آرات حسینی؛ نابغه ورزشی ٤ ساله ایرانی (۲)
۷۱۵۷۲۱
۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۴
۲۹۴۸۳
آرات حالا ٤ساله است. او که در ٩ماهگی ورزش را با پشتک‌زدن و ژیمناستیک آغاز کرد، حالا رویای بهترین فوتبالیست‌شدن جهان را در سر دارد.

روزنامه شهروند - آیدا پیغامی: آرات حالا ٤ساله است. او که در ٩ماهگی ورزش را با پشتک‌زدن و ژیمناستیک آغاز کرد، حالا رویای بهترین فوتبالیست‌شدن جهان را در سر دارد. نخستین‌بار پدرش بود که متوجه شد دستان آرات قدرت فوق‌العاده‌ای دارد. مردی که از ٣ماهگی تا حالا و تا آینده و در تمام ویدیوهایی که از آرات منتشر می‌شود، همراه اوست. وقتی متوجه شد آرات با بقیه بچه‌های هم‌سن‌وسالش فرق دارد، کارش را رها کرد. سرمایه‌اش را فروخت و هزینه آرات کرد. حالا ما به سراغ پدر آرات رفتیم تا بدانیم چگونه توانست پسر ٤ساله‌اش را به قهرمانی کوچک تبدیل کند.

آرات حسینی؛ نابغه ورزشی ٤ ساله ایرانی (۲)

برویم سراغ اینستاگرام. از چه زمانی و برای چه هدفی تصمیم گرفتید برای آرات پیج اینستاگرام باز کنید؟

من از دو ماهگی از آرات مثل تمام پدرها فیلم می‌گرفتم، اما بعدها وقتی متوجه شدم او این توانایی را دارد و شروع به ورزش‌کردن و تمرین کرد، از او فیلم می‌گرفتم تا ببینم اشتباهاتش در حرکات ورزشی که انجام می‌دهد کجاست تا بتوانم آنها را اصلاح کنم، چون آرات کارهایی می‌کرد که باقی بچه‌ها نمی‌توانستند انجام دهند، به همین دلیل تصمیم گرفتم فیلم‌هایش را منتشر کنم. آن زمان بهترین گزینه اینستاگرام بود. ما فیلم‌های آرات را یک روز در میان یا هر روز در صفحه اینستاگرام منتشر می‌کردیم. بعد از چند وقت ویدیوهای آرات برای مردم جذاب شد، به‌خصوص خارجی‌ها بیشتر جذب کارهای آرات شدند. اکثرا پدر و مادرهای خارجی و ورزشکاران حرفه‌ای در خارج از کشور ویدیوهای آرات را می‌دیدند.

آیا اینستاگرام توانسته به زندگی ورزشی آرات کمکی کند؟

بله. کمک بسیار بزرگی در معرفی آرات به مردم دنیا کرد.

پیج آرات تیک آبی دارد. اینستاگرام این تیک را به صفحاتی می‌دهد که صاحبانش افراد بسیار معروف و شناخته‌شده‌ای هستند. چطور توانستید این تیک را بگیرید؟

من هیچ‌وقت زبان انگلیسی بلد نبودم که بتوانم خودم این کار را انجام دهم. هیچ‌وقت هم دنبال این موضوع نبودم. این کار را طرفداران آرات برای ما انجام دادند. یکی از طرفداران آرات که در خارج از کشور بود به اینستاگرام رفت و گفت چنین بچه‌ای در ایران هست که چنین توانایی دارد و زبان انگلیسی هم بلد نیست تا بتواند به شما پیام دهد. جالب اینجاست که اینستاگرام آرات را می‌شناخت و از فردی که از طرف ما این درخواست را کرده بود پرسید که چه نسبتی با آرات دارد و وقتی متوجه شدند که آن فرد نسبتی با آرات ندارد و برای این‌که مطمئن شوند این درخواست راست است، خواسته بودند که من در قسمتی از صفحه آرات جمله‌ای را به انگلیسی بنویسم و آن جمله این بود: من پدر آرات هستم و این پیج توسط من اداره می‌شود. من این کار را کردم و جالب اینجاست که در مدت زمان بسیار کمی تیک آبی را به صفحه آرات تعلق گرفت.

مخاطبان آرات عموما چه افرادی هستند؟

٨٠‌درصد بازدیدکنندگان صفحه آرات خارجی‌ها هستند.

خیلی از کاربران در اینستاگرام در قسمت نظرات می‌گویند شما آرات را مجبور به ورزش‌کردن می‌کنید و این کار به نفع آرات نیست، چون کم‌سن‌و‌سال است و قدرت تصمیم‌گیری ندارد. خودتان تا به حال به این موضوع فکر کردید؟ نظرتان دراین‌باره چیست؟

خوشبختانه صفحه آرات در اینستاگرام جزو صفحاتی است که نظرات منفی بسیار کمی دارد. در جواب این سوال باید بگویم این افراد آن‌قدر کم هستند که نباید جوابی به آنها داد. این افراد به‌نظر من کسانی هستند که خودشان هیچ تلاشی نمی‌کنند که موفق شوند، به همین دلیل از دیدن فیلم‌های آرات ناراحت می‌شوند. خاطره جالبی دارم و آن هم این است که یک شهروند آمریکایی به من پیام داد و گفت اسم بچه‌ام را آرات گذاشته‌ام و تنها دلیل آن پسر شماست. ویدیوها و نظراتی از چین و ژاپن دریافت می‌کنم که بعضی از پدران بچه‌های‌شان را شبیه من آموزش می‌دهند. در این بین واقعا این نظرات منفی که خیلی کم است، اهمیتی ندارد.

ماجرای گزارش روزنامه دیلی‌میل از آرات قبل از این بود که پیج اینستاگرامش باز شود یا بعد از باز شدن پیج آرات بود؟ چطور آرات را پیدا کردند؟

روزنامه دیلی‌میل ویدیوهای آرات را در اینستاگرام دیده بود و بعد از مدتی متوجه شدیم که آرات را معرفی کرده و عکس‌هایی از آرات را در یکی از صفحات روزنامه منتشر کرده است. روزی که روزنامه دیلی‌میل آرات را معرفی کرد، پیج آرات ١٢‌هزار فالوور داشت. خود روزنامه نوشت آرات می‌تواند طوفانی در شبکه مجازی به پا کند که هیچ‌ کسی قادر به این کار نیست. ویدیوهای آرات اگر در صفحات خارجی به اشتراک گذاشته شود، بیشتر از ١٢٠‌میلیون بازدیدکننده خواهد داشت. ما این اتفاق را تجربه کردیم.

نابغه‌ ٤ ساله ایرانی

آرات در سرح جهانی هم معرفی شده و در چند مسابقه شرکت کرده است. او در ایران و خارج از کشور تا به حال در چه مسابقاتی شرکت کرده و چه مدال‌هایی کسب کرده است؟

آرات در ٥ مسابقه شرکت کرد. فقط در مسابقات کشور استرالیا همراه با بچه‌های زیر ١٥‌سال مسابقه داد و باقی مسابقات از همه سنین بودند، اما در تمام مسابقات آرات جزو کوچکترین شرکت‌کنندگان بود. اما جالب است بدانید که آرات در هر ٥مسابقه بیشترین امتیازها را کسب کرد. از نظر امتیازی برای آخرین مسابقه امتیازی کسب کرد که رکورد زد و تا به حال هیچ‌کس نتوانسته بود چنین امتیازی را کسب کند. اتفاقا ما به خاطر مشکل ویزا نتوانستیم به تمرینات آن مسابقه برسیم، ولی آرات آن‌قدر حرکات را به راحتی انجام داد که انگار تمرین زیادی کرده بود.

چطور به این مسابقات دعوت می‌شوید؟

آرات را تقریبا در تمام دنیا می‌شناسند. من هر متنی را که به دو زبان فارسی و انگلیسی در صفحه آرات منتشر می‌کنم، آی‌دی مترجم را پایین متن می‌آورم و چون آنها می‌دانند که من انگلیسی بلد نیستم، به مترجمان پیام می‌دهند، یا خودشان ایمیل می‌زنند ودعوت می‌کنند.

هیچ‌وقت از طرف دولت حمایتی شدید؟

به هیچ‌وجه. حتی یک ریال هم از طرف دولت حمایت نشده‌ایم. مسئولان به دیدار آرات آمدند و عکس‌های زیادی با او گرفتند، اما هنوز که هنوز است خبری از حمایت نیست. آرات با این سن و ‌سال یک قهرمان است و برای ایران هم افتخار است. در کشورهای زیادی آرات را می‌شناسند، اما مسئولان کشور خودمان توجهی به آرات ندارند. ما مسابقه کشور آلمان را که مسابقه بسیار مهمی بود و جایزه بسیار بزرگی داشت و آرات شانس بسیار زیادی برای برنده‌شدن داشت، به دلیل حمایت‌نشدن از دست دادیم.

البته بسیاری از مسابقات جهانی را هم به همین دلیل از دست دادیم. ما تنها بودیم. مسئولان به خانه ما آمدند و گفتند که آرات را حمایت می‌کنند و نمی‌گذارند که از کشور برود، اما از وقتی که از در خانه‌مان بیرون رفتند تا همین حالا خبری از آنها نشده است. اما حالا مردم را داریم. خیلی زیاد پیش آمده که از کشورهای مختلف آمدند تا آرات را ببینند. این بزرگترین افتخار است.

شما دوست دارید آرات در آینده به کجا برسد؟

من مطمئنم آرات خیلی زود همان‌طور که در ژیمناستیک و رشته‌های ورزشی دیگر موفق بوده، می‌تواند در فوتبال هم بسیار موفق شود و من مطمئنم بهترین فوتبالیست دنیا می‌شود. ما پدر و مادرها همیشه می‌گوییم فلان آرزو را برای فرزندان‌مان داریم، اما من مطمئن هستم که آرات بهترین فوتبالیست دنیا خواهد شد.

خود آرات در آینده دوست دارد به کجا برسد؟

آرات هم فوتبال را خیلی دوست دارد و درحال حاضر دوست دارد فوتبالیست شود. اگر بخواهد بین فوتبالیست‌شدن و ژیمناستیک یکی را انتخاب کند، آن فوتبال است. البته آرات هوش بسیار بالایی هم دارد.

برچسب ها:
انتشار یافته: 6
در انتظار بررسی:0
United Arab Emirates
15:51 - 1397/02/24
آفرین به آرات و پدر مادر گلش. بچه تونو بردارید و برید جاییکه براش ارزش قایل باشن. فرزند شما واقعا ژن خوب داره و کسانی که ژن خوب واقعی داشته باشن توی این مملکت آینده ای ندارن. هرچه زودتر بچه تونو نجات بدین کمتر ضرر کردین. الان این بچه توی هر کشوری بود بهترین مربیان و امکانات رو برای پرورشش در اختیارتون میذاشتن
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۱۸ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۴
پس کی بمونه ایرانو بسازه همه که باید برن از نظر شما
سعید
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۶
بی نام جان، تو که هستی بمان و اگه عرضه داری ایرانو بساز
Iran, Islamic Republic of
22:01 - 1397/02/24
باهات موافقم
آرات اگه اینجا بمونه حیف میشه نه توجهی نه حمایتی
راه موفقیت بیشتر فرار از اینجاست
Iran, Islamic Republic of
02:42 - 1397/02/25
چرا همه تا هرچی میشه دنبال کمک دولت هستن
Iran, Islamic Republic of
11:34 - 1397/02/27
الهی زنده باشی آرات جانه عزیز ،باعث دلخوشی و افتخار
زنده باد بر پدر و مادر تو عزیز
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج