجاد شده بود به مسافران خدمت رسانی کردند و 5 میلیون نفر از هموطنان به این افراد مراجعه کردند. فعالیت‌های سازمان جوانان با هدف کاهش حوادث جاده ای صورت گرفت و در این پایگاه‌ها خدمات سلامت محور و همچنین خدمت فرهنگی با ا یجاد چادرهای نماز و طرح دوستدار کودک ارائه شد. اطلاع‌رسانی و راهنمایی مسافران و همچنین ارائه خدمات زیستی و ایمنی به مسافران از خدمات دیگری بود که جوانان به صورت داوطلبانه انجام دادند.

وی همچنین گفت: طرح خوبی که امسال با استقبال همراه بود با نام کمپین بهرفت انجام شد و رییس جمهور ، معاون اول، وزار و بسیاری از شخصیت‌ها آن را مورد توجه قرار دادند.

رییس جمعیت هلال احمر به فعالیت سازمان داوطلبان در طرح‌های نوروزی اشاره کرد و گفت:‌ این سازمانکه 35 هزار عضو داوطلب دارد چند کار جدی را انجام داد و هفت هزار نفر از این داوطلبان در طرح نیابت شرکت کردند. که در این طرح به 200 سرای سالمندان وخانواده‌های شهدا و جانبازان سرکشی کردند.

وی افزود: طرح فرشتگان رحمت از اقدامات دیگر این سازمان بود که در آن 110 هزار بسته غذایی و حمایتی توسط 20 هزار داوطلب در مناطق محروم و کم برخوردار توزیع شد. این بسته‌ها از کمک‌های مردمی و منابع جمعیت تامین شده بود که در مناطقی که اشاره شد به هموطنان تقدیم شد. در طرح مروجین سلامت نیز 8000 پزشک داوطلب شرکت کردند که فعالیت‌های بیشتر در مناطق زلزله زده کرمانشاه بود.

وی به اقدامات مربوط به راهیان نور اشاره کرد و گفت: در این بخش نیز در 31 پایگاه و پست امدادی به هموطنان خدمت رسانی شد 28 هزار نفر به پایگاه‌های ما مراجعه کردند.

رییس جمعیت هلال احمر به اقدمات مربوط به اقلام ضروری زلزله زدگان کرمانشاه اشاره کرد و گفت: اواخر سال گذشته قولی دادیم که اوایل امسال اجرایی شود و قرار شد از پولی که مردم برای کمک به زلزله زدگان در استان کرمانشاه اقلام ضروری به این عزیزان تقدیم شود. در این زمینه دو بحث مطرح است که در حال هماهنگی با استانداری و سایر عزیزان در کرمانشاه هستیم . بنابراین است که یا پول وسایل مانند کولر، یخچال و تلویزیون و فرش راتقدیم عزیزان بکنیم یا اینکه این اقلام را خریداری کنیم و به آنها بدهیم که راهکار دوم ممکن است مشکلاتی را به همراه داشتهباشد و برخی از افراد نیازی به وسایل خریداری شده نداشته باشند. از همین رو به نظر می رسد که بهتر باشد مراکزی در استان‌ و استان‌های مجاور مشخص شود و افراد بتوانند با پولی که به آنها داده می شود کالاهای مورد نیاز خودشان را از محصولات ساخت داخل تهیه کنند.

پیوندی در مورد هشدارهایی که در زمینه مارگزیدگی در مناطق زلزله زده مطرح شده بود و اینکه آیا هلال احمر در این راستا اقداماتی انجام داده یا خیر ؟ گفت: ما پیش از پایان سال به این مسئله توجه کردیم که احتمال افزایش چنین اتفاقاتی به دلیل گرم شدن هوا در سرپل ذهاب وجود خواهد داشت و در همین روز دبیر کل جمعیت هلال احمر دوباره مکاتبه با معاون بهداشت وزیر بهداشت انجام داد تا اقداماتی در راستای پاکسازی محیط انجام شود . این اقدامات از وظایف اولیه هلال احمر نیست اما ما برای برطرف شدن مشکلات مردم در کنار وزارت بهداشت خواهیم بود.

وی در مورد ارائه آمارهای مربوط به حوادث از سوی دستگاه‌های مختلف گفت: آمارهای مربوط به تلفات حوادث مراجع رسمی خود را دارد و جمعیت هلال احمر نیز سعی می‌کند با احتیاط چنین آمارهایی را منتشر کند و باید در این زمینه توجه داشته باشیم که ارائه این اخبار و آمار به گونه ای نباشد که مردم را نگران کند و بعد از تشدید شود یکی از نمونه‌های آن خبری مربوط به سقوط بهمن در توچال بودکه نگرانی ایجاد کرد و بعد از آن تکذیب شد این آمارها باید با حوصله ارائه شود وظیفه ذاتی ما امداد و نجات در بیرون شهرها است و اورژانس و کارمندان شریف آن نیز در بخش پیش بیمارستانی تلاش زیادی می‌کنندو ما همه را کنار همدیگر می بینیم.

وی در پاسخ به سوال ایسنا مبنی بر اینکه چه اقداماتی قرار است در زمینه تسریع مکاتبات اداری برای رساندن اقلام به زلزله زدگان کرمانشاه به خصوص وسایل سرمایشی انجام شود گفت: شاید منطقی باشد که ما این را به خود خانواده‌ها بسپاریم و بر اساس برآوردها به 30 هزار خانواده 2 میلیون و 200 هزار تومان مبلغ را واریز کنیم تا آنها بتوانند خود بخشی از نیازهایشان را خریداری کنند. ما تلاش می‌کنیم تا به سرعت این پول واریز شود و طی روزهای این هفته و یا هفته آینده این کار انجام گیرد.

رییس جمعیت هلال احمر همچنین در پاسخ به سوال دیگر خبرنگار ایسنا مبنی بر اینکه جمعیت هلال احمر برنامه بلند مدتی برای هزینه کرد بیش از 60 میلیارد کمک‌های مالی مردم به زلزله زدگان کرمانشاه دارد یا خیر گفت:‌با توجه به گستردگی و وسعت حادثه مبلغ آنچنان زیاد نیست که بتوان چنین کارهایی را انجام داد. ما تمام این مبالغ را در مناطق زلزله زده باید هزینه کنیم و پس از آن تمام هزینه کرد به صورت شفاف به رسانه‌ها و مردم اعلام می‌شود تا همه ببینند ما کجا و به چه افرادی کمک کرده‌ایم.

پیوندی در پاسخ به سوالی در مورد حضور بیشتر نمایندگان دولت در شورای عالی جمعیت هلال احمر گفت: رییس جمهور چهار نماینده در شورای عالی دارد که شامل وزیر کشور، وزیر بهداشت، وزیر امور خارجه و آقای نوبخت رییس سازمان برنامه و بودجه اعضای آن هستند که آقای نوبخت در تمام جلسات حضور پیدا می‌کند و از آقای ظریف باتوجه به سفرهای کاری و مشغله کاری نمی‌توان انتظار زیادی داشت ولی ما از این اعضا تقاضا کردیم در سال 97 حضور بیشتری داشته باشند.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 8
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
16:04 - 1397/01/20
چقدر ما بدبختیم که اعبتبار مون تو این مملکت 2 میلیون تومنه... با این پول قراره چکار کنن... واقعاااا. این پول یه کمربند اقا زاده ها هست؟؟
Iran, Islamic Republic of
17:22 - 1397/01/20
برای زندگی مجازی ،یک دانش آموز ابتدایی خوبه
Iran, Islamic Republic of
17:43 - 1397/01/20
ولخرجی نکنید بابا،،،دو میلیون تومن و یه آقازاده تو ۵دقیقه خرج میکنه،،مگه صدقه میدید به مردم
United Arab Emirates
17:48 - 1397/01/20
متاسفانه پول را فقط به منازل کاملا تخریبی میدن و بقیه منازل تعمیری که دچار خسارت شدید شده اند و بیش از ۲۰۰۰ پس لرزه که بعضی ها بالای ۵و۶ ریشتر هم بوده را دیده اند نه عیدی دادند و نه کمک دیگری غیر از وام اندک شده.
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۰۹ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۱
آقا این دو میلیون یوقت زیاد نباشه
چطوری حساب کردین
خجالتم خوب چیزیه والا
Iran, Islamic Republic of
00:30 - 1397/02/17
چرا به بعضی خانه های که تخریبی زدن براشون نه ۳۰۰هزارو دادن نه ۲میلیون به کجا مراجعه کنند
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شیرآلات زمانی_1
اپیلاسیون نانا 1
فرش تارنگ_1
فرش ریحان 1
اپیلاسیون نانا 3
فرش ریحان 3
فرش تارنگ_3
شیرآلات زمانی_3
فرش تارنگ_4
شیرآلات زمانی_4
اپیلاسیون نانا 4
فرش ریحان 4
فرش ریحان 2
اپیلاسیون نانا 2
فرش تارنگ_2
شیرآلات زمانی_2
ایرانیان- فوتر موبایل222
دیاکو_فوتر موبایل داخلی
شفا_فوترموبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
بانک کتاب پایتخت_فوتر موبایل
کالابرد_فوترموبایل
سفیر بار ساقدوش_فوتر موبایل
چوب و هنر _فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
دکتر قدیمی_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
فرش تارنگ_فوتر موبایل
استیل رگال_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
ایرانیان-فوتراصلی222
شفا_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
کالابرد_فوتر
فنی آتل_فوتر
دیاکو_فوتر داخلی
تدبیرکالا_فوتر
استیل رگال_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
چوب و هنر _فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
قالیشویی نوین_فوتر
سفیر بار ساقدوش_فوتر
بانک کتاب پایتخت_فوتر
فرش تارنگ_فوتر
دکتر قدیمی_فوتر