وام‌های اضطراری که می‌توان رویشان حساب کرد
۷۲۲۰۸
۲۳ مهر ۱۳۹۲ - ۱۵:۴۳
۲۸۹۴۲ 
هر چند منابع بانک‌ها برای پرداخت وام‌های خرد قفل شده و آنها هم اشتیاقی برای رفع این مشکل ندارند اما اگر در یک شرایط ویژه گیر کرده‌اید هنوز هم می‌توانید روی چند وام محدود حساب کنید.
برترین مجله اینترنتی ایران

روزنامه هفت صبح:
هر چند منابع بانک‌ها برای پرداخت وام‌های خرد قفل شده و آنها هم اشتیاقی برای رفع این مشکل ندارند اما اگر در یک شرایط ویژه گیر کرده‌اید هنوز هم می‌توانید روی چند وام محدود حساب کنید.

هر کدام از ما ممکن است در شرایط ویژه‌ای از نظر مالی قرار بگیریم. شرایطی که ناچار هستیم در مدت زمانی کوتاه مقدار نسبتا زیادی پول آماده کنیم. هر کسی در چنین شرایطی چند انتخاب محدود دارد.

رو انداختن به دوستان و آشنایان و قرض گرفتن از آنها دم دستی‌ترین راه است. فروختن چیزهای با ارزش مانند طلا و دلار هم انتخاب بعدی است و بالاخره پناه بردن به بانک‌ها برای گرفتن یک وام ضروری. قبلا که هنوز منابع بانک‌ها قفل نشده بود و هر کدام شان به نوعی برای اینگونه موارد و کمک به مشتریان‌شان اعتباری در نظر گرفته بودند کمک گرفتن از آنها می‌توانست در صدر فهرست انتخاب‌های‌مان هم قرار بگیرد.

هر چند که در شرایط حاضر صدر فهرست که هیچ، در قعر آن هم برخی‌ها جایگاهی برای بانک‌ها قائل نیستند اما هنوز هم چند وام وجود دارد که می‌توانید روی‌شان حساب کنید. در گزارش امروز این وام‌های ضروری و راه‌های استفاده از آنها را بررسی کرده‌ایم.

وام‌هایی که در مواقع اضطراری می‌توانید روی آنها حساب کنید

مشارکت مدنی؛ وامی ‌با دو کارآیی متفاوت

وام مشارکت مدنی در اصل برای کمک به فعالان صنعتی و کشاورزی و اصناف طراحی شده بود تا با مشارکت بانک بتوانند بخشی از سرمایه‌شان را جور کنند. این وام در دو سال اخیر کارکرد کاملا متفاوتی هم پیدا کرده است. در مواقع ضروری می‌توانید با درخواست به یکی از بانک‌های خصوصی که در آن حساب دارید از این وام برای رفع نیاز‌های ضروری‌تان هم استفاده کنید.

کافی است که یک حساب جاری در یکی از بانک‌های خصوصی داشته باشید. با درخواست شما به راحتی برای پرداخت یک وام 5 تا 10 میلیون تومانی موافقت می‌شود. البته مغازه‌داران و کسبه راحت‌تر و سریع تر می‌توانند این تسهیلات را بگیرند. ظاهرا بانک‌ها به صورت تلویحی پذیرفته‌اند حالا که پرداخت وام ضروری قرض‌الحسنه در شرایط فعلی برای‌شان امکان‌پذیر یا به صرفه نیست بخشی از این منابع را هم به این صورت برای رفع و رجوع نیازهای ضروری مشتریان‌شان اختصاص دهند.

  چقدر می‌توانید روی آن حساب کنید:
اگر مشتری خوش‌حسابی باشید و حساب جاری‌تان هم فعال باشد از طریق بانک‌های خصوصی تقریبا صد در صد موفق به دریافت این تسهیلات خواهید شد. معمولا هم واريز این وام به حساب متقاضی بیشتر از یک ماه طول نمی‌کشد. شرایط خاصی هم ندارد فقط معرفی یک نفر ضامن معتبر و دادن مدارک کاملی که از شما می‌خواهند کارتان را راه می‌اندازد.

  میزان سود و شرایط باز‌پرداخت:
یکی از ایرادهای مهم این تسهیلات درصد سود بالای آن است. براي این وام خرد که به اصطلاح برای کمک به شما در حل مشکل‌تان پرداخت می‌شود باید بین 28 تا 32 درصد سود بپردازید و مدت باز‌پرداختش هم بیشتر از 18 ماه طول نمی‌کشد. هر چقدر تعداد قسط‌ها بیشتر باشد قاعدتا سود بیشتری هم از شما گرفته می‌شود اما به هر حال برای کسی که نیاز به جور کردن مقداری پول در مدت زمان کم دارد می‌تواند انتخاب خوبی باشد.تسهيلات مضاربه
؛ کم اما کار راه‌انداز


یکی دیگر از وام‌هایی که هنوز هم در بانک‌ها پرداخت می‌شود وام مضاربه است. کسانی که در یک بانک دولتی یا خصوصی حساب داشته باشند، می‌توانند یک بار درخواست وام مضاربه کنند. اگر به بانک بدهکار نباشید این تسهیلات را می‌توانید در عرض دو هفته‌ای بگیرید. رقم آن معمولا بین سه تا هشت میلیون است. همه بانک‌ها اعتبار مخصوص مضاربه دارند.

  چقدر می‌توانید روی آن حساب کنید:
دریافت این وام تابعی از حساب جاری شماست. البته بانک‌ها برای‌شان کارکرد حساب مهم‌تر از رقم آن است. بنابراین اگر مشتری خوش حساب یکی از بانک‌های کشور باشید، می‌توانید تا درصد بالایی روی دریافت این تسهیلات حساب کنید. شما اول باید درخواست‌تان را در بانک ثبت کنید پس از بررسی کارکرد حساب و وضعیت بدهکاری‌تان به سیستم بانکی، در صورت موافقت رئیس شعبه مدارک خودتان و ضامن معرفی شده را به شعبه می‌دهید و معمولا بعد از 15 روز وام به حساب‌تان واریز می‌شود.

  میزان سود و شرایط باز‌پرداخت:
سود وام مضاربه در بانک‌های دولتی و خصوصی متفاوت است. در بانک‌های دولتی بین 15 تا 20 درصد از شما سود می‌گیرند اما بانک‌های خصوصی بالای 20 درصد سود می‌گیرند. البته بانک‌های خصوصی رقم وام‌شان بیشتر از دولتی‌هاست.

وام‌های مضاربه‌ای به صورت یکجا و بعد از یک سال از دریافت کننده پس گرفته می‌شود و سود آن هم همان زمان باز‌پرداخت محاسبه و دریافت می‌شود. هر چند بازپرداخت این وام به صورت یکجا است اما سود آن ماهانه محاسبه می‌شود بنابراین اگر بتوانید به جای وام یک ساله، 9 ماهه مضاربه بگیرید به نفع‌تان است.وام ضروری درمان؛ بگیر و نگیر دارد


یکی دیگر از تسهیلات بانکی قابل پرداخت به صورت ضروری، وام قرض‌الحسنه درمان است. این وام را چند بانک دولتی و نیمه‌دولتی پرداخت می‌کنند. کسانی که روی تخت بیمارستان گیر کرده‌اند و توان مالی تسویه حساب را ندارند، می‌توانند روی آن تا حدی حساب کنند.

دو سال قبل در صورت معرفی بیمارستان، بیمارانی که چنین وضعیتی داشتند، می‌توانستند روی آن حساب کنند اما در یک سال اخیر همه چیز به وضعیت اعتبار و میزان وام درخواستی بستگی دارد. سقف این تسهیلات پنج میلیون تومان است. بیمارستان‌های دولتی معمولا لیست بانک‌هایی که این تسهیلات را می‌پردازند در اختیار دارند و می‌توانند بیمار را به یکی از آنها معرفی کنند.

  چقدر می‌توانید روی آن حساب کنید:
در صورتی که میزان درخواست بیمار بین يك تا سه میلیون تومان باشد در حال حاضر تا 50 درصد در شهرهای بزرگ می‌توان روی دریافت این تسهیلات برای رهایی از تخت بیمارستان حساب کرد. یکی از مهم‌ترین مدارک لازم برای دریافت این وام معرفی‌نامه بیمارستان است.

   میزان سود و شرایط باز‌پرداخت:
سود این وام چهار درصد است. برای باز‌پرداخت آن هم شرایط مناسبی در نظر گرفته شده است.این وام در اقساط بلند‌مدت از دریافت‌کننده بازپس گرفته می‌شود اولین قسط آن هم یک ماه پس از بهبود کامل بیمار به تایید پزشک معالج، شروع می‌شود. تمام محاسبات این تسهیلات بر اساس ضوابط وام‌های قرض‌الحسنه است.قرض‌الحسنه اعطایی؛ اصلی فراموش شده


 همه بانک‌های دولتی و خصوصی موظف شده‌اند در راستای عمل به مسئولیت‌های اجتماعی‌شان وامی ‌با نام قرض‌الحسنه اعطایی را مواقع ضروری به متقاضیان پرداخت کنند. این وام معمولا مخصوص افراد سفارش شده از سوی شورای اسلامی‌ شهر، استانداری‌ها و... است.

کسانی که در شرایط اضطراری قرار می‌گیرند باید بتوانند با دریافت معرفی نامه از یک نهاد از این تسهیلات استفاده کنند. سال‌های گذشته هم اعتبار تقریبا مناسبی به این بخش اختصاص می‌یافت اما در یکی، دو سال اخیر این اعتبارات به شدت کاهش یافته ولی هنوز هم پرداخت آن به طور کامل متوقف نشده است.

   چقدر می‌توانید روی آن حساب کنید:
هر چند در حال حاضر تقریبا حرف از وام قرض‌الحسنه آن هم وام ضروری و فوری زدن خنده‌دار است اما باز هم می‌شود در شهرستان‌ها روی نفوذ شورای شهر و استانداری‌ها و بخشداری‌ها حساب کرد.

 اگر مشکل پیش آمده برای متقاضی جوری باشد که بتواند یکی از این نهاد‌ها را قانع کند که او را به بانک معرفی کنند تا 30 درصد مي‌توان روی این وام هم حساب کرد.

   میزان سود و شرایط باز‌پرداخت: این وام در اصل یک وام قرض‌الحسنه است و باید سود آن چهار درصد باشد اما بانک‌ها چون مجبور هستند از منابع غیر قرض‌الحسنه‌شان برای پر کردن اعتبار این تسهیلات استفاده کنند با ترفندهایی معمولا بین 12 تا 15 درصد از متقاضی سود می‌گیرند. باز‌پرداخت آن هم به صورت اقساطی و در قسط‌های طولانی است. رقم این وام معمولا بین سه تا پنج میلیون تومان است.
انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:1
United States
12:21 - 1392/07/27
همشون باید گردش مالیه خوبیه داشته باشه ادم پس به هیچ دردی نمیخوره
Iran, Islamic Republic of
22:20 - 1395/10/03
بیست درصد چطور ما پول میدیم بیست دهم درصد هم نمیدن اما برا خودشون انقدر کشیدن بالا
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج